Pixel ID: 756683718049006 Перевір свій одяг | Проповідь церкви у Львові
+38098 659 2109 lvivchurch@gmail.com

У Бібліі є одна тема яка є найбільш важлива серед інших, це тема спасіння.

Матвія 22.2-14

«І знову Ісус почав розповідати людям притчі. Він казав: «Царство Боже подібне до царя, який справляв весілля свого сина. Він послав слуг, щоб вони покликали запрошених, але ті не хотіли приходити. Він знову послав слуг сказати усім запрошеним: „Слухайте! Все вже приготовано для весілля, бичків та іншу худобу вже забито, і страви вже на столі. Приходьте на весілля!” Але ніхто на те не звернув уваги, і всі розійшлися — один повернувся до роботи в полі, другий до інших справ. Всі інші, котрі були запрошені, схопили царських слуг, познущалися з них, а потім убили. Тоді цар розгнівався й послав своє військо, і покарав убивць, а їхнє місто спалив. І сказав цар своїм слугам: „Усе готове для весілля, але ті, хто були запрошені, не гідні бути на ньому. Отже, вийдіть на вулиці й на кожному куті запрошуйте кого побачите”. Тоді слуги пішли й запросили всіх, кого побачили: як добрих, так і лихих людей. Весільна зала була повна гостей. Але коли цар увійшов і подивився на гостей, то побачив серед них чоловіка в простому вбранні. Цар звернувся до нього: „Друже, як же ти увійшов сюди, не вбравшись у весільне?” Але той мовчав. Тоді цар наказав своїм слугам: „Зв’яжіть йому руки й ноги та й киньте у темряву, де тільки ридання і скрегіт зубів від болю. Бо багато покликаних, але мало вибраних”».»

Бог піклується про нас

Ця тема показує взаємовідносини Бога і людей. Тут є багато ключових моментів.

Перший це те, що Бог піклується про людей. Один з образів Бога це Агнець Божий. Інший образ це Цар і Його Царство. Також є образ жениха який чекає наречену.

В жодному образі церква не згадується як будова, а як спільність віруючих людей, народ Божий. Люди, які обʼєднались навколо Нього щоб служити.

В цьому образі церква згадується як наречена яка чекає щоб Ісус її забрав до себе. Цей світ закінчується і тоді Бог запрошує своїх на весілля Свого Сина. Церква яка має бути піднята на небеса.

Ключі до Божого Царства роздаються не на небесах а на землі. В цій історії написано що людина має прийти в певній одежі.

Починається притча з того, що Господар послав людей говорити до інших і запросити їх на весілля. І це відбувається не один раз.

Нажаль людина часто не цікавиться тим, що Бог для неї приготував. Бог хоче для нас кращого але ми деколи вибираємо своє.

Віра приходить до людей через Слово яке хтось проповідує.

Люди зневажили і були знищені. Далі Бог приходить і говорить вже до інших. Бог стукає по різному до людей але Він не буде цього робити вічно. Кому скільки разів Бог постукає невідомо.

До людини приходять віруючі і говорять про спасіння. Одні приймають а інші не приймають. Не Бог вибирає хто є достойний чи не достойний. Людина сама вибирає чи вона достойна бути на цьому святі.

Матвія 22.10

«Тоді слуги пішли й запросили всіх, кого побачили: як добрих, так і лихих людей. Весільна зала була повна гостей.»

Господь торкається кожного

В нас є тенденція ділити людей на добрих і не добрих, чи правильних і не правильних. Але Бог не ділить. Він покликав і добрих і злих.

Часто я чую від людей що я не достойний бути з Богом. Люди думають що ще потрібно щось зробити і от тоді я прийду. Але весілля роблять на конкретну дату. І не можна запізнитись. Якщо Бог кличе треба йти зараз. Сьогодні цей день спасіння.

Ми не в змозі розтягнути свій час. В нас є стільки часу скільки ми маємо. Вибір людини впливає на її життя тут і на небесах.

Біблія була написана не для мого сусіда а конкретно для мене. Коли я читаю Біблію я маю думати що Бог хоче конкретно мені сказати. Де я в цій історії?

Яків згадує Слово Боже як дзеркало. Жінки більш схильні дивитись в дзеркало. Так от Слово Боже це дзеркало яке показуєне не те, що я думаю про себе а те, як Бог бачить мене. Тобто як я виглядаю для Нього. В Бога своя шкала цінностей і згідно неї я можу зрозуміти хто я насправді.

Я не можу думати про себе без Біблії. Я відкриваю цю книгу і маю здатність розуміти хто я є перед Богом.

Правильний одяг

На весілля можна бути запрошеним але не можна прийти не правильно одягнутим. Ця історія показує таку людину яка прийшла але не мала певного одягу.

2 Коринтян 5.1-4

«Ми знаємо, що коли наша земна оселя (наші тіла), буде зруйнована, ми матимемо дім, дарований Богом, житло на небесах, вічне і нерукотворне. Тим часом, ми втомлені від земного тіла, та прагнемо вдягнутись у нашу Небесну оселю. Та вдягнувши його, ми ніколи не будемо голими. Бо ті з нас, хто перебуває в своєму земному тілі, зітхають і стогнуть. Ми не хочемо позбутися цього земного вбрання, ми радше хотіли б носити новий, Небесний одяг поверх цього, щоб те, що смертне, було поглинуте життям.»

