Pixel ID: 756683718049006 З Єгипту вивів Господь | Проповідь церкви у Львові
+38098 659 2109 lvivchurch@gmail.com

Різдвяна історія набагато більша ніж люди звикли бачити. В Бібліі є багато інших моментів на одному з яких я б хотів зупинитись.

Матвія 2.1-15

«Ісус народився в юдейському місті Віфлеємі за царювання Ірода. Згодом до Єрусалиму прийшли мудреці зі Сходу. Вони спитали: «Де новонароджений Цар юдейський? Ми прагнемо знати, бо бачили Його зірку, коли вона зійшла. Ми прийшли поклонитися Йому». Почувши про це, цар Ірод дуже стривожився, а разом з ним і всі мешканці Єрусалиму. Він зібрав усіх головних священиків та книжників юдейських і запитав їх, де має народитися Христос. Вони сказали йому: «У Віфлеємі, в Юдеї, бо ось що написано пророком: „Ти, Віфлеєме, що в землі Юди, дуже важливе серед міст юдейських, бо з тебе вийде Правитель, Який буде пастирем народу Мого — Ізраїлю”». Тоді Ірод покликав мудреців, щоб зустрітися таємно, і точно з’ясував у них, коли зійшла зірка. Пославши їх до Віфлеєма, він звелів: «Ідіть і добре розпитайте про Дитя, а коли знайдете, то сповістіть мене, щоб я теж міг піти й поклонитися Йому». Вони вислухали царя та й пішли, і зірка, схід якої вони бачили, йшла поперед них, доки не зупинилася над місцем, де була Дитина. Коли мудреці побачили те, велика радість охопила їх. Вони ввійшли до оселі й побачили Дитину з Марією, Його матір’ю. Вони впали долілиць перед Ним, щоб поклонитися Немовляті. Тоді, відкривши свої скарбниці, піднесли Йому дарунки: золото, ладан та мирро. Оскільки Бог з’явився їм вві сні й попередив, щоб не поверталися до Ірода, вони рушили до своєї землі іншим шляхом. Після того, як мудреці вирушили в путь, Ангел Господній з’явився Йосипу вві сні й сказав: «Вставай, візьми Дитину та Його матір і тікайте до Єгипту. Залишайтеся там, поки Я не скажу, що небезпека пройшла та можна повертатися, бо Ірод шукатиме Дитя, щоб убити Його». Йосип встав, узяв Дитя та матір Його вночі та й пішов до Єгипту. І він залишався там аж до смерті Іродової, щоб збулося сказане Богом, Який устами пророка провіщав: «Я покликав Свого Сина з Єгипту».»

‭‭Спочатку ангел говорив до Марії але коли Йосип взяв Марію за жінку Бог почав говорити до неї через чоловіка. Є гармонія яку Бог створив. Адам і Єва. Зараз світ намагається нищити гармонію в шлюбі. Це окрема тема але я хочу підкреслити що в цій історії є багато різних моментів.

Історичний контекст

Віфлиєм трохи далеко від Єгипту. Цих декілька віршів для нас дуже легкі але тут ми розуміємо що приблизно 400 км потрібно було пройти. І не просто пройти а через пустелю. Там можна загинути. Люди переважно ходили в караванах. Каравани були озброєні бо на шляху могли хустрітись розбійники.

Для нас сьогодні 400 кілометрів це не дуже багато. Пішки це могло займати і місяць часу. Для Йосипа це було складне рішення з дружиною і немовлям.

Історики кажуть що римляни коли йшли брати Єгипет боялись не самого взяття а дороги до Єгипту. Не завжди Бог коли говорить щось робити це легке рішення. В Йосипа було налагоджене життя. І ми звикаємо бути там, де ми є. Для нас це може бути камінням спотикання. Людина має триматись за Бога а не за місце чи бізнес.

Ми як віруючі маємо бути стратегічними, діловими і відповідальними. Нам потрібно приймати певні рішення самим. Йосипу було сказано йти але все решта він сам робив по дорозі. Деколи люди аж засильно моляться про Божу Волю у житті. Вони хочуть щоб Бог абсолютно все показав. Найчастіше Бог просто показє напрямок і коли людина вже починає свій шлях тобі Бог дає деталі. Комфортний шлях це коли я все знаю до дрібниць. Так не працює шлях з Богом.

Повторення Закону 7.7-9

«Не тому полюбив і обрав вас Господь Бог ваш, що ви найчисленніший з усіх народів. Ні, ви найменший з усіх народів. Але тому, що Господь полюбив вас, і Він дотримується обітниці Своєї, яку Він дав предкам вашим, Він вивів вас Своєю могутньою рукою і визволить тебе з неволі, з руки фараона, царя Єгипту. Тож пам’ятай, що Господь Бог твій — справжній Бог, Бог вірний, що дотримується Угоди Своєї і палкої любові до тисячного коліна тих, хто любить Його й пильнує заповіді Його.»

‭‭Бог нагадує що Він виводив їх звідти. Бог звернув на них увагу тому що вони були найменші. Ізраїль виходив з Єгипту і так само Ісус виходив з Єгипту.

Чому батькам так потрібно було ризикувати?

Бог зробив так як зробив. Нам потрібно просто це приймати. Не завжди нам потрібно сидіти на місці і проголошувати. Треба бути чутливим і розуміти коли треба сидіти а коли треба йти.

Люди стверджують в молитві що я дитина Божа і буде те як я хочу. Наіть Ісус втікав від гніву Ірода. Треба молитись щоб Бог дав цей напрямок.

