Pixel ID: 756683718049006 Навчи нас молитись | Проповідь церкви у Львові
+38098 659 2109 lvivchurch@gmail.com

Неможливо бачити Силу Божу людям які не вірять.

Луки 11.1

«Якось Ісус молився у віддаленому місці, та коли Він закінчив, один із учнів сказав Йому: «Господи, навчи нас молитися. Адже й Іоан навчав цього своїх учнів».»

‭‭Ця молитва зʼявилась тоді коли хтось забажав навчитись чогось нового. Ісус навчав молитви тільки після того як хтось про це попросив. Якщо людина прагне чогось більшого то воно прийде. Але тут питання активності. Християнське життя це активне життя. Активність віри, слова, діі. Під лежачий камінь вода не тече.

Але часто в людей є пасивність. Люди більш активні нарікати і розчаровуватись. Але коли ми говоримо про активність до Бога то тут включається режим пасивності.

В них була ревність. Були служіння і були чудеса. Ісус показував дива і Слово. Але потім Ісус ішов молитись. Він ходив до Джерела Живої Води. Завдяки молитві і були ці всі чудеса і надзвичайні служіння.

Молитва це секрет успішного служіння. І от прийшов момент коли люди попросили навчити молитись.

Матвія 6.1-5

««Остерігайтеся виконувати релігійні обов’язки на людях, щоб вони бачили вас, бо не матимете ви винагороди від вашого Отця Небесного. Отож коли подаєте жебракові, не сурміть перед усіма, як це роблять лицеміри в синагогах та на вулицях, щоб хвалили їх люди. Істинно кажу вам: вони вже вповні мають винагороду. Та коли ви подаєте жебраку милостиню, нехай ліва рука ваша не знає, що робить права, щоб таємне було ваше подаяння. Тоді Отець ваш Небесний, який бачить зроблене таємно, віддячить вам». «І коли молитеся, не будьте як ті лицеміри, які люблять стояти й молитися в синагогах та на перехрестях, щоб люди їх бачили. Істинно кажу вам: вони вже вповні мають свою винагороду.»

Для чого мені молитва? Якщо немає розуміння то людина не буде молитись. Люди які моляться вони мають різні мотиви. Найбільший з мотивів це просто релігійний обряд. Хтось молиться щоб показати свою релігійність чи духовність. Мотив приносить результат. Ти хотів виконати релігійний обряд ти його виконав. Але відповіді на молитву нема.

Правильна мотивація дуже важлива

Молитва це взаємодія з Богом. Намагання почути Його Голос. Сказати щось Йому і почути Його відповідь. Деколи люди тільки говорять. Але нам потрібно вміти мовчати перед Ним. Бог може говорити до людини. Він це робив тоді і робить зараз.

Давид пише щоб ми зупинились і пізнали що Він є Бог. Ми постійно кудись біжимо. І не даємо Богу цього часу. Ціль молитви поспілкуватись з Богом. Це не просто як здати вірш і забути. Якщо я хочу отримати відповідь від Бога я буду слухати.

Матвія 6.6-8

«Та коли ви молитеся, йдіть до своєї кімнати, зачиніть двері й моліться Отцю своєму на самоті, а Отець ваш, Який бачить зроблене таємно, віддячить вам. Коли молитеся, не кажіть зайвого, як ті погани, котрі вважають, ніби чим багатослівніші вони будуть, тим вірніше почує їх Господь. Отже, не будьте подібні до них, бо Отець ваш знає, чого вам треба. Він знає те раніше, ніж ви попросите в Нього.»

‭‭Ще один контекст. Нам не треба вразити і Самого Бога. Перш ніж ти прийдеш до Нього Він вже все знає. Виникає питання якщо Бог знає яка в мене потреба чому тоді чекає щоб я про це сказав?

Це те саме як батько і син. Батько чекає щоб син сам говорив що він хоче. Спілкування з батьками це невідʼємна частина стосунків. Деякі батьки не розуміючи важливість спілкування купляють цей час дитині. Тобто подарунок щоб дитина вже не діставала.

Бог не занятий

Але Бог НІКОЛИ не зайнятий щоб почути нас. Він завжди хоче і може почути що в тебе на серці. Молитви Ісуса ніхто не чув але Бог потім воздавав явно приносячи справжні надприродні чудеса у служінні Ісуса.

Біблія ніколи не показувала віруючу людину як одиноку. Ми покликані мати духовну сімʼю. Бути частиною Його церкви і мати стосунки з іншими віруючими.

Матвія 6.9-13

«Тому моліться так: „Отче наш Небесний, хай святиться ім’я Твоє. Нехай прийде Царство Твоє. Нехай буде воля Твоя, як на Землі, так і на Небі. Дай нам наш хліб щоденний. Прости гріхи наші, як ми прощаємо тим, хто завинив перед нами. Не введи нас у спокусу, а спаси від лукавого, [бо царство, влада та слава належать Тобі повік. Амінь!]»

‭‭Він коли дає їм цю молитву не дає як вірш який треба завчити. Не це є ціллю молитви “Отче Наш”.

