+38067 203 8554 lvivchurch@gmail.com

Чому ти робиш те, що ти робиш?

Питання мотивації це питання які собі люди не завдають. Такі питання приходять тоді, коли в людини є певні переживання. Часто людина щось робить і не бачить якогось прогресу чи розвитку у певній справі, і вона починає розмірковувати а для чого я це роблю.  

Йов 1.1

Був чоловік у країні Уц, на ім’я йому Йов. І був чоловік цей невинний та праведний, і він Бога боявся, а від злого втікав. І народилися йому семеро синів та три дочки. А маєток його був: сім тисяч худоби дрібної, і три тисячі верблюдів, і п’ять сотень пар худоби великої, і п’ять сотень ослиць та дуже багато рабів. І був цей чоловік більший від усіх синів сходу.

Йов це був впливовий і діловий чоловік. Бізнесмен по сучасному. Деколи в людей враження що всі багаті це грішники. Тут ми бачимо біблійного героя який правильний і багатий. Хочеться підкреслити один момент, бо віруючі обросли неправильними розуміннями. Чим більш святіший тим більш бідніший і тому подібне. Це чоловік не вкладається в переважаючу уяву віруючих. Я знаю багатьох людей багатих які служили Богу і людям грошима. Також часто кажуть що бідна людина смиренна. Це теж стереотип. Не багатство робить людину гордою а відношення її серця до цих грошей. Якщо Господь є моїм джерелом і багатством тоді мені не страшно мати великі гроші, я їм поклонятись не буду.

Йов 1.4-5

4 А сини його ходили один до одного, і справляли гостину в домі того, чий був день. І посилали вони, і кликали трьох своїх сестер, щоб їсти та пити із ними.

5 І бувало, як миналося коло бенкетних днів, то Йов посилав за дітьми й освячував їх, і вставав він рано вранці, і приносив цілопалення за числом їх усіх, бо Йов казав: Може згрішили сини мої, і зневажили Бога в серці своєму. Так робив Йов по всі дні.

Йов був дуже зайнятим. Але він мав час на правильні речі. Він кожного разу йшов і робив жертви для Бога. Ми бачимо богобоязненного чоловіка. Ми бачимо що він насправді святив Бога у своєму житті.

Йов 1.6-8

6 І сталося одного дня, і поприходили Божі сини, щоб стати при Господі. І прийшов поміж ними й сатана.

7 І сказав Господь до сатани: Звідки ти йдеш? А сатана відповів Господеві й сказав: Я мандрував по землі та й перейшов її.

8 І сказав Господь до сатани: Чи звернув ти увагу на раба Мого Йова? Бо немає такого, як він, на землі: муж він невинний та праведний, що Бога боїться, а від злого втікає.

Тут звучить характеристика не від автора книги а від Самого Бога. Ми не повинні концентруватись тільки на Йові. Ми маємо брати певні приклади і пізнавати Бога, Його принципи і характер. В той час було багато людей на землі. І серед тої кількості Бог звертає увагу на одну людину і не просто звертає увагу а починає ним хвалитись. Він це робить не перед ангелами а перед дияволом. В нас має бути бажання догодити Богу. Нажаль часто люди хочуть лише щось досягнути з Богом. І це не є погано але нам потрібно прагнути догодити Богу. Йову було чим похвалитись. Йов не знав що Бог ним хвалився і не все нам потрібно знати. Бог не відкриває все відразу щоб побачити нашу вірність в тому що Він вже відкрив.

Відповідь диявола була лукава.

Йов 1.9-12

9 І відповів сатана Господеві й сказав: Чи ж Йов дармо боїться Бога?

10 Чи ж Ти не забезпечив його, і дім його, і все, що його? Чин його рук Ти поблагословив, а маєток його поширився по краю.

11 Але простягни тільки руку Свою, і доторкнися до всього, що його, чи він не зневажить Тебе перед лицем Твоїм?

12 І сказав Господь до сатани: Ось усе, що його, у твоїй руці, тільки на нього самого не простягай своєї руки! І пішов сатана від лиця Господнього.

Це місце говорить нам про мотиви. В одній з Євангелій сказано що йде князь світу цього але в Мені він нічого немає. Диявол не має нічого по відношенню до людини. Переважаюча більшість думає що коли людина згрішила то диявол торкнувся її. Сьогодні я хочу зламати цей стереотип. Все це допущене Богом для того, щоб ми побачили певні речі.

Диявол мав на увазі що Йов слухняний Богу тільки тому що Бог дав йому все. Диявол майстер по викривлені правди. Він любить приносити все в іншому світлі сіючи сумніви. Ілюзія в тому що кили я буду нарешті мати все то я почну тоді служити Богу. Потрібно Йому догоджати вже, не чекаючи коли вирішяться мої проблеми.

Тут є питання чому Бог це допустив?

Правда полягає в тому що є сфери на які я можу отримувати відповіді але я все одно не знайду відповідь. А можливо мені не треба знати відповіді на всі питання. Є люди які стають спеціалістами причинно-наслідкових моментів. Вони починають думати а чому так. Бог не все нам відкриває тому не все ми будемо розуміти.

