+38067 203 8554 lvivchurch@gmail.com

Серце має покликання постійно працювати. Воно жене кров по всьому організму постійно. Ми так чудово створені але разом з тим ми так сильно залежні від Господа. Коли ми встаємо зранку ми маємо славити Бога за те, що ми прокинулись і що ми живі. Наш організм і то, як ми створені це суцільна Слава Божа. Як визначити що дитина слухняна? Просто словами не завжди можна о от діла це показник. Сьогодні я хочу говорити на тему покликання.

Як зрозуміти моє покликання?

Я маю знати що я мав робити інакше мені нема що аналізувати на початку чи вкінці року.

Авакум 2.1

1 Нехай я стою на сторожі своїй, і нехай на облозі я стану, і хай виглядаю, щоб бачити, що він буде казати мені, і що відповість на жалобу мою.

2 А Господь відповів та й сказав: Напиши це видіння і поясни на таблицях, щоб читач його легко читав.

3 Бо ще на умовлений час це видіння, і приспішає кінець, і не обмане. Якщо б протягнулось, чекай ти його, бо воно конче прийде, не спізниться.

4 Ось надута, не проста душа його в ньому, а праведний житиме вірою своєю.

Є те, як дивиться Бог і Він аналізує чи успішна я людина чи ні. Але багато людей не цікавились або просто не знають свого покликання. Хочеться щоб ми жили духовним життям в пошуках Бога і мого покликання.

Для початку в людини має бути бажання.

Бог ніколи нікого не силує. Ісус стоїть і стукає, хто відкриє до того Він і зайде. Ми маємо чекати цей стук щоб запросити Ісуса до себе і спілкуватись з Ним.

Інформація яку я не буду говорити людям я можу говорити Ісусу. Ось це і означає вечеряти з Ним. Це значить ділитись цим сокровенним. Ціль нашого життя слідувати за Христом Який є у моєму серці, вечеряти з ним і ділитись усім що є на серці.

Бог має мати можливість сказати мені. Для цього наші стосунки мають бути близькими. Розвиваючі книги закликають нас знаходити себе. Що я люблю і що я вмію. Я як віруюча людина маю вміти віддавати Йому свої побажання і вміння. І Він не завжди благословить мене в тому що я хочу робити.

Для прикладу Мойсей міг сказати що не хоче нічого робити бо боявся. Після вбивства повернутись назад йому б ніхто не радив. Він змушений був перемогти страх і небажання і піти до фараона. Багато було причин в Мойсея відмовитись. Не завжди те, що Бог Хоче щоб я робив буде мені подобатись. Можливо це моя плоть просто не хоч щось робити.

Авакум 2.1

1 Нехай я стою на сторожі своїй, і нехай на облозі я стану, і хай виглядаю, щоб бачити, що він буде казати мені, і що відповість на жалобу мою.

Молитва і очікування це перш за все що мені потрібно щоб почути Бога. Далі мені треба досліджувати Слово Боже, Біблію. І також потрібно бути відкритим щоб почути Бога через наставника. В Єфесян 4.11 це сказано.

Авакум 2.2

2 А Господь відповів та й сказав: Напиши це видіння і поясни на таблицях, щоб читач його легко читав.

Ми маємо записувати те, що ми віримо Бог сказав. Треба записувати, покласти це на папір. Роздумувати над цим і бачити, робити певні кроки для досягнення.

Є багато віруючих людей яким це взагалі не цікаво. Вони переймаються своїми побутовими питаннями. Вони сидять в стані пасивності.

В книзі пророка Огія була історія де люди мали ресурси щоб відбудувати храм. І навіть заклали фундамент і Храм Господній став закинутим. Довгий час після цього вони сиділи.

Огія 1.2

1 Другого року царя Дарія, шостого місяця, першого дня місяця, було Господнє слово через пророка Огія до Зоровавеля, Шеалтіїлового сина, Юдиного намісника, та до Ісуса, Єгосадакового сина, великого священика, кажучи:

2 Так говорить Господь Саваот, промовляючи: Народ цей говорить: Не прийшов тепер час дому Господнього, щоб бути збудованим!

Будівництво Божого дому має бути первинним у нашому житті.

Має бути баланс. Інакше те, чим я займаюсь не принесе мені успіху. Тому Бог каже пробудіться! Якщо Дім Бога занехаяний то життя є сіре і пусте.

Звичайно коли я слідую за Богом будуть виклики. Є ворог який намагається зупиняти мене і тебе. Головне не зупинятись і продовжувати робити те, що я покликаний робити.

Є речі які незмінні.

Матвія 16.13-19

13 Прийшовши ж Ісус до землі Кесарії Пилипової, питав Своїх учнів і казав: За кого народ уважає Мене, Сина Людського?

14 Вони ж відповіли: Одні за Івана Христителя, одні за Іллю, інші ж за Єремію або за одного з пророків.

