Pixel ID: 756683718049006 Інше покоління | Проповідь церкви у Львові
+38098 659 2109 lvivchurch@gmail.com

Покоління

«Після смерті Мойсея, слуги Господнього, Господь звернувся до Ісуса, сина Навинового, який був Мойсеєвим помічником: «Слуга Мій Мойсей помер. Тож вставайте, ти і весь цей люд, рушайте через ріку Йордан в ту землю, що Я даю народу Ізраїлю. Кожен клаптик землі, де ступить нога ваша, Я віддаю вам, бо обіцяв так Мойсеєві. Від пустелі і Ливану й аж до великої ріки, ріки Євфрат, уся земля хиттитів і аж до Середземного моря на заході — всі ці землі будуть ваші. Ніхто не зможе протистояти тобі, допоки ти живий. Я буду з поряд з тобою, як і з Мойсеєм, й не кину тебе, не полишу. Будь мужнім і хоробрим! Бо тобі вести цей народ, щоб він здобув землю, яку Я обіцяв віддати вашим праотцям.»

‭‭Книга Ісуса Навина‬ ‭1:1-6‬ ‭UMT‬‬

Інше покління мало здійснити те, що Бог обіцяв Мойсею. Відповідальність кожного з нас це пам’ятати що Бог зробив особисто для кожного і що Він приготував щось інше для наступного покоління. Є велика відповідальність перед кожним за те, що ти прийняв і що ти передав.

Можна бути пасивним відвідувачем церкви але так і не приймати і не виконувати. Слово направлене на те, щоб Бог змінив мене і інших навколо мене. Ісус Навин, це юнак, який не відходив від Мойсея. Якщо Мойсей йшов в цей намет до Бога то Ісус завжди був поруч.

Якщо ти хочеш більшого то Він дасть тобі більше. Але якщо я пасивним життям живу то Він не наповнить його. Це має бути моя спрага. І в Ісуса Навина була ця спрага.

«Кожен клаптик землі, де ступить нога ваша, Я віддаю вам, бо обіцяв так Мойсеєві.»

‭‭Книга Ісуса Навина‬ ‭1:3‬ ‭UMT‬‬

Бог говорив до нього практичні речі. Він мав вийти і піти. Ціль церкви це не будівля а щоб вона рухалась і була впливовою. Церква це організм який несе вплив. Ми не говоримо про землі але про душі людські. Є щось більше з Богом ніж те, що було до зустрічі з Ним. З Богом розкриваються нові дари і таланти які спали або були заморожені.

В нас має бути розуміння що я не просто пасивний отримувач як радіо але як радіостанція яка приймає і передає.

Книга Ісуса Навина‬ ‭1:5-6‬ ‭UMT‬‬
«Ніхто не зможе протистояти тобі, допоки ти живий. Я буду з поряд з тобою, як і з Мойсеєм, й не кину тебе, не полишу. Будь мужнім і хоробрим! Бо тобі вести цей народ, щоб він здобув землю, яку Я обіцяв віддати вашим праотцям.»

Можна мати дихання але бути мертвим. Бог не народжував мертве христинство Він народжував живе. Доки ти будеш рухатись все буде добре. І також мати хоробрість щоб вести людей.

Мойсей так і не дійшов в обіцяну землю бо народ його вже так дістав що Мойсей не витримав і згрішив. Найбільші виклики будуть від людей яких потрібно вести. Виклики які були в Єгипті Бог з ними розібрався. Він засудив всіх лжебогів і показав хто справжній Бог.

Пустеля

В пустелі почалась інша картина. Все було не так.

Будь живим і будь хоробрим. Бог хоче щоб ми розуміли суть лідерства і цього процесу. Ми як ця команда маємо бути тими, з ким легко йти. Це важливий контекст.

Коли ти не відповідаєш ні за що, ходиш в церкву з красивою Біблією. То коли приходить відповідальність все змінюється. Дитинство треба залишити і піти у зрілість. Але є відповідальніть. В нашому християнському житті це важливо розуміти.

Три покоління які були задіяні у цій історії.

«Будь мужнім і хоробрим! Бо тобі вести цей народ, щоб він здобув землю, яку Я обіцяв віддати вашим праотцям. Будь лиш мужнім і вельми хоробрим, щоб діяти конче згідно з Законом, даним тобі Моїм слугою Мойсеєм. Не відхиляйся ні праворуч, ні ліворуч, щоб успішні були всі твої діяння. Хай не сходить з уст твоїх ця книга Закону, день і ніч вивчай її, аби міг ти пильно виконувати все, що написано в ній. Тоді матимеш успіх у своїх справах, тоді тобі буде таланити. Чи не звелів Я тобі бути мужнім і хоробрим? Тож не бійся й не занепадай духом, бо Господь твій Бог завжди з тобою хоч куди б ти пішов».»

‭‭Книга Ісуса Навина‬ ‭1:6-9‬ ‭UMT‬‬

Для чого у віруючих є потреба читати Біблію? Ми хочемо пізнати Того, до Кого ми прийшли. Слово Боже це дзеркало яке показує хто ми насправді. Це хліб на кожен день. І також в Слові є обітниці які належть їй. Нам треба знати ті обітниці які Бог обіцяв для нас.

До кого Бог говорить? До лідера. Лідер має донести це Слово до ближніх і навчити їх жити цим Словом. Легко сказати живи за Словом. Але важко сказати щось проти гріха в житті людини. Біблія не має відходити від уст наших це означає що він мав говорити це Слово іншим людям.

Багато християн постійно хочуть тільки приймати. Але є час щоб взяти цей Духовний Меч і почати щось змінювати у житті.

