+38067 203 8554 lvivchurch@gmail.com

Це може змінити тебе

1 самуїла ( 1 царств) 9.1-3

1 Ібув чоловік із Веніяминового племени, а ім’я йому Кіш, син Авіїла, сина Церорового, сина Бехоратового, сина Афіяхового, веніяминівець, людина заможна.

2 І був у нього син, а ім’я йому Саул, молодий та гарний. І з Ізраїлевих синів не було нікого вродливішого за нього, цілою головою він був вищий від кожного з усього народу.

3 І пропали були Кішові, Сауловому батькові, ослиці. І сказав Кіш до свого сина Саула: Візьми з собою одного із слуг, і встань, іди, пошукай ослиці!

Ключові вірші тут це скоріше фраза Одного разу. Звичайна сім´я є діти і обовязки. Так само і в нас є свій день який починається. Але бувають моменти коли щось йде не так. Я навчився не розчаровуватись коли щось йде не так. Якщо ти віруюча людина ти маєш вміти приймати їх розуміючи що Господь потурбується.

Потрібно дозволити Богу показати як рухатись.

Коли приходять виклики потрібно вміти їх зустрічати. Молячись реагувати на те що відбувається. Якщо треба щось робити то треба робити.

1 Самуїла 9.4-6

4 І він перейшов Єфремові гори, і перейшов край Шаліша, та не знайшли. І перейшли вони край Шеаліму, та нема. І перейшов він край Веніяминів, та не знайшли.

5 Увійшли вони до краю Цуф, і Саул сказав до свого слуги, що з ним: Давай вернімося, щоб не занехав батько ослиць, та не став журитися за нами!

6 А той відказав йому: Ось у цьому місті є чоловік Божий, а той чоловік шанований. Усе, що він говорить, конче справджується. Тепер сходімо туди, може він покаже нам нашу дорогу, що нею ми пішли б.

Важливо мати правильних друзів. Він вибрав слугу не просто так. Нам потрібно бути відкритими для слухання. В нашому житті мають бути люди яких можна назвати добрі порадники. Якщо ти постійно сам то твоє життя не буде ефективним. Нитка скручена втроє не порветься. люди які досягають чогось більшого говорять вибирати коло свого оточення. Ми вибираємо або своїм рішенням або пасивністю.

Небезпечно біля себе мати людей які постійно говорять тільки те, що я хочу почути. Друг має в будь який момент мати змогу дати мені правильну пораду. Я в свою чергу маю бути відкритим для слухання. Не потрібно закриватись в собі, інакше Бог не зможе мене виправити. Можна сидіти з братом чи сестрою але бути закритим для слухання. Ми маємо бути відкриті до ближніх.

1 Самуїла 9.8

7 І сказав Саул до свого слуги: Ось ми підемо, та що ми принесемо цьому чоловікові? Бо хліб вийшов із наших торб, а подарунка нема, щоб принести Божому чоловікові. Що ми маємо?

8 А той слуга далі відповідав Саулові та й сказав: Ось у руці моїй знаходиться чверть шекля срібла, і я дам Божому чоловікові, а він розповість нам про нашу дорогу.

Характеристика слуги була така що він поважав Божих людей і Божих служителів. Неможливо отримувати благословіння Божі зневажаючи Божих дітей.

1 Самуїла 9.9-10

9 Колись в Ізраїлі, коли хто ходив питатися Бога, то так говорив: Давайте підемо до провидця. Бо що сьогодні, пророк, колись звалося провидець.

10 І сказав Саул до свого слуги: Добре твоє слово. Давай підемо! І пішли вони до того міста, де був чоловік Божий.

Має бути щирість і прозорість в сім´ї Божій.

Це відчувається коли ти потрапляєш в певне оточення. Якщо ми переглянемо післання апостолів там багато говориться про взаємовідносини. Церква будується не тільки на вірі але і на взаємовідносинах.

1 Самуїла 9.11-16

11 Коли вони підіймалися по узбіччях до міста, то знайшли дівчат, що вийшли були набрати води. І сказали вони до них: Чи є тут провидець?