Наше тіло буде знищене але на весіллі буде нове тіло, прославлене. І саме про цей одяг тут і говориться. Тобто це образ нашого тіла земного і духа який живе вічно.

Єфесян 4.21-24

«Та я не маю сумніву, що ви чули про Нього і, як Його послідовники, навчені істини, яка в Ньому. Щодо вашого минулого життя, то вас вчили позбавлятися вашої старої суті, яка занепадає від облудних бажань. Ви повинні відновитися в ваших серцях і розумі, та «зодягнутися в нового чоловіка», який був створений у подобі Божій і відрізняється праведністю й святістю, що йдуть від істини.»

‭‭Ця одежа це те, що можна надягнути і тут на землі. Це очищення і звільнення від гріха. Це як нова одежа для нас.

Людина була створена за образом і подобою Божою. Адам і Єва після гріхопадіння все більше і більше стерли цей образ Бога. Люди з часом почали нищити своі тіла і вже не видно цього образу Бога. Але коли ми навертаємось до Нього ми залишаємо старий спосіб життя і живемо заповідями, ми одягаємо на себе той Образ Божий який був втрачений Адамом.

Колосян 3.8-12

«Тепер же вам слід позбутися всього цього: гніву, люті, злоби, наклепів і соромницьких розмов. Не брешіть одне одному; скиньте з себе своє старе єство з його вчинками. Та зараз, ви вже вбралися в нове життя, яке постійно оновлюється. Ви постійно зростаєте в розумінні Того, Хто створив вас, й все більше стаєте схожими на Нього. Тож, у цьому новому житті, немає різниці між юдеєм і поганином, між обрізаним і необрізаним, між варваром і скифом, рабом чи вільним. Має значення лише Христос, Який живе в усіх вас. Так живіть новим життям, як вибрані люди Божі, святі й улюблені, сповнені милосердя, доброти, покору, лагідністі й терпіння.»

‭‭Коли людина навертається в Божий образ вона починає випромінювати Божі речі. Не ходіння в церкву робить мене віруючим. А моя віра і змінене життя відносно моєї віри, ось це і робить мене віруючим християнином.

Книга Відкриття найбільше говорить про небеса. Це одна з найскладніших книг для трактування.

Відкриття 7.13-15

«Потім один із старійшин запитав мене: «Хто ці люди у білому вбранні? Звідки вони прийшли?» Я відповів йому так: «Пане, ти знаєш, хто вони». Тоді він мені сказав: «Це люди, які пройшли через великі страждання; вони омили одяг свій і вибілили його кров’ю Ягняти. Ось чому вони перед Божим престолом і прославляють Його день і ніч у Його храмі. Той, Хто сидить на престолі, захистить їх Своєю присутністю.»

‭‭Є багато людей які вдягнені у весільний одяг. Це те, що вони вибрали і вибілили у крові Агнця. Кожен з них прийняв цю жертву Ісуса Христа на себе.

Відкриття 16.15

««Стережіться! Я з’явлюся несподівано, немов злодій. Щасливий той, хто в цей час не спить і має поруч одяг, щоб не голим вийти і щоб люди не бачили сорому його!»»

‭‭Прихід Ісуса буде раптовим як прихід злодія. Тому нам потрібно пильнувати. Бо ті хто пильнує попаде на весілля. Хто пильнує зберігає свій одяг. Ми живемо серед цього гріховного світу. І ми приходимо до Нього і вибілюємо цей одяг. Але живучи далі в світі наш білий одяг може забруднитись. Ми можемо спотикатись.

Одного разу Павло питав скільки разів прощати. І відповідь була сімдесят по сім разів. Мова не про зловживання прощенням а очищати свій одяг. Якщо є пляма чи бруд я йду до Того, Хто очищає.

Відкриття 19.7-8

«Радіймо і пишаймося, і прославляймо Бога, бо час настав — весільний час Ягняти. І Його наречена вже для Нього приготувалася. Їй дозволили вбратися у шати з чистого й сяйливого полотна». (Полотно — то праведні вчинки святих людей Божих).»

‭‭Церква це наречена


Церква це та невіста, яка слідкує за своїм одягом. Та, яка Його покохала і хоче бути з ним.

Я той хто в залі у білій одежі чи я той хто у брудній одежі? Чи попаду я на це весілля? Чи запрошений я?

Помоліться зараз визнаючи свої гріхи і щоб Він очистив ваше життя.

Амінь.

Summary
Перевір свій одяг | Проповідь церкви у Львові
Article Name
Перевір свій одяг | Проповідь церкви у Львові
Description
Проповідь на тему однієї з притч Ісуса про весілля і запрошених гостей. Образи і трактування Біблійної історії. Що таке одяг і який він має бути.
Author
Publisher Name
Церква у Львові Явлення Христа
Publisher Logo