+38067 203 8554 lvivchurch@gmail.com

Втрачений шанс або у Бога на все свій час

Бог є незмінний і ми не можемо ділити Його на Бога Старого Заповіту і Бога Нового Заповіту.

 1. І промовляв Господь до Мойсея, говорячи:
 2. Пошли людей, і вони розвідають ханаанський Край, що Я даю Ізраїлевим синам; пошлете по одному чоловікові від племени своїх батьків, кожного начальника в них.

(Числа 13:1,2)

Послали начальників або князів. Тобто це були люди які мали відповідальність і авторитет. Бог посилає тих, хто несе відповідальність. Це були мужі Божі які знали що роблять і мали ю відповідальність.

 1. Оце ймення тих людей, що Мойсей послав був розвідати той Край. І назвав Мойсей Осію, Навинового сина: Ісус.

(Числа 13:16)

Ісус Навин був образом Ісуса Христа. Ім’я Ісус перекладається як спаситель. Важливо як ми себе називаємо, і то як ми про себе говоримо. Проголошуйте на своє життя перемогу і успіх. Запрошуємо відвідати Церкву у Львові “Явлення Христа”. 

 1. І послав їх Мойсей розвідати Край ханаанський, та й промовив до них: Підіть тут на південь, і ввійдете на гору,
 2. та й побачите той Край який він, і народ, що сидить у ньому, чи сильний він, чи слабий, чи малий він, чи численний?
 3. І який той Край, що він сидить у ньому, чи він добрий чи злий? І які ті міста, що він сидить у них, чи в таборах, чи в твердинях?
 4. І яка та земля, чи масна вона, чи пісна? Чи є на ній дерево, чи ні? І будьте відважні, і візьміть з плоду землі; а дні ці дні виноградного первоплоду.

(Числа 13:17-20)

Ми бачимо що Бог ставить перед людьми конкретне завдання. Він не чекав від них коментарів. Інформація є нейтральна, а то як ми на неї реагуємо визначає позитивне чи негативне. Музика, гроші та інформація це є нейтральні речі. Важливо як ми реагуємо на це все. Яким чином люди сприймають інформацію? Через розум і через серце. Очі це дзеркало душі, тому як ми дивимось так ми і бачимо. Чим наповнене моє серце так я і реагуватиму на інформацію. Якщо в мене в серці є негатив то і реакція моя буде негативна.

Потрібно працювати над тим, що є в моїй голові і у моєму серці. Коли Євреї їли пасхального агнця вони мали бути готовими у будь який час встати і вийти. Тому ми маємо бути завжди готові сприймати будь яку інформацію. Ми як християни рухаємось проти течії. Тому потрібно слідкувати за своїм розумом і серцем щоб вміти йти вузькою дорогою.

Ми маємо себе перевірити чи ми сприймаємо інформацію реагуючи негативно чи позитивно. Якщо в мене постійно виникає негатив то потрібно переглянути своє життя.

 1. І вернулися вони з розвідки того Краю по сорока днях.
 2. І пішли, і прийшли вони до Мойсея й до Аарона та до всієї громади Ізраїлевих синів, до пустині Паран, до Кадешу, і здали справу їм та всій тій громаді, і показали плід того Краю.
 3. І вони розповіли йому та й сказали: Прибули ми до Краю, куди ти послав був нас, а він тече молоком та медом, а оце плід його!
 4. Та народ той, що сидить у тім Краї, міцний, а міста укріплені, дуже великі. А також бачили ми там нащадків велетня…
 5. Амалик сидить у краї південнім, а хіттеянин, і євусеянин, і амореянин сидять на горі, а ханаанеянин сидить над морем та при Йордані.
 6. А Калев утихомирював народ перед Мойсеєм та й сказав: Конче ввійдемо ми й заволодіємо ним, бо ми справді переможем його!
 7. Та люди, що ходили з ним, сказали: Ми не зможемо ввійти до того народу, бо він сильніший за нас…
 8. І пустили вони між Ізраїлевими синами злу вістку про той Край, що розвідали його, говорячи: Той Край, що ми перейшли по ньому, щоб розвідати його, це край, який поїдає своїх мешканців. А ввесь той народ, що ми бачили в ньому, люди високі на зріст.
 9. І там ми бачили велетнів, синів Енака, з роду велетнів, і були ми в своїх очах немов та сарана, і такими були ми і в їхніх очах.

(Числа 13:25-33)

Погляд віри це завжди вибір. Не завжди природньо в нас буде горіти слідування за Богом. Ти просто приймаєш рішення слідувати за Богом. Так само і реакція на обставини з вірою це є вибір. Негативна інформація має можливість знищити все добре. Треба берегтись негативних людей. Якщо в твоєму оточенні є негативні люди і вони не хочуть змінитись то просто відійди чим по далі.

 1. І там ми бачили велетнів, синів Енака, з роду велетнів, і були ми в своїх очах немов та сарана, і такими були ми і в їхніх очах.

(Числа 13:33)

То, як ти бачиш себе в обставинах, ти таким і є

Потрібно дивитись на все з шансом росту і перспективою. Думка яка сформована невірством має страшну силу.

