+38067 203 8554 lvivchurch@gmail.com

Марка 10.17-18

17 І коли вирушав Він у путь, то швидко наблизивсь один, упав перед Ним на коліна, і спитався Його: Учителю Добрий, що робити мені, щоб вічне життя вспадкувати?

18 Ісус же йому відказав: Чого звеш Мене Добрим? Ніхто не є Добрий, крім Бога Самого.

Ми маємо трактувати писання згідно контексту. Цією фразою Ісус не хотів сказати що Він злий. Тут є більший зміст ніж просто вислів. Ніхто з нас не може бути добрим без Бога. Якщо ми згадаємо себе до зустрічі з Богом, то ми розуміємо що не всі були добрими, але якщо і робили щось добре то були не ті мотиви. Тобто користь була мотивом.

Справжня доброта приходить від Того, Хто є Творець.

Матвія 5.13-16

13 Ви сіль землі. Коли сіль ізвітріє, то чим насолити її? Не придасться вона вже нінащо, хіба щоб надвір була висипана та потоптана людьми.

14 Ви світло для світу. Не може сховатися місто, що стоїть на верховині гори.

15 І не запалюють світильника, щоб поставити його під посудину, але на свічник, і світить воно всім у домі.

16 Отак ваше світло нехай світить перед людьми, щоб вони бачили ваші добрі діла, та прославляли Отця вашого, що на небі.

Тут часто говорять про євангелизм. Одна крайність це те що світло і сила солі це тільки проповідь Слова Божого. Є інша крайність, це коли проповідувати треба лише добрими ділами.

Ми зібрання людей вибраних і покликаних. Щоб виконувати своє покликання ми маємо мати фундаментальні знання як це робити. Як потрібно світити і як проповідувати?

Матвія 5.16

16 Отак ваше світло нехай світить перед людьми, щоб вони бачили ваші добрі діла, та прославляли Отця вашого, що на небі.

По природі люди є закриті в собі. Твоя відкритість будує довіру в людях. Це відбувається як будівництво цеглинка за цеглинкою. Твої добрі діла, твій приклад і відношення змінює відношення до тебе. І коли приходять випробування як правило людям нема куди йти, і вони приходять до тих, хто вміє слухати і кому довіряють.

Щоб людина побачила добрі діла їх як мінімум треба робити. Але тут є проблема, це зайнятість! Ми всі дуже зайняті і цьому є причина, це шкала цінностей. Ти робиш те, що ти цінуєш. Згідно того, куди ти вкладаєш свій час можна намалювати шкалу цінностей.

Все що говорив Ісус у нагорній проповіді не є спрямоване до нашого інтелекту. Він говорить просто і показує стандарти життя людини. Християни читають багато місць з Біблії але вони не завжди змінюються в образ Творця. Щоб любити свого ближнього потрібно змінюватись.

Ісус чітко розділяв що якщо ти віруючий то твої слова і твої діла мають бути нероздільними, інакше ти фарисей. Коли ти сяєш добрими ділами люди самі питають що в тебе таке є що ти так робиш. І люди починають питати.

Нажаль віруюча людина з часом псує свою репутацію. Є віруючі які тільки себе називають такими. Головне побачити їх життя. Диявол завжди хоче зіпсувати добрі речі і добрі діла. Якщо інший віруючий зіпсував репутацію віруючого то не потрібно боятись визнавати себе віруючим.

Закомплексованість це ще більша гордість. Насправді там деколи більше гордості ніж в гордій людині.

Не бійся визнати що ти віруючий

Веселка це завіт Бога з людиною. Але нажаль представники лгбт взяли цей символ собі. І деякі християни почали стидатись кольорів веселки бо це ніби символ цих людей. Не потрібно цього робити, це Божий завіт і це Божі кольори які нічого спільного не мають з лгбт.

Ми маємо насправді бути відкритими робити добрі діла. Часто люди чекають цього поштовху щоб піти щось робити але це не є правильно. Мені потрібно бути ініціатором добрих діл не чекаючи якихось великих покликів від Бога.

Я маю в будь якій ситуації прославити Творця. Купив нову річ то похвались що тебе Бог благословив. Бо багато людей стидаються показати що вони отримали.

Є закон фінансів це вірність в десятинах. Ми часто говоримо вірний в малому. Але якщо я буду тільки вірний у малому то більшого я не отримаю. Другий закон фінансів це пожертвування. І третій закон це милостиня або милість. Це допомога тим, хто потребує. Ця вся річ розвернулась у Славу Божу.

Дії 1.7-8

7 А Він їм відказав: То не ваша справа знати час та добу, що Отець поклав у владі Своїй.

8 Та ви приймете силу, як Дух Святий злине на вас, і Моїми ви свідками будете в Єрусалимі, і в усій Юдеї та в Самарії, та аж до останнього краю землі.

Бути свідком це не тільки іти і цитувати Біблію. Якщо глянути історію першої церкви то вони не тільки проповідували. Ми отримали силу і спроможність робити добрі діла і світити у цьому світі.

Колосян 1.28-29

28 Його ми проповідуємо, нагадуючи кожній людині й навчаючи кожну людину всякої мудрости, щоб учинити кожну людину досконалою в Христі.

29 У тому й працюю я, борючися силою Його, яка сильно діє в мені.

Праведність проявляється не тільки в тому що я прийняв Ісуса Христа але і в тому, що я починаю жити як Ісус Христос.  Ніхто не є добрий, тільки Бог.