Слово ” Авва Отче” це ніжне і помʼякшувальне звертання до Батька. Ми маємо приходити як діти до Батька а не як грішники до Величезного Судді. Бог хоче з нами таких стосунків як батько з дитиною.

Нехай буде Воля Твоя

Часто людина приходячи до Бога думає тільки про себе. Часто діти думають тільки про свої нужди. А як на рахунок не того чого я хочу а що хоче Бог. Поцікався що Татко хоче. Якщо ми довіряєм то Він насправді знає що для мене краще. Ми деколи хочемо доказати в молитві що є для мене краще. Але пріоритет це Його плани.

Темрява накопичується там, де світло не включають.

Що з небесами? Ми всі погоджуємось що там добре. Це є істина. Біблія так каже. Там вулиці з золота. Там є сама досконалість. Тому Бог хоче щоб те що там явилось і тут на Землі.

Біблія закликає нас щоб мибули активними в тому як ми діємо. Не треба чекати що щось якось зміниться.

Хліб

Люди часто кажуть що Бог занадто великий для моїх дрібних потреб. Але тут Ісус каже що хліб щоденний. Тобто той який насправді мені потрібен щодня.

Приповісті 30.8-9

«неправду і брехню подалі від мене тримай, не давай мені ні бідності, ані багатства, дай їжі стільки, скільки потребую. Інакше пересиченим я стану й Тебе відрину, запитавши: „Як мого Бога звуть?” Або ж в убозтві красти розпочну і Господа ім’я спаплюжу.»

‭‭Є баланс. Не дай мені забагато щоб я не гордився але і не дай тої бідноти щоб я проклинав Тебе. Ось це і є той хліб щоденний. Той збалансований хліб який саме мені необхідний.

Прости нам провини наші як і ми прощаємо винуватцям нашим

Якщо ви не прощаєте то і вам не прощає Отець. Яким судом судиш таким судом будуть судити тебе. Тут працює закон сіяння і жатви.

Є те, що блокує відповідь на мою молитву, це непрощення. Бог хоче щоб ми навчились прощати. Бо той хто не простив стає рабом цього непрощення. Це як та рана яка не може загоїтись. І це не просто забути. Це молитва і робота над своїм серцем щоб Бог забрав і очистив моє серце.

Матвія 16.14

«Тоді вони відповіли: «Одні кажуть, що Ти — Іоан Хреститель, інші — Ілля, а дехто вважає, що Ти — Єремія або один із пророків».»

‭‭Не введи нас у спокусу

Бог не спокушає людей злом. Диявол спокушає людей злом. Після водного хрещення Ісус пішов у пустелю. Дух Божий повів Його у пустелю. Це означає що Бог може нас привести у період випробувань.

Бог створив нас з правом вибору. Як зрозуміти що людина на боці добра якщо зла не існує? Бог дає кожному право вибору. Він не створив нас рабами а вільними вибирати.

Ісус перемагав диявола Словом Божим. Він повернувся з пустелі в Силі Духа Божого.

Я хочу щоб ви змінили своє відношення до випробувань. Треба довіряти Богу. Він допустив це щоб я став сильніше. Довіряй Богу і Він допоможе тобі пройти. Ангели до Ісуса прийшли після диявола.

Бог стоїть збоку і дивиться як ти реагуєш на обставини. Проси сил для того щоб пройти випробування. Якщо я правильно переходжу через випробування я стаю сильніше духовно. І потім коли прийдуть більші виклики я вже буду мати досвід і силу Духа.

1 Коринтян 10.13

«Вас спіткали ті ж самі спокуси, котрі зазнають усі люди. Та Бог вірний, Він не допустить, щоб ви спокушалися більше, ніж можете витримати. Разом із спокусою Він дасть і полегшення, щоб ви змогли подолати її.»

‭‭Бог допускає випробування в нашому житті але силу цього випробування Він вибирає Сам. Нам потрібно довіряти Йому.

Не введи у спокусу

Не допусти понад міру тих випробувань які я можу перейти. Дай мені силу щоб я міг це перейти. І щоб Ти зберіг мене від зла. Щоб я міг його зламати. Я не зможу доказати Богу вірність якщо немає випробувань.

Бо Твоє є Царство і Сила І Слава. Ми не приходимо до Бога як немічні раби. Ми є синами і дочками Всемогутнього Бога в руках Якого є Сила і Слава. Він піднімає і опускає сонце. Він крутить нашу Землю.

Не цікаво спілкуватись з людьми які постійно ниють. Хочеться бути серед тих хто надихає тебе на щось світле, щось більше. Знайди собі таке оточення яке будує тебе а не руйнує. Будь серед Його церкви, серед віруючих які вміють молитись. Кожен має мати цю Духовну Сімʼю.

Амінь.

Summary
Навчи нас молитись | Проповідь церкви у Львові
Article Name
Навчи нас молитись | Проповідь церкви у Львові
Description
Проповідь про молитву. Розбір молитви Отче Наш. Як Ісус вчить нас молитись? Що насправді означає молитва Отче Наш?
Author
Publisher Name
Церква у Львові Явлення Христа
Publisher Logo