Pixel ID: 756683718049006 Зрозумій де маєш бути | Проповідь церкви у Львові
+38098 659 2109 lvivchurch@gmail.com

Дії 19.1-10

«Сталося так, що поки Аполлос перебував у Коринті, Павло йшов до Ефеса, відвідуючи на своєму шляху різні міста. Зустрівши там деяких послідовників Ісусових, він запитав їх: «Чи одержали ви Дух Святий, коли ви повірили?» Вони відповіли: «Ми навіть не чули про Духа Святого». Тоді Павло запитав: «То яке ж хрещення ви мали?» Вони й кажуть: «Іоанове хрещення». Павло тоді мовив: «Іоанове хрещення ґрунтується на покаянні. Він закликав людей повірити в того, Хто прийде за ним, тобто в Ісуса». Почувши це, вони охрестилися в ім’я Господа Ісуса. І коли Павло поклав на них руки, Дух Святий зійшов на них, і вони почали говорити різними мовами й пророкувати. Всього їх було з дванадцятеро. Павло ходив до синагоги й протягом трьох місяців сміливо говорив про Царство Боже, сперечаючись і переконуючи юдеїв. Але дехто з них були впертими і відмовилися повірити. Вони паплюжили «Дорогу Господню» перед людьми. Тоді Павло залишив їх, узявши з собою учнів Ісусових, і щодня вів бесіди в школі такого собі Тиранна. Це тривало два роки. То ж усі, хто жили в Азії, як юдеї, так і погани, почули Слово Господнє.»

‭‭Час впливає

Час впливає на те, де перебуває людина. Сезони змінюються. В один період свого життя людина може знаходитись в одному місці але  час змінюється і людина може бути вже в іншому місці.

Дії 19.11-20

«Руками Павла Бог творив надзвичайні чудеса. Навіть коли носовички та фартухи, до яких Павло лише доторкувався, відносили до недужих, ті зцілювалися від хвороб, і нечисті духи виходили з них. Дехто з юдеїв, які мандрували й виганяли нечистих, намагалися використовувати ім’я Господа Ісуса, щоб виганяти нечистих духів. Вони казали: «Заклинаю тебе ім’ям Ісуса, Якого проповідує Павло, вийди з цієї людини». Робили таке і сім синів юдейського первосвященика Скеви. Але нечистий дух сказав їм: «Я знаю Ісуса, і я знаю Павла. А ви хто такі?» Тоді чоловік, у котрому сидів злий дух, кинувся на них. Він був дужчий і подолав їх усіх, тож мусили вони тікати з хати голі та побиті. Це стало відомо всім юдеям та грекам, які жили в Ефесі, і охопив їх жах. Вони ще більше почали шанувати ім’я Господа Ісуса. Багато з тих, хто повірив, приходили покаятися й відверто визнавали свої гріховні вчинки. Деякі з тих, хто займався чаклунством, позбирали свої книжки й спалили їх на очах у громади. Коли ж підрахували вартість тих книжок, то виявилося, що вони коштують близько п’ятдесяти тисяч срібних монет. Так слово Господнє поширювалося й ставало дедалі могутнішим, і завдяки йому число віруючих постійно зростало.»

‭‭Ми всі мріємо щоб так Дух Святий діяв сьогодні. Це добре бажання і за це треба молитись і щось робити. В пробудженні є дві сторони це церква яка молиться і бажає і з другої сторони Бог, Який робить те, що бажає.

Тут покаяння було справжнім. Покаяння це розворот від диявола до Ісуса. Люди приходили і визнавали певні речі перед Богом щоб це прощення прийшло. Зло має бути знищене а не перепродане.

Мені деколи треба позбутись певних речей у своєму житті.

Дії 19.21

«Після того, як усе це сталося, Павло вирішив пройти Македонією та Ахаєю і дійти до Єрусалиму. Він сказав: «Після того, як побуваю в Єрусалимі, потрібно мені ще й Рим відвідати».»

‭‭

Щось змінилося в самому Павлі. Він вирішив піти в Єрусалим. Щось в його житті сталось. Життєво важливі рішення мають прийматись в дусі і в мирі Божому. Не від обставин чи емоцій.

Коли Павло це вирішив він не до кінця знав як він туди приїде. Бог деколи вносить корективи. І також ми не можемо все знати наперед. Що буде далі? А як це буде?

Павло не знав що він в лацюгах попливе туди

Але коли ти з Богом і ти слухняний не значить що з тобою нічого не станеться. Комфорт не прибуде зі мною. Віра потрібна.

