+38067 203 8554 lvivchurch@gmail.com

Чого мені бракує?

Матвія 19.16-30

І підійшов ось один, і до Нього сказав: Учителю Добрий, що маю зробити я доброго, щоб мати життя вічне? Він же йому відказав: Чого звеш Мене Добрим? Ніхто не є Добрий, крім Бога Самого. Коли ж хочеш ввійти до життя, то виконай заповіді. Той питає Його: Які саме? А Ісус відказав: Не вбивай, не чини перелюбу, не кради, не свідкуй неправдиво. Шануй батька та матір, і: Люби свого ближнього, як самого себе. Говорить до Нього юнак: Це я виконав все. Чого ще бракує мені? Ісус каже йому: Коли хочеш бути досконалим, піди, продай добра свої та й убогим роздай, і матимеш скарб ти на небі. Потому приходь та й іди вслід за Мною. Почувши ж юнак таке слово, відійшов, зажурившись, бо великі маєтки він мав. Ісус же сказав Своїм учням: Поправді кажу вам, що багатому трудно ввійти в Царство Небесне. Іще вам кажу: Верблюдові легше пройти через голчине вушко, ніж багатому в Боже Царство ввійти! Як учні ж Його це зачули, здивувалися дуже й сказали: Хто ж тоді може спастися? А Ісус позирнув і сказав їм: Неможливе це людям, та можливе все Богові. Тоді відізвався Петро та до Нього сказав: От усе ми покинули, та й пішли за Тобою слідом; що ж нам буде за це? А Ісус відказав їм: Поправді кажу вам, що коли, при відновленні світу, Син Людський засяде на престолі слави Своєї, тоді сядете й ви, що за Мною пішли, на дванадцять престолів, щоб судити дванадцять племен Ізраїлевих. І кожен, хто за Ймення Моє кине дім, чи братів, чи сестер, або батька, чи матір, чи діти, чи землі, той багатокротно одержить і успадкує вічне життя. І багато-хто з перших останніми стануть, а останні першими.

Юнак будучи віруючою людиною приходить до Ісуса з питанням. В нього не було цього ствердження що він має Вічне Життя. В той час Ісус ще не був принесений в жертву на хресті. Тому ми маємо усвідомлювати контекст. Біблію читають люди і щоб розуміти Слово боже потрібно мати певні знання. Для того Бог і поставив пасторів, вчителів щоб вони наставляли людей як правильно розуміти Біблію.

Матвія 19.18

Той питає Його: Які саме? А Ісус відказав: Не вбивай, не чини перелюбу, не кради, не свідкуй неправдиво.

Часто люди говорять загальними фразами. Ми маємо в простоті викладати Істину Слова Божого щоб люди розуміли про що написано в Біблії. Для конкретних питань людей до нас, в нас мають бути конкретні відповіді.

Ісус дає відповідь

Матвія 19.18-19

Той питає Його: Які саме? А Ісус відказав: Не вбивай, не чини перелюбу, не кради, не свідкуй неправдиво. Шануй батька та матір, і: Люби свого ближнього, як самого себе.

Для християн Нового Заповіту скажу що люди часто кидаються в крайнощі. Ісус цитує книгу Вихід 20 розділ. Але нам часто згадується Матвія 22 розділ 39-38 вірш де написано про дві заповіді. Ми говоримо про першу заповідь але часто розуміємо це поверхнево. А як саме ти Любиш Бога? Щоб відповісти мені треба прочитати далі де сказано про відношення до інших людей. Ну і також про ідолів і решта моментів по відношенню до Бога. В тих двох заповідях є всі десять але якщо ти не розумієш то перечитай всі 10.

Люди кажуть біблійні речі але коли ти питаєш щось глибше то там пустота. Коли Ісус прочитав ці заповіді юнак відповів.

Матвія 19.20

Говорить до Нього юнак: Це я виконав все. Чого ще бракує мені?

