Pixel ID: 756683718049006 Раав та її віра, Бог який може спасти, Божі стратегії
+38098 659 2109 lvivchurch@gmail.com

«І тоді Ісус, син Навинів, послав із Шиттима двох вивідників зі словами: «Підіть і розгляньтеся, що то за земля, особливо Єрихон». Отож пішли вони і зайшли до оселі однієї розпусниці на ім’я Рааб, де й заночували.»

‭‭Книга Ісуса Навина‬ ‭2:1‬ ‭UMT‬‬

Ісус Навин постійно вчився

Не зажди велика кількість голів приносить правильне рішення. Він послав лише двох. Мойсей посилав 12 і десять з них принесли негативний результат.

Я б напевно не зайшов в таку хату до блудниці. Але ці двоє зайшли саме до неї. Бог любить кожного і не відкидає нікого з грішників. Ця історія говорить нам про те що ми не завжди поступаємо по розуму. Нам треба думати але в той же час ми маємо давати Духу Божому вести нас. Благодать це дар який приходить в життя найтемніших людей.

Спасіння приходить тоді коли ми слухаючи Його приходимо в ті дері які Бог хоче відкрити. Нам не треба приймати людей лише по зовншності. В серці цієї блудниці щось відбувалось. Єрихон це було велике місто.

«Єрихонському цареві донесли: «Якісь ізраїльтяни прийшли сюди сьогодні вночі, щоб розвідати про землю нашу». Єрихонський цар послав людей, щоб переказали Рааб: «Видай тих людей, які прийшли до тебе й зупинилися в твоїй оселі, бо прийшли вони на нашу землю вивідувати». Але жінка взяла та й сховала тих двох людей. Вона сказала: «Так, справді, приходило до мене двоє, але я не знаю, звідки вони. А коли почало сутеніти й зачинялася міська брама, ті люди пішли собі. Я не знаю, куди вони пішли. Біжіть скоріше за ними, то, може, ще доженете їх». Сама ж відвела вивідників на дах і сховала у жмутах льону, що були розкладені у неї на даху. А цареві люди побігли навздогін уздовж дороги до ріки Йордан, аж до бродів. Брама зачинилася, як тільки переслідувачі вийшли з міста.»

‭‭Книга Ісуса Навина‬ ‭2:2-7‬ ‭UMT‬‬

Спробуйте себе помістити в цю ситуацію. Цей будинок був в мурі міста. Вона мала віру. Вона не побоялась. Ми це бачимо з цієї історії. Вони прийшли до неї вночі і вона поступила згідно віри. І виходить що вона збрехала.

Як я маю трактувати цю історію? Вона збрехала і Біблія говорить що вона поступила по вірі. Згадайте тих жінок які приймали пологи під час народження Мойсея. Я не кажу що треба брехати але в неї був мотив. Не обманути а спасти.

Є люди брехуни. Вони говорять постійно брехню. Але вона говорила з переслідувачами не просто за гроші чи для виправдання. Вона мала дерзновіння і сміливість збрехати.

Деколи у віруючих людей є ілюзія

Що коли Бог прикликає до чогось то це буде робитись з легкістю. Якби її хату обшукали то її би стратили точно.

Людина має проходити страх відчуваючи на собі Божу Руку. Не завжди все йде як по маслу. Авраам почув Бога і сказав що пора йти. Куди і що невідомо. Він мав іти і довіритись Богу. Віра вимагає сміливості. Люди віри це сміливі люди які йдуть проти обставин.

«Перед тим, як ізраїльтяни влаштувалися спати, Рааб піднялася до них на дах. Вона сказала їм: «Я знаю, що Господь віддав цю землю вам. Ви наводите жах на нас, і всі люди, які мешкають на цій землі, зомлівають від страху перед вами.»

‭‭Книга Ісуса Навина‬ ‭2:8-9‬ ‭UMT‬‬

Звідки вона це знала? Вона ж язичниця і блудниця. Вона отримала віру і зрозуміла що відбувається. Вона захотіла бути в новому житті залишивши старе.

«Бо чули ми, як Господь висушив води Червоного моря перед вами, коли вийшли ви з Єгипту. Також чули ми про те, як ви знищили по той бік Йордану двох царів: Сихона та Оґа. Коли ми почули це, то жах охопив нас, і дух мужності покинув нас зі страху перед вами, бо Господь ваш Бог є істинний Бог, як на небі, так і на землі.»

‭‭Книга Ісуса Навина‬ ‭2:10-11‬ ‭UMT‬‬

Віра зажди бореться зі страхами. А чи можу я це зробити? Нам треба зрозуміти коли Бог приходить у моє життя і я знаю що це Бог то не треба боятись страхів а перемагати їх тією обітницею яку дав мені Бог.

Бог якому ми віримо він істинний. Він Всемогутній. І нам недостатньо просто жити цим відкриттям. Це вимагає від нас певних кроків віри. Він спасає не тільки нас Він бачить більш широко картину і хоче спасати інших.