15 Він каже до них: А ви за кого Мене маєте?

16 А Симон Петро відповів і сказав: Ти Христос, Син Бога Живого!

17 А Ісус відповів і до нього промовив: Блаженний ти, Симоне, сину Йонин, бо не тіло і кров тобі оце виявили, але Мій Небесний Отець.

18 І кажу Я тобі, що ти скеля, і на скелі оцій побудую Я Церкву Свою, і сили адові не переможуть її.

19 І ключі тобі дам від Царства Небесного, і що на землі ти зв’яжеш, те зв’язане буде на небі, а що на землі ти розв’яжеш, те розв’язане буде на небі!

Ісус не закінчив, Він продовжує її будувати. Наше завдання не тільки славити Бога а й будувати Його церкву. Це завдання не є простим але це є воля Божа.

Щоб збудувати храм з каменю треба мати проект, хороших робітників і матеріали. Храм в місті Ларнака на Кіпрі стоїть вже понад 1000 років. І ці стіни досі стоять, вони вже стільки бачили за цей час але вони стоять. Коли ми говоримо про храм Нового заповіту, який збудований з живих каменів, тобто з нас з вами. Такі камені можуть вистрибувати з храму. Хтось наслухався лжевчення, хтось почав грішити і відійшов. Якби можна було візуалізувати таку картину в храмі було би повно отворів і прогалин.

Матвія 28.19-20

19 Тож ідіть, і навчіть всі народи, христячи їх в Ім’я Отця, і Сина, і Святого Духа,

20 навчаючи їх зберігати все те, що Я вам заповів. І ото, Я перебуватиму з вами повсякденно аж до кінця віку! Амінь

Тож як батьки перевіряють слухняність дітей? Бог не очікує щоб ми вивчили Біблію на пам’ять, Він хоче щоб це Слово було в наших серцях і ми робили так як Там написано.

Як зрозуміти своє покликання?

Одна сторона це велике доручення, але є ще і Дім Божий. Де я маю бути в Його Домі?

  1. Бог може сказати через яскраві речі, як наприклад той кущ що горів перед Мойсеєм. Це не означає що кожен буде бачити такі чудеса. Мойсей мав надто важке покликання, тому Бог дав настільки яскраве свідоцтво щоб включити Мойсея в Його покликання. Не чекай таких речей, бог може простіше проговорити. Згадайте Савла. Бог побачив покликання в його житті, і Бог його осліпив своїм світлом, зцілив і це включило його. І він став Павлом. Але це не у всіх так було. Я не Савл і він мені так говорити не буде. Він мені скаже особисто як забажає.
  2. Відкриття. Я можу отримати якусь картину або внутрішнє свідоцтво. Це називається слово знання. Згадайте Петра який поснідав а потім вийшов погрітись в променях сонця. Біблія каже що він пережив надприродне переживання де Бог показав скатертину де було море всілякої гидоти. Христос ламав релігію яка диктувала Юдеям що вони не можуть йти до грішників. Чи всі мали таке переживання? Зовсім ні. Буває таке але це не для всіх.

Неємія 1.1

1 Слова Неемії, Гахаліїного сина: І сталося в місяці кіслеві двадцятого року, і був я в замку Шушан.

2 І прийшов Ханані, один із братів моїх, він та люди з Юдеї. І запитався я їх про юдеїв, що врятувалися, що позостали від полону, та про Єрусалим.

3 А вони сказали мені: Позосталі, що лишилися з полону, там в окрузі, живуть у великій біді та в ганьбі, а мур Єрусалиму поруйнований, а брами його попалені огнем…

4 І сталося, як почув я ці слова, сів я та й плакав, і був у жалобі кілька днів, і постив, і молився перед лицем Небесного Бога.

5 І сказав я: Молю Тебе, Господи, Боже Небесний, Боже великий та грізний, що дотримуєш заповіта та милість для тих, хто любить Тебе та дотримуєш заповіді Свої,

6 нехай же буде ухо Твоє чутке, а очі Твої відкриті, щоб прислухуватися до молитви раба Твого, якою я молюся сьогодні перед Твоїм лицем день та ніч за Ізраїлевих синів, Твоїх рабів, і сповідаюся в гріхах Ізраїлевих синів, якими грішили ми проти Тебе, і я і дім батька мого грішили!

4 вірш говорить про те, як найчастіше Бог говорить до людей. Не було надприродного в цьому. Людина просто почула потребу. Переважаюча більшість пасторів саме так кличуть людей в служіння. Нема чогось надзвичайного. Ти бачиш потребу в Домі Божому і ти переймаєшся тим. І ти починаєш щось робити, чимось допомагати.

Пастори змучені від того, що люди чекають чогось надзвичайного щоб почати щось робити.