Але в юнака було щось чого не вистачало, незважаючи що він виконував заповіді. Нажаль таких юнаків є досить багато серед сучасних хритиян. Людина ходить в церкву, читає Біблію але все одно чогось бракує. Писання має мати можливість прочитати мене, мої думки, щоб побачити мою позицію. Деколи люди говорили про цього юнака що він гордий, але я так не думаю. Він зробив крок до пізнання чогось більшого. Юнак був багатим але не він запрошував до себе а сам прийшов до Ісуса. Він шукав. Я не знаю як він ставився до Ісуса але називав його не Госпоом а вчителем. Юнак хотів вияснити своє питання, і прийшов сам.

Филипян 3.6

Через горливість я був переслідував Церкву, бувши невинний, щодо правди в Законі.

Вияляється можна виконувати заповіді Божі і одночасно руйнувати Божу церкву. Так само можна вже знати Христа і в той же час руйнувати Його церкву.

Матвія 19.21

Ісус каже йому: Коли хочеш бути досконалим, піди, продай добра свої та й убогим роздай, і матимеш скарб ти на небі. Потому приходь та й іди вслід за Мною.

Люди неправильно розуміють це місце ніби тільки бідні прийдуть на Небеса. Не багатство чи біднота визначає мою праведність. Цей юнак з юності своєї виконував заповіді. Але він порушував заповідь не роби собі кумира чи ідола. Ідолом юнака було багатство. Тому Ісус так йому відповів.

Вихід 20.3

Хай не буде тобі інших богів передо Мною!

Юнак засмутився бо мав великі маєтки. Ісус не хотів щоб юнак продавав майно Він просто йому показав його проблему. Ісус показав що юнак не зрозумів сам дух заповідей, те, що у них вклав Бог. Людина не може виправдатись ділами.

Дії 16.30-31

І вивів їх звідти й спитав: Добродії! Що треба робити мені, щоб спастися? А вони відказали: Віруй в Господа Ісуса, і будеш спасений ти сам та твій дім.

Вони показали що добрі діла потрібні але не вони спасають. Юнак виконуючи заповіді хотів заробити спасіння. Багато людей так роблять. Виконують заповіді зі страху, боячись втратити спасіння. Заповіді треба виконувати але Віра в Христа спасає. Коли людина повірила всім серцем то добрі діла і заповіді це вже як наслідок любові людини до Бога.

Ця історія для мене є викликом щоб я не жив в омані, що все нормально я вірю і виконую заповіді і в мене все добре. Проблема не в тому що з’явився ідол а втому що людина його не бачить. Відповідальність є в мене що я зроблю з тим ідолом якого мені покаже Бог. Боже покажи що мені не вистачає. Так треба перевіряти час від часу своє життя щоб не жити в омані що все добре.

Є велика різниця вірити в Ісуса і слідувати за Ним. Можна все життя вірити в Ісуса але бути на рівні цього юнака. Не багатство юнака чи заповіді є центральною думкою сьогоднішньої історії. Люди які нічого не роблять починають занадто філосовствувати і люблять поговорити.

Матвія 19.22-24

Почувши ж юнак таке слово, відійшов, зажурившись, бо великі маєтки він мав. Ісус же сказав Своїм учням: Поправді кажу вам, що багатому трудно ввійти в Царство Небесне. Іще вам кажу: Верблюдові легше пройти через голчине вушко, ніж багатому в Боже Царство ввійти!

В той час були верблюжі ворота через які верблюд міг пройти. Вони були вузькими і верблюд мав бути без тягарів і багажу. Тобто щоб попасти в Царство небесне треба скинути все що заважає.

Матвія 19.25-26

Як учні ж Його це зачули, здивувалися дуже й сказали: Хто ж тоді може спастися? А Ісус позирнув і сказав їм: Неможливе це людям, та можливе все Богові.

Тут є важливе питання яке ми маємо задавати. А як я маю слідувати за Богом? Слідувати за Богом це робити те, що Він хоче. Йти і робити учнями всі народи. Є контекст Євангелії, нам потрібно проповідувати іншим бо друга заповідь говорить щоб ми возлюбили ближнього. Можете перечитати книгу Левит 19 розділ, там є певні кроки як саме я можу любити ближнього.

Найважливіше що я можу дати людині це шлях до Богі і до Спасіння людини. Я маю жити так щоб моє життя було прикладом як жити і слідувати за Богом.

Чого мені бракує?