Pixel ID: 756683718049006 Що ж мені робити? | Проповідь церкви у Львові
+38098 659 2109 lvivchurch@gmail.com

Єремія 28.1

«Того ж року на початку царювання Седекії, царя юдейського, на четвертий рік, п’ятий місяць Хананія, син Аззура, пророк із Ґівеона, говорив зі мною в храмі Господньому в присутності священиків та всього народу. Він сказав:»

Батл між пророками


‭‭
В часи Єремії було багато пророків. Деякі мали ці дари але йшли на поводу бажання прикрасити і підтримати життя людей. Сучасними словами почався батл між двома пророками.

Єремія 28.2-4

««Ось що Господь Всемогутній Бог Ізраїлю каже: „Я зламаю ярмо царя вавилонського. Через два роки я поверну сюди весь посуд храму Господнього, що Навуходоносор, цар вавилонський, забрав звідси й переніс до Вавилона. Я також поверну сюди Єгояхина, сина Єгоякима, царя Юдеї і всіх вигнанців з ізраїлевих, що пішли до Вавилона, бо Я ламаю ярмо царя вавилонського”». Так каже Господь.»

‭‭До цього Єремія отримував Слово від Бога. Прийшло ярмо і воно мало лежати на Ізраїльському народу. Єремія в цій ситуації не просто стояв а був в тому ярмі. Інший же пророк почав розказувати певні речі.

Єремія 28.5-9

«Тоді пророк Єремія сказав пророку Хананії в присутності священиків і всього народу, що стояв у храмі Господньому. І сказав пророк Єремія: «Хай так буде! Хай Господь вчинить так, як ти сказав і виконає слова, що ти прорік, і поверне сюди з Вавилона посуд храму Господнього і усіх тих, кого було забрано в полон. Але послухай те, що я кажу тобі й усьому народу. Пророків, що були до мене й до тебе з давніх-давен, пророкували проти багатьох земель і проти царств великих, провіщаючи війну, нещастя й чуму. Пророка, що сповіщає про мир й слова його збуваються, визнають як пророка, якого справді Господь послав».»

‭‭Єремія Починає говорити якими принципами оцінюється пророк і його служіння. В кожний період нашого життя Бог кличе нас щоб ми жили не нашими бажаннями а Його бажаннями.

Покликання нації

Для віруючої людини прихід війни виглядає не так як для невіруючої людини. Віруючі молились за пробудження а тут замість цього прийшла війна. Багато хто розчарувався бо ми просили одне а прийшло зовсім інше. Нам як віруючим треба знаходити відповіді щоб допомогти іншим зрозуміти всю картину.

Тут малюється конфлікт нормального і комфортного життя з тим що прийшли випробування для нації. В деяких людей є бажання покласти на народ України вину. Вину за гріхи чи через те що ми чогось не доробили.

Нам просто не повезло з сусідами. Люди в Європі не живуть святим життям. Сталось те, що сталось. Бог допускає певні речі щоб використати їх на добро.

До війни такі місця Бібліі читаються зовсім інакше. Ми прежили все на власні очі. І з таким усвідомленням ми читаємо цей 28 розділ книги Єремія. Жахливі речі відбувались як тоді так і зараз. Нам важливо триматись не за відчуття чи емоції а за Бога. Інакше ми не пройдем життя правильно. Бог все контролює і треба бути біля Нього.

Нам не треба жити тільки цим днем не розуміючи Божого задуму на націю.

Єремія 28.10-17

«Тоді Хананія, знявши з шиї пророка Єремії ярмо, зламав його. І сказав Хананія при всьому народі: «Ось що Господь каже: „Отак через два роки Я скину ярмо Навуходоносора, царя вавилонського, з шиї народів усіх”». Почувши це, пророк Єремія пішов своїм шляхом. Тоді Слово Господа було Єремії після того, як пророк Хананія зламав ярмо на шиї пророка Єремії. Він сказав: «Піди й скажи Хананії, що каже Господь: „Ти зламав ярмо дерев’яне, але натомість отримаєш ярмо залізне”». Так каже Господь Всемогутній Бог Ізраїлю: «Я накладу ярмо залізне на шию всіх цих народів, щоби примусити їх служити Навуходоносору, царю вавилонському, і вони служитимуть йому. Навіть звірів диких, і тих Я віддам йому». Тоді пророк Єремія сказав пророку Хананії: «Послухай, Хананіє, Господь тебе не посилав, ти призвів цей народ неправді вірити. Через те ось що Господь каже: „Вишлю Я тебе з землі цієї. Цього ж року ти помреш, бо всупереч Господу ти говориш”». Пророк Хананія помер сьомого місяця того ж року.»

