+38067 203 8554 lvivchurch@gmail.com

Уроки з життя Лота

 1. А оце нащадки Терахові: Терах породив Аврама, і Нахора, і Гарана. А Гаран породив Лота.
 2. Гаран же помер за життя свого батька, у краї свого народження, в Урі халдейському.

(Буття 11:27,28)

 1. І промовив Господь до Аврама: Вийди зо своєї землі, і від родини своєї, і з дому батька свого до Краю, який Я тобі покажу.

(Буття 12:1)

gandex.ru-18509_c3d6bb3206a0e7089eab6ae50c2cdb8e

Тут говориться що мав зробити Авраам. Три речі які він мав залишити.

 1. І народом великим тебе Я вчиню, і поблагословлю Я тебе, і звеличу ймення твоє, і будеш ти благословенням.
 2. І поблагословлю, хто тебе благословить, хто ж тебе проклинає, того прокляну. І благословляться в тобі всі племена землі!
 3. І відправивсь Аврам, як сказав був до нього Господь, і з ним пішов Лот. Аврам же мав віку сімдесят літ і п’ять літ, як виходив з Харану.

(Буття 12:2-4)

Племінник Авраама Лот пішов з ним туди, куди Бог покликав лише Авраама. Не завжди те, як ми думаємо логічно буде благословенне Господом. Деколи Бог хоче щоб ми когось залишили у своєму житті, а когось відпустили. Ісус казав що Він прийшов не мир принести а меча. Цей меч образ розподілу у сім’ях і у стосунках. Людина слідує за Богом, і це слідуання включає в себе ті елементи про які говорив Ісус. Залиш це і йди за Мною. Історія Лота показує скільки прлоблем прийшло в життя Авраама через те що він взяв з собою Лота.

По доброті людській ми хочемо щоб всі спаслись, і часто нам важко відпустити людей яких потрібно відпустити щоб іти далі з Богом. Якщо стосунки з людиною псують мої стосунки з Богом то таку людину потрібно відпустити з миром і йти далі.

Запрошуємо вас на служіння Харизматичної Церкви у Львові

Одні люди підставляють своє життя під Божі плани а інші маючи свої плани пробують підставляти під них Бога. Виникає конфлікт інтересів. Авраам мав взаємовідносини з Богом. Бог нас покликав мати з богом стосунки і слухатись Бога. Пастор не має бути посередником між Богом і людиною. Пастор має навчити людей будувати стосунки з Богом.

 1. І піднявся Аврам із Єгипту, сам, і жінка його, і все, що в нього було, і Лот разом із ним, до Неґеву.
 2. А Аврам був вельми багатий на худобу, на срібло й на золото.
 3. І пішов він в мандрівки свої від Неґеву аж до Бет-Елу, аж до місця, де напочатку намет його був поміж Бет-Елом і поміж Гаєм,
 4. до місця жертівника, що його він зробив там напочатку. І Аврам там прикликав Господнє Ймення.
 5. Так само й у Лота, що з Аврамом ходив, дрібна та велика худоба була та намети.
 6. І не вміщала їх та земля, щоб їм разом пробувати, бо великий був їхній маєток, і не могли вони разом пробувати.
 7. І сталася сварка поміж пастухами худоби Аврамової та поміж пастухами худоби Лотової. А ханаанеянин та періззеянин сиділи тоді в Краю.
 8. І промовив до Лота Аврам: Нехай сварки не буде між мною та між тобою, і поміж пастухами моїми та поміж пастухами твоїми, бо близька ми рідня.
 9. Хіба не ввесь Край перед обличчям твоїм? Відділися від мене! Коли підеш ліворуч, то я піду праворуч, а як ти праворуч, то піду я ліворуч.

(Буття 13:1-9)

Деколи ми пробуємо робити людські проекти але Бог робить своє. Рано чи пізно ці люди мали розійтись. Лот це приклад людини яка не розуміє принцип Божих благословінь. Авраам був благословенний Богом, а Лот просто хотів бути біля нього щоб отримувати його благословіння. Не кожен хто хоче бути біля мене прагне бути слухняним Богу. Ми можемо наставляти людей але ми ніколи не замінимо благословіння від Бога. Часто у пасторів бувають ситуації коли певні люди витягують з пасторів ресурси і сили при тому не маючи в планах йти за Богом.

Лот міг би залишити свої пастухів і все одно бути з Авраамом. Але він насправді не цінував цього. Не потрібно вкладатись в таких як Лот, такі люди прагнуть пригрітись біля нас. Потрібно вкладати свої зусилля і час в таких як Авраам, які слухняні Богу.

Не важливо де ти будеш, якщо ти з богом тобі буде краще там де ти будеш. Будь там де ти хочеш щоб тебе бачив Бог і будеш мати успіх і благословіння.

Коли ти слухняний Богу навіть не віруюча людина побачить що твоє життя відрізняється.

 1. А люди содомські були дуже злі та грішні перед Господом.

