+38067 203 8554 lvivchurch@gmail.com

Синдром Мойсея

 1. А Мойсей пас отару тестя свого °тра, жерця Мідіянського. І провадив він цю отару за пустиню, і прийшов був до Божої гори, до Хориву.
 2. І явився йому Ангол Господній у полум’ї огняному з-посеред тернового куща. І побачив він, що та тернина горить огнем, але не згорає кущ.
 3. І сказав Мойсей: Зійду но, і побачу це велике видіння, чому не згорає та тернина?

(Вихід 3:1-3)

В житті кожної людини рано чи пізно приходить зустріч з Богом. Хтось розпізнає це а хтось і не знає. Запрошуємо на служіння християнської церкви Явлення Христа

 1. І сказав: Я Бог батька твого, Бог Авраама, Бог Ісака й Бог Якова! І сховав Мойсей обличчя своє, бо боявся споглянуть на Бога!
 2. І промовив Господь: Я справді бачив біду Свого народу, що в Єгипті, і почув його зойк перед його гнобителями, бо пізнав Я болі його.
 3. І Я зійшов, щоб визволити його з єгипетської руки, та щоб вивести його з цього краю до Краю доброго й широкого, до Краю, що тече молоком та медом до місця ханаанеянина, і хіттеянина, і амореянина, і періззеянина, і хіввеянина, і євусеянина.
 4. А тепер ось зойк Ізраїлевих синів дійшов до Мене, і Я також побачив той утиск, що ним єгиптяни їх тиснуть.
 5. А тепер іди ж, і Я пошлю тебе до фараона, і виведи з Єгипту народ Мій, синів Ізраїлевих!

(Вихід 3:6-10)

Ми бачимо момент коли Бог приходячи в життя людини розказує що було в житті людини і що зараз є і що Бог очікує. І все залежить від того яка реакція буде в людини. Або це буде новий поворот в нашому житті або все залишиться як є. Перші розділи Біблії показують що Бог до створення людини робив усе Сам. Але після створення людей є співпраця. Бог нічого не робить у твоєму житті без тебе. Бог може зробити все сам але Він хоче робити це через людей. Те, що ми читаємо в книзі Вихід це фізичні речі, але зараз є це рабство вже у духовному світі. Люди є рабами обставин, грошей і всього іншого. Рабство не ділось ніде а видозмінилось. Бог хоче щоб церква вивела Його народ з рабства. Якщо тоді це було рабство Фараона то тепер це рабство диявола.

Ісус є Той Хто Спаситель.

 1. І сказав Мойсей до Бога: Хто я, що піду до фараона, і що виведу з Єгипту синів Ізраїлевих?

(Вихід 3.11)

Часто людина дивиться на себе своїми очами заниженої самооцінки. І питає ну хто я? Але цей розділ показує що Бог не помиляється. Бог знав коли прийти і до кого. Часто Бог кличе насдо речей які нам не під силу. Тому є необхідність бути залежним від Бога. Інакше це все не має змісту. Нам потрібно у своєму житті пускати Бога попереду. Бог не ходить нашими шляхами, Він хоче щоб ми йшли за Ним Його шляхами.

 1. А Він відказав: Та Я буду з тобою! А це тобі знак, що Я послав тебе: коли ти виведеш народ із Єгипту, то ви будете служити Богові на оцій горі.

(Вихід 3:12)

Є образи і точки відліку. Бог зустрівся з Мойсеєм на тому місці куди потім прийдуть євреї і поклоняться Йому. Бог є Бог обітниць, і нам важливо їх бачити, записувати і очікувати.

 1. І сказав Мойсей до Бога: Ото я прийду до Ізраїлевих синів та й скажу їм: Бог ваших батьків послав мене до вас, то вони запитають мене: Яке Ім’я Його? Що я скажу їм?
 2. І сказав Бог Мойсеєві: Я Той, що є. І сказав: Отак скажеш Ізраїлевим синам: Сущий послав мене до вас.
 3. І сказав іще Бог до Мойсея: Отак скажи Ізраїлевим синам: Господь, Бог батьків ваших, Бог Авраама, Бог Ісака й Бог Якова послав мене до вас. А оце Ім’я Моє навіки, і це пам’ять про Мене з роду в рід.