Осія 10.12-13

«Засійте собі праведність, пожніть собі відданість, зоріть собі неорану землю. Бо час настав шукати Господа, доки Він не прийшов і дощем не пролив праведність на вас. Ви зорали нечестивість, зібрали гріх, ви спожили плід облуди, бо покладались тільки на свою силу, на численність війська свого.»

‭‭Щоб попасти з точки А в точку Б потрібна навігація. Потрібно знати куди саме ти йдеш. До того як в кожному телефоні з’явилася навігація я перед мандрівкою купляв карти щоб знати як і куди рухатись. Щоб об’їхати проблемні місця на автобанах без карти не можна було обійтись. Під час однієї поїздки моя навігація одна з перших почала некоректно працювати. Тоді я відкрив карти і ми виїхали з того міста.

Нам потрібна навігація. Навігація яка працює стабільно без глюків. І це є Бог. Єдиний момент ми маємо бути з Богом в контакті як пристрій який постійно має мати з в’язок зі супутником.

У швидкозмінюючому світі ми не маємо бути старомодними християнами. Ми маємо розвиватись і аналізувати що робиться навколо. Де та гора на якій має стояти моя свічка? Ми потребуємо навігацію.

Почув встав і зробив. Це те, як зробив Йосип. Бог використав слухняного Йосипа. Марія погодилась на все а далі всі рішення приймав Йосип. Це був сміливий чоловік який швидко приймав рішення почувши від Бога. Це добре говорити про християнство і як все красиво але Бог Є реальний і Він може змінювати наш шлях або план. Остаточне рішення приймає людина. Йосип не мав багато часу на роздуми.

В цій історії присутнє ведення Боже. Бог провадив Йосипа і Марію. Важливо цю історію побачити в такому контексті. Нам потрібно не боятись приймати рішення.

Матвія 2.19-20

«По смерті Ірода Ангел Господній з’явився Йосипу вві сні в Єгипті й мовив: «Вставай, візьми Дитя та Його матір і йди в землю Ізраїльську, бо вмерли ті, хто прагнув відняти життя Дитини».»

‭‭Він йому сказав іти в землю Ізраїлеву. Більше не було ніякої конкретики. Йосипу потрібно було знайти там роботу щоб забезпечувати см’ю. Історики кажуть що не всі євреї вийшли з Єгипту і там були певні поселення.

Матвія 2.21-23

«І він встав й, взявши Хлопчика та Його матір, вирушив до землі Ізраїльської. Однак почувши, що в Юдеї замість батька — Ірода, царює син його Архелай, Йосип побоявся йти туди. Однак, попереджений вві сні, він покинув Єгипет і подався до Ґалилейської землі. Прибувши туди, він оселився у місті Назареті, аби збулося пророками сказане, що назвуть Його Назарянином.»

‭‭Коли ти довіряєш Богу Він дасть тобі по дорозі конкретні речі. Вірний в малому то отримаєш більше. Завжди є можливість проявити вірність в малому.

Єремії 31.11-13

«Адже Господь приведе назад Якова народ, і врятує його із рук сильнішого за нього плем’я. Прийдуть вони і весело співатимуть на пагорбах Сіону, й втішатимуться щедрості Господній: пшениці й вина молодому, чудовій олії, ягнятам й худобі. Ізраїль стане немов квітучий сад, напоєний водою, ніколи більш не сумуватиме йому. Тоді дівчата підуть у танок разом із хлопцями й сивими дідами. І їхню тугу Я на радість оберну, Я втішу їх, зміню печаль на свято.»

‭‭Ісаї 11.1-2

«З кореня Єссея зросте новий пагін, немов нова гілка відросте від коренів Єссея. В ньому прибуватиме Дух Господній: Дух мудрості й розуму, Дух лідерства й сили, Дух знання й шани Господньої.»

‭‭Повнота нашої Різдвяної історії полягає в тому що Бог вее нас не для нашого достатку чи задоволення а щоб здійснити Божий план. В нас як в церкви мають бути присутні молитовні напрямки.

Ісаї 49.8-9

«Господь каже: «Твої молитви відізвалися в Мені, Я добротою відповів тобі, Я допоміг тобі, як визволив тебе з біди, опікувавсь тобою й доручив донести Заповіт до людства, підняти землю із руїн, вернути спадок розграбований тому, хто володів одвіку ним. Ти сказати в’язням мусиш: „Вільні ви, ідіть!” І в темноту послати гук: „Виходьте із пітьми”. Вони знайдуть, чим годуватись по дорогах, і голі пагорби їм пасовиськом стануть.»

‭‭Коли треба звершувати шлях не переживай. По дорозі ти будеш нагодований. Бог потурбується про мене. Нам потрібно навчитись довіряти Богу більше ніж нашим фінансам чи статкам.

Деколи здається що Бог веде в стан ворога але у Нього Є свій прихований план. Нам просто треба постійно бути на звязку з Богом. Оновлювати свої карти читати Біблію і молитись. Мати сім’ю духовну і спілкування.

Амінь.

Summary
З Єгипту вивів Господь | Проповідь церкви у Львові
Article Name
З Єгипту вивів Господь | Проповідь церкви у Львові
Description
Проповідь на Різдвяну тему про паралелі виходу Марії і Йосипа з Єгипту та Ізраільського народу. Виклики у житті і труднощі на шляху Марії і Йосипа
Author
Publisher Name
Церква у Львові Явлення Христа
Publisher Logo