(Буття 13:13)

Содом та Гоморра це були торгівельні і багаті міста. Цей світ претендує на краще, він хоче бути відомішим, багатим і популярнішим. Життя віруючої людини не таке, вона хоче йти за Богом і бути там де дійсно Бог хоче її бачити. Не важливо де ти є але коли ти з Богом буде радість та задоволення.

Не яхти та багатство оприділяють моє благословіння а присутність Бога у моєму житті.

 1. І взяли вони Лота, сина брата Аврамового, бо пробував у Содомі, і добро його та й пішли.

(Буття 14:12)

 1. І прибули обидва Анголи до Содому надвечір, а Лот сидів у брамі содомській. І побачив Лот, і встав їм назустріч, і вклонився обличчям до землі…

(Буття 19:1)

Лот сидів при брамі. В той час біля брами сиділи старійшини і голови міста. Це свого роду прикордонна зона. Лот був у числі старших. Яким чином він туди попав? Содомський цар був вдячний Аврааму що звільнили стільки людей. Лот будучи родичом Аврааму попав у ряди старійшин.

 1. та й промовив: Ось, панове мої, зайдіть до дому вашого раба, і переночуйте, і помийте ноги свої, а рано встанете й підете на дорогу свою. А вони відказали: Ні, бо будемо ми ночувати на вулиці.

(Буття 19:2)

Коли ангели прийшли до авраама там торгу не було. В дім Лота ангели не хотіли заходити.

Ми маємо так жити щоб Богу було не тісно в наших домах. Ми повинні так жити щоб Бог сам приходив до нас в дім а не потрібно було Його кликати на колінах. Якщо ми пробуємо своїм життям догодити усім тоді Богу не місце в нашому домі. Лот був відомий і мав статус. Тому Богу було тісно в його домі.

 1. А він сильно на них налягав, і вони до нього з дороги зійшли, і ввійшли до дому його. І вчинив він для них прийняття, і напік прісного і їли вони.
 2. Ще вони не полягали, а люди того міста, люди Содому від малого аж до старого, увесь народ звідусюди оточили той дім.
 3. І вони закричали до Лота, і сказали йому: Де ті мужі, що ночі цієї до тебе прийшли? Виведи їх до нас, щоб нам їх пізнати!
 4. І Лот вийшов до входу до них, а двері замкнув за собою,
 5. і сказав: Браття мої, не чиніть лихого!
 6. Ось у мене дві доньки, що мужа не пізнали. Нехай я їх до вас виведу, а ви їм робіть, що вам до вподоби… Тільки мужам оцім не робіть нічого, бо на те вони прийшли під тінь даху мого.

(Буття 19:3-8)

Все місто займається брудною справою. Гомосексуалізм поглинув усе місто.

Восьмий вірш просто не вкладається в голові. Гріх робить свою роботу.

 1. А вони закричали: Іди собі геть! І сказали: Цей один був прийшов, щоб пожити чужинцем, а він став тут суддею! Тепер ми зло гірше тобі заподієм, ніж їм! І сильно вони налягали на мужа, на Лота, і підійшли, щоб висадити двері.
 2. Тоді вистромили свою руку ті мужі, і впровадили Лота до себе до дому, а двері замкнули.
 3. А людей, що при вході до дому зібрались, вони вдарили сліпотою, від малого аж до великого. І ті попомучилися, шукаючи входу.
 4. І сказали ті мужі до Лота: Ще хто в тебе тут? Зятів і синів своїх, і дочок своїх, і все, що в місті твоє, виведи з цього місця,
 5. бо ми знищимо це місце, бо збільшився їхній крик перед Господом, і Господь послав нас, щоб знищити його.
 6. І вийшов Лот, і промовив до зятів своїх, що мали взяти дочок його, і сказав: Уставайте, вийдіть із цього місця, бо Господь знищить місто. Але в очах зятів він здавався як жартун.
 7. А коли зійшла світова зірниця, то Анголи принагляли Лота, говорячи: Уставай, візьми жінку свою та обох дочок своїх, що знаходяться тут, щоб тобі не загинути через гріх цього міста.

(Буття 19:9-15)

Неможливо бути лояльним до світу і бути з Богом.

Тільки істинно віруюча людина буде чітко розрізняти гріх і відповідно ставитись до цього.

Ною було легше зібрати свою сім’ю.

 1. А що він вагався, то ті мужі через Господню до нього любов схопили за руку його, і за руку жінки його, і за руку обох дочок його, і вивели його, і поставили поза містом.

(Буття 19:16)

Деколи буває в житті коли Бог людину звідкись викидає. Ми приліплюємось до місцевості до людей чи до речей. Коли Бог так робить значить часу вже мало. Якщо вміти чути Бога то таких стресів можна уникнути. Ми часто не розуміємо милості Божої. На початку таке виглядає як щось ненормальне. Але потім коли сірка пішла з неба стало ясно що такий ривок з міста був необхідним.

Ми часто зволікаємо говорячи що ще є час. Але чи так є насправді? По тій причині що Лот зволікав він втратив усе. Коли Бог кличе треба бути оперативним.