Ісус Навин не вставляв палки в колеса а допомагав.

«Люди відповіли Ісусу: „Ми зробимо все, що ти наказуєш, і підемо хоч куди б ти нас послав. Ми будемо коритися тобі, як ми завжди корилися Мойсею. Аби лиш Господь Бог твій був з тобою, як був Він з Мойсеєм. Кожен, хто піде проти наказу твого й не коритиметься слову твоєму, хоч би що ти наказував, нехай зазнає смерті. Тільки будь дужим і хоробрим!”»»

‭‭Книга Ісуса Навина‬ ‭1:16-18‬ ‭UMT‬‬

Для чого вони хотіли що Бог був у житті лідера? Бо манну небесну давав в пустелі чи тому що вивів з Єгипту?

Покоління Якова

Перше покоління це покоління Якова.

Його діти виростали з розумінням відповідальності в домі батька. Вони працювали і були підзвітними своєму батьку. Вони увійшли в Єгипет і мали найкраще життя.

Йосип відходить а вони намножились і розбудувались. Інший Фараон почав боятись і почалсь політична гра. Зробити рабами їх. Це покоління помирає і народжується наступне покоління. Воно народжується в рабстві. Вони не знали як було раніше. Система рабства впливає на рішення, відношення і мотивацію.

Раб робить те, що йому кажуть. Він виконавчий інструмент з роздавленою волею. 400 років пройшло. Сталось те, що вплинуло на цілу націю. Це було покоління рабів. Вони постійно висловлювали незадоволення але не хотіли нічого змінювати у житті.

Люди і у наш час виростали рабами які нічого не хотіли змінювати у житті. Часто раб не знає що означає бути вільним. Батько був рабом і його діти будуть рабами.

Але є Бог, Який може це все змінити. Багато людей були забрані з рабства але рабство залишилось в них.

В якій системі ми виростали? Якщо Бог звільнив мене від системи то це не значить що системи не залишилось в мені.

Чому люди так тримаються за совок? Вони провели юність і думають що там було класно. Але скільки мільйонів загинуло? Голодомор і все що погубило стільки людей. Між нами і іншим світом була прірва. Прірва у світогляді і мисленні.

Один з найбільших викликів для лідерства це включити мотивацію у демотивованої людини. Людина звикла плисти за течією а тут треба зробити зусилля. І це вдповідальність моя а не когось іншого.

Покоління Мойсея

Друге покоління це покоління Мойсея.

А третє це люди які народились вже в пустелі. Вони жили в палатках, збирали манну. В певні дні давали м’ясо. І вони звикли до того комфорту навіть у пустелі. Ісус мав включити мотивацію в людей які її не мають.

Якщо людина не хоче бути змотивованою то ніхто її не змотивує. І багато хто загинув у пустелі.

Кожне покоління має свої добрі і погані сторони. Бог хоче щоб не було розділу поколінь а щоб була передача естафети. Є речі які можна взяти але є речі які приходять нові і ними потрібно вчитись володіти.

Бог ніколи не хотів розриву поколінь. Люди розривають і диявол але Бог хоче щоб була ця передача.

Є речі в нашому житті які ще можуть залишатись в нас. Люди виправдовуються що ну ми є такі. Але Бог хоче щоб ти змінився в його образ. Нам треба відкласти виправдання щодо свого життя.

Радість

Якщо в тебе є радість то покажи її. Радість в Господі сила моя. Деколи ту радість треба витягувати з людей. Це процес але потім приходить перемога.

Відповідальність за зміни в моєму житті покладається не на Ісуса Навина а на мене. Я маю захотіти підкорювати нові вершини з Богом. Він не буде це робити за мене але Він хоче це робити зі мною.

Раб не навчений думати. Вільний думає і має мотивацію.

«Я більше не називаю вас слугами — слуга не відає, що господар його робить. Я назвав вас друзями, бо все довірив вам, що чув Я від Отця Свого.»

‭‭Від Іоана‬ ‭15:15‬ ‭UMT‬‬

Бог хоче щоб ти мав знання. І щоб це знання мало істину і це звільнило тебе. Бог хоче щоб ти змінився і перестав бути рабом а був сином Батька. Це моя відповідальність бути сином і дочкою але не рабами.

«А через те, що ви Його діти, Бог послав Дух Сина Свого у ваші серця. І той Дух гукає: «Авва!» — тобто «Отче». Тож якщо ви більше не раби, а діти Господа, то Бог також зробив вас Своїми спадкоємцями.»

‭‭До Галатів‬ ‭4:6-7‬ ‭UMT‬‬

Бог дав нам спадщину. Ми не є сироти. Кожен з нас виростав у знищеній системі інституту сім’ї. Але сьогодні Бог хоче щоб ми мали Його спадщину і стали частиною Його сім’ї.

Пізнай цю спадщину і заволодій нею.

«Господь, про Якого я кажу, є Духом, а де є Дух Господа, там є воля.»

‭‭Друге Послання до Коринтян‬ ‭3:17‬ ‭UMT‬‬

Бог хоче щоб ми були повноцінним людьми. В житті яких горить мотивація від Господа. Коли ми розібрались зі своїм минулим. І коли ми гордимось що в нас Батько Сам Бог.

Нам потрібно гордитись своєю спадщиною і зрощувати повноцінних людей.

Амінь

Summary
Інше покоління | Проповідь церкви у Львові
Article Name
Інше покоління | Проповідь церкви у Львові
Description
Проповідь про важливість усвідомлення поколінь в історії Ізраїля. Що означає час у світлі Біблії і як це має змінити наше життя. Різні покоління і різний час.
Author
Publisher Name
Церква у Львові Явлення Христа
Publisher Logo