‭‭2-3 тижні 

Тут є один момент об який спотикаються багато віруючих. Люди завжди чекають що все погане швидко закінчиться. Ми чули про 2-3 тижні, чи місяці. Але якщо така надія не є побудоана на міцних фактах то приходить розчарування. Але Бог не є людина. Людина обіцяє але ніхто не знає що буде далі. Бог же коли говорить через пророка обіцяє щось і це здійсниться.

Якщо я продовжую шукати Бога а не прогнози людей, моє життя буде більш захищене від розчарувань чи депресії. Можна наговорити людям обіцянок але якщо там не було Бога то така людина понесе покарання. Ми маємо шукати Божого задуму.

Те, що відбувалось тоді це лише приклад і не обовʼязково все так має статись. Я просто хочу щоб ми взяли для себе певні принципи.

Єремія 29.1-14

«Ось слова з сувою, що пророк Єремія послав з Єрусалима до старійшин, що лишилися у вигнанні, до священиків та пророків і до всіх людей, кого Навуходоносор вигнав з Єрусалима у заслання до Вавилона. Це було після того, як цар Єгояхин вийшов з Єрусалима разом із царицею-матір’ю й царедворцями, й вельможами Юдеї та Єрусалима, з ремісниками й золотих справ майстрами. Єремія послав цей сувій через Еласа, сина Шафана, та Ґемарію, сина Гилкії, яких Седекія, цар юдейський послав у Вавилон до Навуходоносора, царя вавилонського. Там мовилося: Ось що Господь Всемогутній Бог Ізраїлю каже до всіх тих, кого виведено було з Єрусалима до Вавилона: «Будуйте оселі й живіть у них, саджайте сади, споживайте плоди їхні. Беріть собі дружин і народіть синів і дочок. Беріть дружин для синів ваших і віддавайте заміж дочок ваших, і нехай вони теж родять дітей. Множтеся там, а не зменшуйтеся. Дбайте про благо міста того, куди Я вас вислав, і моліться Господу за нього, бо якщо в ньому пануватиме мир, то мир буде й вашій оселі. Бо ось що Господь Всемогутній Бог Ізраїлю каже: „Не давайте обдурити себе вашим пророкам, що між вами, і вашим віщунам. Не слухайте тих снів, що сняться їм. Вони ім’ям Моїм пророкують вам неправду. Я їх не посилав!”» Так каже Господь. Кажу так, бо ось що Господь мовить: «Коли могутності Вавилона виповниться сімдесят років, Я прийду до вас і виконаю обіцянку, що дав вам повернути вас до Єрусалима. Бо знаю Я всі задуми Свої щодо вас, задуми щодо процвітання вашого, а не лиха, щоб дати вам майбутнє і надію. Ви звертатиметеся до Мене, ви прийдете й молитиметеся Мені, та Я вас слухатиму. Ви будете шукати Мене і знайдете, якщо будете шукати від усього серця. Я дозволю вам знайти Мене. Я відпущу вас із полону, зберу з усіх місць, куди повиганяв вас. Я поверну вас туди, звідки вигнав». Так каже Господь.»

‭‭Він говорить їм річ яка не притаманна тому хто в полоні. Людина в полоні хоче звільнитись і повернутись додому. І от коли кажуть просто почекайте це приводить людину в стан спокою і пасивності. Людина починає чекати того дня і нічого не робити.

Зараз є люди які судять інших за сміх бо зараз війна. І це не правильно. Треба продовжувати жити і робити те чого ми навчені.

Єремія 29.11

«Бо знаю Я всі задуми Свої щодо вас, задуми щодо процвітання вашого, а не лиха, щоб дати вам майбутнє і надію.»