Дії 19.23-29

«Приблизно тоді ж почалися заворушення в Ефесі проти «Дороги Господньої». Ось як це трапилося. У цьому місті мешкав один чоловік на ім’я Димитрій, майстер, який робив срібні зображення храму Артеміди. Це давало чималий заробіток ремісникам. Він зібрав їх разом з іншими майстрами подібних ремесел і сказав: «Люди, ви ж знаєте, що ми маємо добрий прибуток з цієї роботи. Але разом з тим ви бачите й чуєте, що цей Павло переконав і привернув багатьох людей до своєї віри. І то не лише в Ефесі, а майже по всій Малій Азії. Він стверджує, що боги, зроблені руками людськими, не є справжніми богами. Та загроза не тільки в тому, що ремесло наше набуває поганої слави, а справа в тому, що храм славетної богині Артеміди втратить свою важливість. І ще є одна небезпека: богиню, якій поклоняються вся Мала Азія і весь світ, буде позбавлено її величі». Почувши це, вони страшенно розлютилися й загукали: «Велика Артеміда Ефеська!» У місті почалися заворушення. Всі ті люди кинулися до амфітеатру, схопивши Ґая та Аристарха — македонців, які мандрували разом з Павлом.»

‭‭Коли церква гаряча і хоче щось робити диявол завжди намагається  заважати. Але Павло не дивився на обставини.

В Україні почалась війна. І це торкнулося багатьох. Почався рух народів. І  багато хто відмовились від мирного життя і приїхали в Україну. Люди які сидять в комфорті не розуміють чого їхати в Україну.

Те саме було з Павлом. Туди, куди вів його Бог було небезпечним місцем. Моя відповідальність зрозуміти де я маю бути. І чи я по причині обставин опинився чи по причині Бога. Але часто Бог робить зміни в житті саме обставинами. Коли ти розумієш Божі плани і покликання в тебе не буде причин для осуду.

Наш комфорт в Господі

Якщо я знаю що я на правильному місці не має значення що там летить і прилітає я маю мир в Господі.

Для нас як ніколи зараз важливо практикувати такі речі. І не завжди ти отримуєш вдячність від людей за своє служіння. І продовжувати далі робити це ти можеш тільки коли знаєш що це твоє покликання і ти прагнеш його виконати.

Дії 19.30-31

«Павло хотів вийти до натовпу, та учні його не пустили. Дехто з можновладців Малої Азії, Павлових друзів, також послали йому попередження й благали не йти до амфітеатру.»

‭‭

У Бога є різні плани. Павло не вийшов через парадний вхід а спустився в корзині. Для нас не має схем а є ведення від Духа Божого.

Дії 20.24

«Я не вважаю життя своє цінним для себе. Найважливіше — закінчити справу та служіння, яке дав мені Господь Ісус — розповідати людям Благовість про Божу милість.»

‭‭Єдиний був шлях Павла, щоб говорити до царя, це були кайдани.

Люди свідомо себе продавали в рабство щоб служити людям в Індії. Свідома, по-людськи, людина на таке не піде. Але Божий шлях був таким. І не завжди це виглядає комфортно.

Були люди які зупиняли цих місіонерів. Але людина знала що вона має бути там. Це було внутрішнє переконання від Бога.

Дії 21.1-5

«Попрощавшись із старійшинами, ми попливли прямим курсом на острів Кос, наступного дня на Родос, а звідти вирушили у Патару. Там ми зійшли на борт корабля, який прямував до Фінікії. Ми залишили по лівому борту Кіпр і попливли до Сирії. Ми пристали в Тирі, тому що там нам треба було розвантажити корабель. У тому місті ми знайшли Ісусових учнів і залишалися з ними протягом семи діб. Вони застерігали Павла, щоб той не ходив до Єрусалиму, бо Дух Святий попередив їх. Як час наш там вийшов, вирушили ми далі. Всі віруючі з жінками своїми й дітьми пішли проводжати нас аж за місто. І там на березі стали ми на коліна й молилися.»

‭‭Деякі телологи сказали що це переломний момент в житті Павла. Ніби він не послухав Духа Божого і тому постраждав.

Внутрішнє переконання

Павло знав куди йому треба направлятись. І тут приходять гарячі хлопці і пророкують. Але Павло мав внутрішнє переконання.

Бог приходив до Павла і казав що він має бути в Римі і Він буде з ним. Є різні люди в них своя мотивація і бажання. Не завжди людське добро є у Волі Божій. Не треба спішити з порадами для інших.

В таких випадках треба молитись щоб Бог мною покерував. Бог бачить моє життя. Для нас важливо бути людьми які приймають рішення не від страхів, ємоцій і обставин а від шляхів Божих.

Амінь.

Повна відеопроповідь на нашому каналі Youtube нижче. Будемо вдячні за коментарі і відгуки.

Summary
Зрозумій де маєш бути | Проповідь церкви у Львові
Article Name
Зрозумій де маєш бути | Проповідь церкви у Львові
Description
Проповідь на тему покликання у цей важкий для України час. Як мені зрозуміти де моє місце саме зараз у важких викликах і обставинах?
Author
Publisher Name
Церква у Львові Явлення Христа
Publisher Logo