 1. І зняла зойк уся та громада, та й заголосила. І плакав народ той тієї ночі.
 2. І нарікали на Мойсея та на Аарона всі Ізраїлеві сини. І сказала до них вся громада: О, якби ми померли були в єгипетськім краї, або щоб ми померли були в цій пустині!
 3. І нащо Господь провадить нас до того Краю, щоб нам попадати від меча? Жінки наші та діти наші стануть здобиччю… Чи не краще нам вернутися до Єгипту?
 4. І сказали вони один до одного: Оберімо собі голову, та й вертаймось до Єгипту!

(Числа 14:1-4)

Тут сталось 2 речі. По перше вони проголосили прокляття на своє життя. Ми маємо слідкувати що ми говоримо про себе і про своє життя.

По друге Мойсей стояв за свій народ незважаючи що його хочуть скинути. Сучасне християнство, на жаль, обросло егоїзмом.

 1. І сказав Мойсей до Господа: І почує Єгипет, що Ти з-посеред нього вивів Своєю силою народ цей,
 2. та й скаже до мешканців цього Краю, які чули, що Ти Господь серед цього народу, що око-в-око являєшся Ти, Господи, а хмара Твоя стоїть над ними, і що Ти ходиш перед ними в стовпі хмари вдень, а в стовпі огню вночі,
 3. якщо заб’єш Ти цей народ, як одну людину, то скажуть ті люди, що чули слух про Тебе, говорячи:
 4. Через неспроможність Господа впровадити той народ до Краю, якого Він заприсяг був їм, вигубив їх у пустині…
 5. А тепер нехай же звеличиться сила Господня, як Ти наказав був, говорячи:
 6. Господь довготерпеливий, і багатомилостивий, Він прощає провину та переступ, і не очистить винного, а карає провину батьків на третіх і на четвертих поколіннях.

(Числа 14:13-18)

Молитва яка має бути в кожній церкві

 1. Прости ж провину цього народу через велику милість Свою, як прощав Ти цьому народові від Єгипту й аж сюди!
 2. А Господь сказав: Я простив за словом твоїм.
 3. Але, як Я живий, слава Господня наповнить увесь оцей Край.
 4. Тому всі ті люди, що бачили славу Мою та ознаки Мої, що чинив Я в Єгипті та в пустині, але випробовували Мене оце десять раз та не слухалися голосу Мого,
 5. поправді кажу, не побачать вони того Краю, що Я заприсяг був їхнім батькам. І всі, хто зневажає Мене, не побачать його!
 6. Але раб Мій Калев за те, що з ним був дух інший, і він виконував накази Мої, то Я введу його до того Краю, куди він увійшов був, і потомство його оволодіє ним.

(Числа 14:19-24)

Притча про блудного сина не говорить що Бог завжди все буде прощати. Тут говориться що Ізраїль буде покликаний вдруге і буде спасений через Ісуса Христа. Є певна міра до якої Бог терпить мій непослух. І коли людина питає яка ця міра, вона ризикує завжди ставати на граблі так і не змінивши своє життя.

Є момент коли людина починає програмувати своє життя так що Бог «двадцятого» шансу знову і знову буде пробачати нам все що ми робимо не так.

Благодать це те коли я не можу сам спастись і це спасіння мені дароване безкоштовно. Християни часто використовують благодать як щоденний пластир від частих побутових травм мого життя.

Бог сказав що пробачив за словом Мойсея. Бог не відрікся від народу, але змінився шлях яким народ піде. Бог довготерпить але ж не я встановлюю термін скільки Бог має терпіти мій непослух. Заради комфорту і власних бажань люди готові все змінити і повернутись туди звідки прийшли.

 1. Скажи їм: Живий Я! Мова Господня: Поправді кажу, як ви говорили до ушей Моїх, так Я зроблю вам.

(Числа 14:28)

Перед тим вони казали що краще померти. Слова мають силу. І Бог здійснив їх бажання померти в пустелі. За кожен рік нарікання вони отримали рік перебування в пустелі. Ті розвідники які пішли куштувати плоди обіцяної землі спробували винограду перший і останній раз. Нам не треба нав’язувати Богу свої бажання.

 1. І повставали вони рано вранці, та й повиходили на верхів’я гори, говорячи: Ось ми, і ми підемо до місця, що Господь був сказав, бо ми прогрішили.
 2. А Мойсей сказав: Чому ж ви переступаєте наказ Господній? Таж це не вдасться!

(Числа 14:40,41)

Час благодаті закінчився. То вже було пізно говорити.

 1. Не виходьте, бо Господь не серед вас, а то будете побиті своїми ворогами.
 2. Бо там перед вами амаликитянин і ханаанеянин, і ви попадаєте від меча, бо ви відвернулися від Господа, і не буде Господь із вами.
 3. Але вони осмілилися вийти на верхів’я гори, а ковчег свідоцтва Господнього та Мойсей не рушилися з-посеред табору.
 4. І зійшов амаликитянин та ханаанеянин, що сидить на тій горі, та й побили їх, і били їх аж до Хорми.

(Числа 14:42-45)

Ідея була гарна лише в очах людей. Але Бог є Богом часу і Він виділяє певний час на здійснення покликання.

Завітайте у магазин біблій де є великий вибір книг.

Є певний час на здійснення мого покликання

Все це написане для нашого збудування. Щоб ми були тверезі і вміли чути гірку правду а не солодку брехню. Бог бажає вберегти нас від того що ми пропустимо цей важливий час. Ми не покликані просто прийти до церкви, і робити з себе героя. Ми покликані прожити переможне життя реалізовуючи Божий задум. Молитись за своїх друзів і знайомих, шукати як ми можемо вплинути на їх життя.