Він відкриває джерела живої води

Проблема християн що вони тільки і п’ють ці джерела. І починаються застої.

Ну хто ж проповідував тій жінці? Звідки і яким чином вона це все дізналась? Дух Божий може рухатись більше ніж ми собі уявляємо. Ті двоє були для неї відповіддю так само як вона для них була спасінням від рук царя.

«А тепер присягніть мені перед Господом, що раз я зробила вам добро, то й ви будете милостиві до родини моєї і дасте мені запоруку.»

‭‭Книга Ісуса Навина‬ ‭2:12‬ ‭UMT‬‬

Вона впершу чергу подумала про свою родину. Коли Ной врятувався з ним пішла родина. Бог не думав про одного Ноя, Він думав про людство але інші не захотіли слухати. Віра це канал для спасіння.

Дух Божий приходить різними каналами в серця людей щоб коли ми прийдемо їх серця були готові.

Ця історія не закінчується. Є зворотня сторона обітниці. Вона нам говорить про обітниці Божі. Є обітниці які ми застосовуємо до себе. Але переважаюча більшість обітниць має умови. Обітниця ніколи не працює в односторонньому порядку. Є свої “Але”.

Обітниця працює коли ми виконуємо свою сторону. Бог ніколи не підведе. Мій стандарт життя є тою перевіркою чи спрацює обітниця чи ні.

Говорячи про віру люди люблять узагальнювати. Раав була дуже практичною людиною. Вона знала як себе повести і що треба заключити угоду. Вона їх попередила іти в гори.

Чи можемо ми прив’язати цих три дні до Ісуса? Це один з образів що Ісус лежав три дні. Також образ червоної мотузки це як образ тої крові яка була на домівках Ізраїля коли дух смерті ходив. І також це образ Крові Ісуса яка спасає кожного хто приймає.

«І так само хіба не була розпусниця Рааб виправдана перед Богом за свої вчинки, коли надала притулок шпигунам і допомогла їм утекти іншою дорогою? Ось чому, як тіло мертве без духу, так і віра мертва без діла!»

‭‭Якова‬ ‭2:25-26‬ ‭UMT‬‬

Яків згадує саме цю жінку. Він не згадує Ізраїльтян. Він згадує жінку яка ще без Бога і не Знає Його але вже робить кроки віри. Деколи в церквах Нового Заповіту не прийнято говорити про діла. Все про благодать але віра без діл мертва.

«Завдяки вірі розпусниця Рааб уникла смерті разом з іншими непокірними за те, що вона дала дружній притулок двом вивідникам. Чи треба мені продовжувати наводити приклади? Не стане мені часу, щоб розповісти про Ґедеона, Варака, Самсона, Єффая, Давида, Самуїла і пророків. Покладаючись на їхню непохитну віру, вони рятували царства, встановлювали справедливість між людьми, і через те дістали Божі обітниці. Вони замикали пащі левам,»

‭‭До Євреїв‬ ‭11:31-33‬ ‭UMT‬‬

Божа милість настільки глибока що ми її розуміємо до свого певного рівня. Ця жінка була записана не тільки в хронології жінок віри але вона увійшла в хронологію царів.

«Авраам був батьком Ісаака. Ісаак був батьком Якова. Яків був батьком Юди та його братів. Юда був батьком Фареса та Зари, а матір’ю їхньою була Тамара. Фарес був батьком Есрома. Есром був батьком Арама. Арам був батьком Аммінадава. Аммінадав був батьком Наасона. Наасон був батьком Салмона. Салмон був батьком Воаза, а матір’ю його була Рахав. Воаз був батьком Йоведа, а матір’ю його була Рут. Йовед був батьком Єссея. Єссей був батьком царя Давида. Давид був батьком Соломона, а його матір’ю була Урієва жінка.»

‭‭Від Матвія‬ ‭1:2-6‬ ‭UMT‬‬

Ця жінка увішла в хронологію Ісуса

Це ж треба було щоб так сталось коли Єрихон впав то на цю жінку глянув той, хто продовжив рід царів і Самого Ісуса. На перший погляд можна подумати що невже вона мала бути в родослові Ісуса. Але кожна людина має шанс незалежно в якому болоті вона знаходиться.

Біблія називає Раав жінкою віри. Будь активним у своєму житті. Не закривайся тільки у своїх християнських образах. Ми є громадяни і наша віра має проявлятись там де вона має проявлятись.

Ящо Бог тебе кличе щось робити то йди і роби.

Амінь.

Summary
Раав та її віра, Бог який може спасти, Божі стратегії
Article Name
Раав та її віра, Бог який може спасти, Божі стратегії
Description
Раав та її віра, Бог який може спасти, Божі стратегії В житті людини.
Author
Publisher Name
Церква у Львові Явлення Христа
Publisher Logo