Йов втрачає все дуже швидко.

Йов 1.20-22

20 І встав Йов, і роздер плаща свого, й обстриг свою голову, та й упав на землю, і поклонився,

21 та й сказав: Я вийшов нагий із утроби матері своєї, і нагий повернусь туди, в землю! Господь дав, і Господь узяв… Нехай буде благословенне Господнє Ім’я!

22 При всьому цьому Йов не згрішив, і не сказав на Бога нічого безумного!

Реакція людини яка маючи все втрачає все. Він навіть в думках не зробив нічого що би Біблія назвала гріхом. Бог дав і Бог забрав це популярна фраза. Але це не зовсім правдиве. Бо не Бог забрав.

Не Бог забрав.

Але Йов у своїх стражданнях і в своїй кризі сказав що Бог дав і Бог забрав. Деякі віруючі думають що Бог Той, хто карає біднотою, хворобами і т. д. Бог Той, Хто допускає. Але не забирає. Характер Бога Отця який любить і благословляє. Він допускає певні моменти бо Він так вирішив.

Ми не маємо сперечатись з Богом. Йов прийняв в своєму серці що буде поклонятись Богу в будь якому моменті незважаючи ні на що. Чи будеш ти поклонятись Богу в різних обставинах?

Йов був незалежним від того що він мав. Тут якраз видно той момент що не можна служити і Богу і мамоні. В Нього був первинним Господь.

Нам потрібно працювати над своїм серцем що навіть коли прийдуть випробування, я буду славити Бога.

Чому ти молишся?

Хтось молиться тому що Бог щось дасть по причині молитов. Але якщо моя мотивація тільки це, тоді це не правильно. Моя мотивація приходити до Бога має бути така: тому що Він Бог!

Матвія 19.27

27 Тоді відізвався Петро та до Нього сказав: От усе ми покинули, та й пішли за Тобою слідом; що ж нам буде за це?

Це той Петро який вже побачив багато чудес Ісуса але в нього виникає таке питання. Ісус відповів.


Матвія 19.28

28 А Ісус відказав їм: Поправді кажу вам, що коли, при відновленні світу, Син Людський засяде на престолі слави Своєї, тоді сядете й ви, що за Мною пішли, на дванадцять престолів, щоб судити дванадцять племен Ізраїлевих.

Він каже що нагорода є. Але далі в діях апостолів ми більше не побачимо таких питань від Петра. Його серце вже змінилось. Деколи люди дають десятину щоб мати благословіння і бути захищеним. Але ми маємо віддавати Йому тому, що він бог і я так хочу а не шукаючи користі. Бог має бути центром нашого життя. Коли прийдуть випробування я буду більш готовий достойно пройти їх.

Йов 2.3

3 І сказав Господь до сатани: Чи звернув ти увагу на раба Мого Йова? Бо немає такого, як він, на землі: муж він невинний та праведний, який Бога боїться, а від злого втікає. І він ще тримається міцно в своїй невинності, а ти намовляв був Мене на нього, щоб без приводу його зруйнувати…

Як часто люди реагують коли в житті щось пішло не за планом? Переважно це злість, роздратування.

Коли ти дізнаєшся від кого хвороби від диявола чи від Бога це щось змінить? Не треба заглиблюватись в такі питання.

Йов 2.4

4 І відповів сатана Господеві й сказав: Шкіра за шкіру, і все, що хто має, віддасть він за душу свою.

Коли прийде страх смерті в житті Йова Ти побачиш правду про нього. Так Диявол приходить ще раз до Бога.

Йов2.5-9

5 Але простягни но Ти руку Свою, і доторкнись до костей його та до тіла його, чи він не зневажить Тебе перед лицем Твоїм?

6 І сказав Господь до сатани: Ось він у руці твоїй, тільки душу його бережи!

7 І вийшов сатана від лиця Господнього, та й ударив Йова злим гнояком від стопи ноги його аж до його черепа…

8 А той узяв собі черепка, щоб шкребти себе. І він сидів серед попелу…

9 І сказала йому його жінка: Ти ще міцно тримаєшся в невинності своїй? Прокляни Бога і помреш!…

Це місце важливе для людей які збираються одружуватись. Тут є принцип коли хлопець вибирає собі майбутню жінку вона має розділити покликання свого чоловіка. Якщо вона не розділяє його планів і хоче слідувати не за Богом цей шлюб під великою небезпекою.

Йов 2.10

10 А він до неї відказав: Ти говориш отак, як говорить яка з божевільних!… Чи ж ми будем приймати від Бога добре, а злого не приймем? При всьому тому Йов не згрішив своїми устами…

Якова 3.1

1 Не багато-хто ставайте, брати мої, учителями, знавши, що більший осуд приймемо.

Якова 5.7

7 Отож, браття, довготерпіть аж до приходу Господа! Ось чекає рільник дорогоцінного плоду землі, довготерпить за нього, аж поки одержить дощ ранній та пізній.

Бог не допустить в життя людини більше ніж вона може перейти. Бог знав Йова і Він знав що він може витримати. Його ціль не знищити а благословити.