+38067 203 8554 lvivchurch@gmail.com

Книга Йова не є проста для трактування. Але надіюсь під час цих проповідей ми більше зрозуміємо її і побачимо ще щось для себе.

Йов 10.1

1 Життя моє стало бридке для моєї душі… Нехай нарікання своє я на себе пущу, нехай говорю я в гіркоті своєї душі!

Бог ніде а Біблії не засуджує коли людина говорить що їй важко. Біблія нас вчить стерегтись того, що саме ми говоримо. Але коли людина проходить важкі обставини вона має право сказати що їй важко. Деколи віруючі люди наслухавшись проповідників віри бояться проявити якусь емоцію. Тобто вони вважають що треба проявляти тільки позитивні емоції. Навіть лікар скаже що коли в пацієнта щось болить про це треба сказати. Людям деколи просто потрібно виговоритись, випустити біль. Деколи зцілення приходить коли людина випускає цей біль.

Йов був глибокою людиною. Книга Йова підкреслює що насправді глибину людини можна побачити тоді, коли людина переходить важкі випробування. Уста Йова не замовкли і він продовжував шукати.

Йов 10.2

2 Скажу Богові я: Не осуджуй мене! Повідом же мене, чого став Ти зо мною на прю?

Одне з найважчих випробувань це коли людина не розуміє що взагалі відбувається. І Йов звертається до Бога.

Чому і за що?

Ці два питання виникають в багатьох людей. Це нормально задавати питання але головне мати баланс в цьому і не зациклюватись тільки на питаннях. Причинність випробувань не завжди нам відкривається. Все відбувається в Божий час, але це не означає що Бог не на моїй стороні. Деколи є ілюзія що якщо я точно знатиму причину мені стане легше і я вирішу цю проблему. Богу краще знати що робити і коли.

Йов 10.3-6

3 Чи це добре Тобі, що Ти гнобиш мене, що погорджуєш творивом рук Своїх, а раду безбожних освітлюєш?

4 Хіба маєш Ти очі тілесні? Чи Ти бачиш так само, як бачить людина людину?

5 Хіба Твої дні як дні людські, чи літа Твої як дні мужа,

6 що шукаєш провини моєї й вивідуєш гріх мій,

В 11 розділі йому ще видали одне звинувачення. Перечитайте цей розділ самі.

Йов 12.1-5

1 А Йов відповів та й сказав:

2 Справді, то ж ви тільки люди, і мудрість із вами помре!…

3 Таж і я маю розум, як ви, я не нижчий від вас! І в кого немає такого, як це?

4 Посміховищем став я для друга свого, я, що кликав до Бога, і Він мені відповідав, посміховищем став справедливий, невинний…

5 Нещасливцю погорда, на думку спокійного, приготовлена для спотикання ноги!

В Йова реально були стосунки з Богом. Це був фарисей він реально знав Бога. Він кликав до Бога і Бог йому відповідав. Але цей момент у минулому часі. Тобто зараз Бог до нього не говорить.

Буває так що Бог замовкає але це не означає що людина грішник!

В цьому і є суть пустелі. Коли людина у виклику Бог замовкає на певний час і ти сам на сам у цих обставинах. Але це не відміняє того, що Бог на твоїй стороні. Якраз цей час Біблія називає вірою. Коли ти не бачиш і не чуєш але все одно ідеш своїм шляхом. Деякі думають що якщо я помолився то Бог обов’язково має щось сказати. Але Бог залишається Богом, він робить так як вважає за потрібне. Інколи ми пробуємо маніпулювати своїми молитвами. В Йова була грань яку він не переступав, незважаючи на те, що він не чув Бога в цей час і не знав що відбувається.

Йов 12.5-6

5 Нещасливцю погорда, на думку спокійного, приготовлена для спотикання ноги!

6 Спокійні намети грабіжників, і безпечність у тих, хто Бога гнівить, у того, хто ніби то Бога провадить рукою своєю.

Йов 12.13

13 Мудрість та сила у Нього, Його рада та розум.

Він підкреслює що все таки Бог Творець і Він всім керує.

Йов 13.1-5

1 Ось усе оце бачило око моє, чуло ухо моє, та й усе зауважило…

2 Як знаєте ви знаю й я, я не нижчий від вас,

3 і я говоритиму до Всемогутнього, і переконувати хочу Бога!

4 Та неправду куєте тут ви, лікарі непутящі ви всі!

5 О, коли б ви насправді мовчали, то вам це за мудрість було б!…

Йов 13.15

15 Ось Він мене вб’є, і я надії не матиму, але перед обличчям Його про дороги свої сперечатися буду!

Чи було відкриття у Йова і його друзів про сатану? Чи розуміли вони що існує сатана?

Про сатану згадується автором книги. Але ніхто з тих людей не згадує про сатану, навіть в кінці книги. В нього не було відкриття що є ворог. Він знав тільки про існування Бога. В цій книзі ніхто не згадує про Авраама, Мойсея і заповіді. Це все відбувалось ще до книги Вихід. Не було заповідей і закону Мойсея. Він мав бути серед героїв книги Буття. Теологи кажуть що події відбуваються після Великого потопу але до подій Книги Вихід. В нього не було Писання. Віра передавалась від батька до сина і тільки так.