Люди в церквах не маючи поняття і навиків починають служити і навчаються. Має бути бажання відповісти на потребу в церкві. Прийди на служіння і подивись, що не вистачає, де я можу підставити своє плече. Просто подивись кого я можу розвантажити хто є перевантажений обов’язками. Людина просто почула про стіну Єрусалиму і почала плакати. 52 дні і стіни були повністю відновлені. Просто була одна людина якій було не все одно.

В моєму житті не було такого щоб я прийшов на якусь велику конференцію і мене б викликали на сцену і сказали щось що я маю робити. Я просто відкривав Біблію де написано «паси овець моїх», і мене це настільки турбувало що я почав брати відповідальність за людей. Вони спасались і потрібно було починати будувати з них Дім Божий. Бог мені казав щоб я лікував тих людей і змінював їх життя.

Нам не треба чекати супер духовного переживання. Потрібно починати брати відповідальність коли я бачу потребу. Просто відкрий очі і серце і все стане на свої місця.

1 Коринтян 12.1

1 Павло, волею Божою покликаний за апостола Ісуса Христа, і брат Состен,

2 Божій Церкві, що в Коринті, посвяченим у Христі Ісусі, покликаним святим, зо всіма, що на всякому місті прикликають Ім’я Господа нашого Ісуса Христа, їхнього і нашого,

3 благодать вам і мир від Бога Отця нашого й Господа Ісуса Христа!

4 Я завжди дякую моєму Богові за вас, через Божу благодать, що була вам дана в Христі Ісусі,

5 бо ви всім збагатилися в Ньому, словом усяким і всяким знанням,

6 бо свідоцтво Христове між вами утвердилось,

7 так що не маєте недостачі в жаднім дарі благодаті ви, що очікуєте з’явлення Господа нашого Ісуса Христа.

8 Він вас утвердить до кінця неповинними бути дня Господа нашого Ісуса Христа!

9 Вірний Бог, що ви через Нього покликані до спільноти Сина Його Ісуса Христа, Господа нашого.

10 Тож благаю вас, браття, Ім’ям Господа нашого Ісуса Христа, щоб ви всі говорили те саме, і щоб не було поміж вами поділення, але щоб були ви поєднані в однім розумінні та в думці одній!

11 Бо стало відомо мені про вас, мої браття, від Хлоїних, що між вами суперечки.

12 А кажу я про те, що з вас кожен говорить: я ж Павлів, а я Аполлосів, а я Кифин, а я Христів.

13 Чи ж Христос поділився? Чи ж Павло був розп’ятий за вас? Чи в Павлове ім’я ви христились?

14 Дякую Богові, що я ані одного з вас не христив, окрім Кріспа та Гая,

15 щоб ніхто не сказав, ніби я охристив був у ймення своє.

16 Охристив же був я й дім Степанів; більш не знаю, чи христив кого іншого я.

17 Бо Христос не послав мене, щоб христити, а звіщати Євангелію, і то не в мудрості слова, щоб безсилим не став хрест Христа.

18 Бож слово про хреста тим, що гинуть, то глупота, а для нас, що спасаємось, Сила Божа!

19 Бо написано: Я погублю мудрість премудрих, а розум розумних відкину!

20 Де мудрий? Де книжник? Де дослідувач віку цього? Хіба Бог мудрість світу цього не змінив на глупоту?

21 Через те ж, що світ мудрістю не зрозумів Бога в мудрості Божій, то Богові вгодно було спасти віруючих через дурість проповіді.

22 Бо й юдеї жадають ознак, і греки пошукують мудрости,

23 а ми проповідуємо Христа розп’ятого, для юдеїв згіршення, а для греків безумство,

24 а для самих покликаних юдеїв та греків Христа, Божу силу та Божую мудрість!

25 Бо Боже й немудре розумніше воно від людей, а Боже немічне сильніше воно від людей!

26 Дивіться бо, браття, на ваших покликаних, що небагато-хто мудрі за тілом, небагато-хто сильні, небагато-хто шляхетні.

27 Але Бог вибрав немудре світу, щоб засоромити мудрих, і немічне світу Бог вибрав, щоб засоромити сильне,

28 і простих світу, і погорджених, і незначних вибрав Бог, щоб значне знівечити,

29 так щоб не хвалилося перед Богом жадне тіло.

30 А з Нього ви в Христі Ісусі, що став нам мудрістю від Бога, праведністю ж, і освяченням, і відкупленням,

31 щоб було, як написано: Хто хвалиться, нехай хвалиться Господом!

Якщо когось немає Тіло страждає. Все каміння того тисячолітнього храму на своїх місцях, але нажаль новозавітня церква так не стоїть.

Павло каже віру зберіг, шлях свій здійснив. Наше життя може закінчитись будь коли. Не треба чекати поки ми станемо зрілими і ось тоді Господь я почну робити. Пасажири боїнга який збили ракетами над Іраном навіть не думали що вони вже закінчили свій шлях. Будь готовий до зустрічі з Богом завжди. Не завжди навіть буде час помолитись перед смертю.