завантаження

 1. І сталося, коли один з них виводив їх поза місто, то промовив: Рятуй свою душу, не оглядайся позад себе, і не затримуйся ніде в околиці. Ховайся на гору, щоб тобі не загинути.

(Буття 19:17)

Чітке розпорядження від Бога. Не оглядатись означало викинути Содом зі свого серця і йти на гору. По причині Лота одне місто залишилось в живих.

 1. А Лот їм відказав: Ні ж бо, Господи!
 2. Ось Твій раб знайшов милість в очах Твоїх, і Ти побільшив Свою милість, що зробив її зо мною, щоб зберегти при житті мою душу; але я не встигну сховатись на гору, щоб бува не спіткало мене зло, і я помру.
 3. Ось місто це близьке, щоб утекти туди, а воно маленьке. Нехай сховаюсь я туди, чи ж воно не маленьке? і буде жити душа моя.
 4. І відказав Він до нього: Ось Я прихиливсь до твого прохання, щоб не зруйнувати міста, про яке ти казав.

(Буття 19:18-21)

Бог чує молитви. Навіть якщо ми хочемо йти своїми планами Бог дозволить, але плоди вкушати будемо ми. Лот врятував містечко але потім пожалів про це.

 1. Швидко сховайся туди, бо Я не зможу нічого зробити, аж поки не прийдеш туди. Тому й назвав ім’я тому місту: Цоар.
 2. Сонце зійшло над землею, а Лот прибув до Цоару.
 3. І Господь послав на Содом та Гомору дощ із сірки й огню, від Господа з неба.
 4. І поруйнував ті міста, і всю околицю, і всіх мешканців міст, і рослинність землі.
 5. А жінка його, Лотова, озирнулася позад нього, і стала стовпом соляним!…

(Буття 19:22-26)

Сіль це був дефіцитний продукт. Жінка Лота все одно шкодувала і обернувшись назад перетворилась на те чому звикла служити.

 1. І встав Авраам рано вранці, і подався до місця, де стояв був він перед лицем Господнім.
 2. І він подивився на Содом та Гомору, і на всю поверхню землі тієї околиці. І побачив: ось здіймається дим від землі, немов дим із вапнярки…
 3. І сталося, як нищив Бог міста тієї околиці, то згадав Бог Авраама, і вислав Лота з середини руїни, коли руйнував ті міста, що сидів у них Лот.

(Буття 19:27-29)

Божа милість може проявитись на моїх невіруючих родичах чи друзях по причині моєї слухняності Богу.

 1. І піднявся Лот із Цоару, і осів на горі, й обидві дочки його з ним, бо боявся пробувати в Цоарі. І осів у печері, він та обидві дочки його.
 2. І промовила старша молодшій: Наш батько старий, а чоловіка немає в цім краї, щоб прийшов до нас, як звичайно на цілій землі.
 3. Ходи, напіймо свого батька вином, і покладімося з ним. І оживимо нащадків від нашого батька.
 4. І ночі тієї вони напоїли вином свого батька. І прийшла старша та й поклалася з батьком своїм. А він не знав, коли вона лягла й коли встала…
 5. І сталося другого дня, і старша сказала молодшій: Ось я минулої ночі поклалась була з своїм батьком. Напіймо його вином також ночі цієї, і прийди ти, покладися з ним, і оживимо нащадків від нашого батька.
 6. І також ночі тієї вони напоїли вином свого батька. І встала молодша та й поклалася з ним. А він не знав, коли вона лягла й коли встала…
 7. І завагітніли обидві Лотові дочки від батька свого.
 8. І вродила старша сина, і назвала ім’я йому: Моав. Він батько моавів аж до цього дня.
 9. А молодша вона вродила також, і назвала ймення йому: Бен-Аммі. Він батько синів Аммону аж до цього дня.

(Буття 19:30-38)

В книзі Чисел 25 розділу описано що найбільше ідолопоклонство прийшло по причині цих двох народів. Ці дочки зробили те, до чого звикли у Содомі. Тим самим давши поштовх ідолослужінню майбутніх поколінь.

Багато християн зараз схожі на Лота. Нам важливо мати стосунки з Богом, і важливо зберегти ці стосунки на все життя щоб передати їх наступним поколінням.

 1. і міста Содом і Гоморру спопелив, засудивши на знищення, і дав приклада для майбутніх безбожників,
 2. а врятував праведного Лота, змученого поводженням розпусних людей,
 3. бо цей праведник, живши між ними, день-у-день мучив свою праведну душу, бачачи й чуючи вчинки безбожні…

(2 Петра 2:6-8)

Ніхто не заставляв Лота мучитись. Душа бажає в рай але гріхи не дають. З одного боку такі люди виглядають як праведники але насправді хочуть свого. Лот не прийняв цінності содому але він сам вибрав де жити і серед кого.

Зроби свій вибір сьогодні. Чи ти йдеш за Богом як Авраам чи ти як Лот шукаєш свого і пробуєш сам керувати своїм життям!