Йов не мав знань про сатану і цей контекст є дуже важливий для цієї книги.

Ми маючи всі знання можемо деколи судити героїв Біблії, але Йов цього не мав. Йов так говорив про Бога бо інакше просто не міг. Він говорив на основі своїх знань на той час.

Ми маємо благословіння Нового Заповіту. Люди в часи Старого Заповіту хотіли б хоч трохи мати того, що маємо ми але їм не дано було це знати. Ми тепер маємо не гордість а ще більшу відповідальність перед Богом, бо ми знаємо більше ніж вони.

Івана 10.10

10 Злодій тільки на те закрадається, щоб красти й убивати та нищити. Я прийшов, щоб ви мали життя, і подостатком щоб мали.

Він чітко говорить що Я Бог, Який благословляє.

Івана 10.11

11 Я Пастир Добрий! Пастир добрий кладе життя власне за вівці.

Для нас важливо знати хто є наш ворог. Петро згадуючи про сатану говорить що він як рикаючий лев який шукає. Це не пасивна особистість він ходить і шукає кого обдурити і обікрасти. Нам теж треба бути такими які ходять і шукають як здійснити Божі задуми.

Якова 4.7-8

7 Тож підкоріться Богові та спротивляйтесь дияволові, то й утече він від вас.

8 Наблизьтесь до Бога, то й Бог наблизиться до вас. Очистьте руки, грішні, та серця освятіть, двоєдушні!

Одна з стратегій ворога що ніби його нема. Дати нам хибну уяву що ворога нема і це все вигадка. Ми маємо будувати свою віру на основі Писання. Спочатку потрібно підкоритись Богу а потім протистояти дияволу. Є крайність що всі проблеми від диявола. Але не всі проблеми від нього. Якщо в когось по причині алкоголізму відмовили нирки то до чого тут сатана?

В нас має бути включена тверезість. Ми маємо розуміти хто наш ворог. Якщо є яскраві речі які показують що мені потрібно змінити спосіб життя то його потрібно змінити а не проганяти диявола. А якщо щось відбувається і я не розумію що це потрібно просити Бога відкрити очі і побачити що насправді відбувається.

Є Бог є диявол і є людина. Якщо хтось попадає під випробування не потрібно судити що в людини щось не так.

Ефесян 6.10

10 Нарешті, мої брати, зміцняйтеся Господом та могутністю сили Його!

Краще зміцнюватись коли проблеми ще не прийшли. Не треба чекати проблем але диявол ходить як лев і шукає. Ми не застраховані від випробувань, але Бог дасть силу це пройти.

Біблія не показує нам що покликання людини виграти всі битви, перемогти всі хвороби, прожити сто років і піти на небо переможцем. Ми покликані прожити те, що Бог нам дав достойно. Якщо хтось помирає у хворобі не треба судити людину нехай вона достойно проживе те, що їй залишилось.

Бувають моменти коли людині Бог дав зовсім трохи але в житті цієї людини була глибина Божа і життя для Бога. Нам треба триматись за Бога а не за земне. Нам потрібно здійснити своє покликання а не прожити сто років. Зараз багато християн зациклюються на темі краси і здоров’я.

Ефесян 6.11

11 Зодягніться в повну Божу зброю, щоб могли ви стати проти хитрощів диявольських.

Якщо людина не знає що відбувається і звідки прийшли проблеми потрібно змиритись і шукати Бога. Але змиритись під міцну руку Божу а лише потім протистояти дияволу.

Йов 13.15

15 Ось Він мене вб’є, і я надії не матиму, але перед обличчям Його про дороги свої сперечатися буду!

Насправді Бог обіцяв нам Спасіння. І чи будеш ти здоровий чи хворий головне що Бог є твій Спаситель. Нам не потрібно зациклюватись на якихось речах нам потрібно зрозуміти що насправді важливим є спасіння а не зцілення.

Йов 17.9

9 І праведний буде держатись дороги своєї, а хто чисторукий побільшиться в силі.

Йов 19.25

25 Та я знаю, що мій Викупитель живий, і останнього дня Він підійме із пороху

Звідки він знав слово Відкупитель? Це ми знаємо в Новому Заповіті а він звідки знав це? Він був глибокою людиною. Він відкрив для себе Бога більше ніж інші люди. Нам потрібно вміти триматись за Бога а не за проблеми і їх вирішення.

Зцілить Бог мене чи ні я все одно буду славити Бога. Нам потрібно мати цю віру і надію що Відкупитель Живий.

Йов 14.7-9

7 Бо дерево має надію: якщо буде стяте, то силу отримає знову, і парост його не загине;

8 якщо постаріє в землі його корінь і в поросі вмре його пень,

9 то від водного запаху знов зацвіте, і пустить галуззя, немов саджанець!

Йов мав надію і ми маємо мати надію. Знайте свого Бога і знайте свого ворога.