(Вихід 3:13-15)

Бог розкривається в процесі слідування за Ним а не на комфортному дивані. Потрібно починати робити кроки слухняності. Мойсей отримав відкриття який є Бог, Бог Яхве.

---------------------

 1. І відповів Мойсей та й сказав: Таж вони не повірять мені, і не послухають голосу мого, бо скажуть: Господь не явився тобі!
 2. І промовив до нього Господь: Що то в руці твоїй? Той відказав: Палиця.
 3. І сказав Він: Кинь її на землю! І той кинув її на землю, і вона стала вужем. І втік Мойсей від нього.
 4. І сказав Господь до Мойсея: Простягни свою руку, і візьми його за хвоста! І він простяг свою руку й узяв його, і той став палицею в долоні його.
 5. Щоб повірили, що явився тобі Господь, Бог їхніх батьків, Бог Авраама, Бог Ісака й Бог Якова.

(Вихід 4:1-5)

Змію взяти за хвіст можна але потрібно вміти це робити. Для чого Бог це зробив? Він не робить чудеса просто так, Бог не є фокусником. Змія це образ зла і сатани. До Адама і Єви прийшов саме змій. Бог цим образом показав що Мойсей іде боротися з культурою і демонами Єгипту, і що він переможе це. Бог часто використовує те, що в нас є. Бог звернувся до Мойсея, питаючи що в нього в руці.

 1. І сказав Господь йому ще: Засунь свою руку за пахвину свою! І засунув він руку свою за пахвину свою, і витягнув її, аж ось рука його побіліла від прокази, як сніг!
 2. А Він сказав: Поклади знов свою руку за пахвину свою! І він поклав знову руку свою до своєї пахвини, і витягнув її з пахвини своєї, і ось вона стала знову, як тіло його.
 3. І станеться, коли не повірять тобі, і не послухають голосу першої ознаки, то повірять голосу ознаки наступної.

(Вихід 4:6-8)

В старі часи проказа була символом гріха. Хворих людей відділяли. Бог таким чином показав людям що вони є грішні і без Бога спастись не можливо.

 1. І станеться коли вони не повірять також обом тим ознакам, і не послухають твого голосу, то ти візьмеш води з Річки, і виллєш на суходіл. І переміниться та вода, що ти візьмеш із Річки, і станеться кров’ю на суходолі.

(Вихід 4:9)

Символ крові. Немає спасіння від гріховності без пролиття крові Христа. Цей образ пророкує прихід Христа. Так книга Вихід пов’язана з Новим Заповітом. І з цим відкриттям Мойсей має йти до Єгипту.

 1. Та Мойсей сказав до Господа: О Господи я не промовець ні від учора, ні від позавчора, ані відтоді, коли Ти говорив був до Свойого раба, бо я тяжкоустий та тяжкоязикий.

(Вихід 4:10)

Це банальне виправдання.

 1. І сказав йому Господь: Хто дав уста людині? Або Хто робить німим, чи глухим, чи видючим, чи темним, чи ж не Я, Господь?
 2. А тепер іди, а Я буду з устами твоїми, і буду навчати тебе, що ти маєш говорити.
 3. А він відказав: Молю Тебе, Господи, пошли іншого, кого маєш послати.
 4. І запалав гнів Господній на Мойсея, і Він сказав: Чи ж не Аарон твій брат, Левит? Я знаю, що він добре буде говорити. Та ось він вийде навпроти тебе, і побачить тебе, і зрадіє він у серці своїм.

(Вихід 4:11-14)

Розмова почалась мирно. А в кінці Бог запалав гнівом на Мойсея. Бог має емоції, і не завжди це тільки любов. Він ставить вимоги і хоче бачити слухняність. В Новому Заповіті це ніде не зникло, просто люди не хочуть слухати правди а вибирають те що комфортно чути.