‭‭Їх забирають в рабство але Бог каже що Мої плани вам на добро. Нам треба оцінювати Бога у світлі цілих поколінь. Якщо ми говоримо про Україну то мабуть не було іншого шляху щоб очистити Україну від москви. Нація була в сплячому стані. 300 років українців нищили і заборонли мову і культуру.

Тепер пришов час очищення. Виростали цілі покоління на брехні. Зараз очищається наша історія. І люди починають розуміти що мова має значення. Що українську мову просто нищили. Бог дивиться на покоління.

Нам треба бачити позитивні речі. Бог очищає нацю і Його плани на добро.

Нам не треба оцінювати Бога по тому що ми відчуваємо а по тому Який Він Є.

Бог знає краще за нас. Деякі люди починають сперечатись чому Бог допустив. Якщо так сталось то іншого шляху не було. Він довірив це нашому поколінню і нашому часу. Треба розуміти що коли таке відбувається Бог довіряє саме нам що ми це пройдемо достойно.

Чому саме я?

Легко образитись на Бога і запитувати а чому саме я чи мої рідні.

Бог має свої плани і вони на добро. Треба шукати Бога. І ті хто шукають Його вони знайдуть. Бог відкривався людям в пустелі. Пустеля це не комфортне місце так само як і наша війна. Але Бог продовжує стояти за свій народ.

Яке майбутнє наших земель таких як Бахмут?

Єзекіїля 37.1-13

«Сила Господа зійшла на мене, Дух Господній вивів мене й поставив серед долини; вона була повна кісток. Він водив мене туди й сюди між ними, і побачив я силу силенну кісток по долині, і всі вони були вже пересохлі. Він спитав мене: «Сину людський, чи можуть ці кістки жити?» Я відповів: «О Господи Боже, тільки Ти знаєш». Тоді Він сказав мені: «Пророкуй цим кісткам і скажи їм: „Кістки сухі, почуйте слово Господа!” Ось що Господь Бог говорить цим кісткам: „Я зроблю так, щоб дух увійшов у вас і ви ожили. Я прикріплю сухожилля до вас і примушу плоть лягти на вас і вкрию вас шкірою; Я вдихну життя в вас, і ви оживете. Тоді ви знатимете, що Я Господь”». Тож я пророкував, як мені було наказано. І поки я пророкував, був шум, якесь деренчання, і кістки складалися кістка до кістки. Я глянув, а на них з’явилися сухожилля та плоть, і шкіра вкрила їх, але духу в них не було. Тоді Господь Всемогутній сказав мені: «Пророкуй вітру, сину людський, і скажи йому, що Господь Бог говорить: „Прийди з чотирьох вітрів, о вітре, й дихни на цих побитих, щоб ожили вони”. Тож я пророкував, як Він наказав мені, й дух ввійшов у них, тож вони ожили й підвелися на ноги. Їх було величезне військо». Тоді Він сказав мені: «Сину людський, ці кістки — весь дім Ізраїлю. Вони кажуть: „Життєва сила полишила нас, надія залишила нас, нас вигублено”. Тож пророкуй і скажи їм, що Господь Бог говорить: „О народе Мій, ось Я відкрию могили твої і виведу тебе з них. Я поверну тебе в землю Ізраїлю. Тоді ти, народе Мій, знатимеш, що Я — Господь, коли Я відкрию могили твої й виведу тебе з них.»

‭‭Ми зі сльозами на очах бачимо зруйновані міста. І така наша людська схильність бачити очима. Але наш погляд має відрізнятись від людини яка не має цих істин відкритих. Голос церкви має мати силу і потужність проголошувати ці Божі задуми щоб люди це чули. Є фізична реальність і є реальність яку бачить Бог.

Надія на Божому відкритті має бути в кожній віруючій людині. Проговори і ти побачиш чудеса.

Нам треба бути людьми які проголошують такі речі. Людьми які є каналами що проголошують ці Божі плани і обітниці на нашу націю.

Амінь.

Summary
Що ж мені робити? | Проповідь церкви у Львові
Article Name
Що ж мені робити? | Проповідь церкви у Львові
Description
Християнська проповідь церкви Явлення Христа у Львові на тему що я маю робити? Дослідження книги пророка Єремії.
Author
Publisher Name
Церква у Львові Явлення Христа
Publisher Logo