 1. І запалав гнів Господній на Мойсея, і Він сказав: Чи ж не Аарон твій брат, Левит? Я знаю, що він добре буде говорити. Та ось він вийде навпроти тебе, і побачить тебе, і зрадіє він у серці своїм.
 2. І ти будеш говорити до нього, і вкладеш слова ці в уста його, а Я буду з устами твоїми й з устами його, і буду навчати вас, що маєте робити.

(Вихід 4:14,15)

У Аарона була проблема. Він зробив ідола коли Мойсей був на горі. Таке саме вийшло і у історії про Авраама і Лота.

Бог може гніватись на нашу впертість, коли ми не слухаємось. Ми можемо цього не бачити і так яскраво не переживати але Бог не змінюється. Якщо я є не слухняним то це засмучує Бога. Йому не все одно на нас, Він буде вимагати звіт за все що ми могли зробити але не зробили. Наш непослух завжди продукує проблеми. Мойсей сховався за Аароном.

У цих розділах піднімається так званий «синдром Мойсея», тобто виправдання. За цим ховається небажання щось робити. Також за виправданням люди ховають страх. Страх що про мене подумають, як я виглядаю чи говорю. Але насправді це гордість. Людина переживає як вона виглядатиме якщо щось не вийде зробити.

Мойсей боявся викликів які його чекатимуть у Єгипті.

Неповага, зневага Божому покликанню, недовіра Богу і невірство це ті речі які роздратували Бога. Коли Мойсей цими речима пробував донести Богу, що він не той хто потрібен, і треба відправити іншого Бог нагнівався на нього.

У Мойсея не було великого вибору. Насправді це був привілей. Бог не кличе сусіда чи друга а кличе особисто нас, кожного по своєму.

 1. Ніхто бо не може до Мене прийти, як Отець, що послав Мене, не притягне його, і того воскрешу Я останнього дня.

(Від Івана 6:44)

 1. Ви друзі Мої, якщо чините все, що Я вам заповідую.
 2. Я вже більше не буду рабами вас звати, бо не відає раб, що пан його чинить. А вас назвав друзями Я, бо Я вам об’явив усе те, що почув від Мого Отця.
 3. Не ви Мене вибрали, але Я вибрав вас, і вас настановив, щоб ішли ви й приносили плід, і щоб плід ваш зостався, щоб дав вам Отець, чого тільки попросите в Імення Моє.

(Від Івана 15:14-16)

Не ми вибрали Бога а Він вибрав нас. Він покликав мене і вибрав. Є покликання і має бути слухняність щоб йти за Ним. Багато християн намагаються Бога пристосувати під своє життя. Але Бог не тільки хоче забезпечувати нас, а щоб ми приносили плід. Тут є умова, потрібно слідувати за Богом. Нажаль для багатьох Бог як офіціант який зобов’язаний приносити їм смачні страви.

Для чого ти приходиш в церкву? Заради красивого залу, прославлення чи кави? Чи ти дійсно хочеш зустріти Бога і почути щось у своє життя і піти за Богом?

 1. Та не тільки за них Я благаю, а й за тих, що ради їхнього слова ввірують у Мене…

(Від Івана 17:20)

Бог не думає тільки про нас, але й про тих хто прийде через нас до Нього.

 1. О царю Агріппо! Уважаю себе за щасливого, що сьогодні я перед тобою боронитися маю з усього, у чім мене винуватять юдеї…

(Дії Апостолів 26:2)

Бог казав що ми проповідуватимемо перед царями. Але багато людей собі малюють комфорт і бізнес клас. Тут Павло стояв в кайданах і він був щасливим що мав можливість говорити до нього. Інакшого способу прийти до царя не було.

 1. Через це я, о царю Агріппо, не був супротивний видінню небесному…

(Дії Апостолів 26:19)

Павло не сперечався з Богом. Це риса характеру і її потрібно розвивати. Павло не противився і зробив дуже багато, по причині своєї слухняності. Якщо у нас буде присутній цей синдром Мойсея ми не зможемо досягнути з Богом багато. Ми не маємо шукати де комфортніше і де зручніше а де є Бог і де Він хоче нас бачити.