12 А ті відповіли їм та й сказали: Є, ось перед тобою! Поспіши тепер, бо сьогодні він прийшов до міста, бо сьогодні в народа жертва на пагірку.

13 Як увійдете до міста, так знайдете його, поки він не вийде на пагірок їсти, бо народ не їсть аж до його приходу, бо він благословляє жертву, потім їдять покликані. А тепер увійдіть, бо зараз ви знайдете його.

14 І піднялися вони до міста. Як вони входили до середини того міста, аж ось Самуїл виходить навпроти них, щоб іти на пагірок.

15 А Господь, за день перед Сауловим приходом, виявив був Самуїлові, говорячи:

16 Цього часу взавтра пошлю до тебе чоловіка з Веніяминового краю, і ти помажеш його на володаря над Моїм Ізраїлевим народом, і він спасе народ Мій від руки филистимлян. Я бо зглянувся на народ Мій, бо голосіння його дійшло до Мене!

Є люди які страждають і є людина яка живе своїм життям і щось стається. Деколи в нашому житті може щось зникати або загорятись. І нам не треба злитись а довіряти Богу бо Він формує обставини. Бог навіть зло може розвернути на добро. Не всі обставини сформовані Богом, є ще диявол. Але навіть якщо стається щось не так, Бог в силі використати це на добро. Довіра Господу і терпіння це два чинника які мають бути присутні в обставинах нашого життя. Це є наш характер над яким потрібно працювати.

Зрілість віруючої людини проявляється у відношенні до обставин. Якщо ти панікуєш ти досі не є зрілою людиною. Коли ти спокійно аналізуєш ти готовий правильно сприймати ситуації і не робити емоційних висновків.

1 Самуїла 10.1-6

1 Івзяв Самуїл посудинку оливи, та й вилляв на його голову, і поцілував його та й сказав: Чи це не помазав тебе Господь над спадком Своїм на володаря? (І будеш ти царювати над народом Господнім, і ти визволиш його від руки ворогів його навколо. І ось тобі ознака, що Господь помазав тебе над спадком Своїм на володаря.)

2 Як підеш ти сьогодні від мене, то при Рахилинім гробі, у Веніяминовій країні в Целцаху, знайдеш двох людей, і вони скажуть тобі: Знайдені ті ослиці, яких ти шукати ходив. А оце батько твій занехаяв справи тих ослиць, та й зажурився за вас, говорячи: Що я зроблю для свого сина?

3 І перейдеш ти звідти й далі, і підеш аж до діброви Фаворської, а там знайдуть тебе три чоловіки, що йдуть до Бога до Бет-Елу, один несе трьох ягнят, а один несе три буханці хліба, а один несе бурдюка вина.

4 І запитають вони тебе про мир, та дадуть тобі два хліби, і ти візьмеш із їхньої руки.

5 Потому вийдеш ти на Божий горбок, де намісники филистимські. І станеться, як ти ввійдеш там до міста, то стрінеш громаду пророків, що сходять з пагірка, а перед ними арфа, та бубон, та сопілка, та цитра, і вони пророкують.

6 І злине на тебе Дух Господній, і ти будеш з ними пророкувати, і станеш іншою людиною.

То як він йшов і куди він йшов це сталось. Самуїл прояснив йому всі ці деталі. Бо вчора він був просто сином який йшов за ослицями, а сьогодні тобі пророкують про роль царя. В Бога немає не важливих дрібниць. Хтось все життя готується до покликання а хтось просто стрибає у це покликання. Нам не треба чекати цієї готовності щоб служити Богу. Ми ніколи не будемо готові на 100% до свого покликання. Ми з часом працюючи над своїм характером відкриваємо своє покликання крок за кроком все більше. Легше направляти човен який йде по морю а не просто стоїть на березі.

Наші рішення тримають нас там, де ми є.

Якщо я хочу змінитись то мої рішення принесуть зміни а не тільки бажання. Є люди які хочуть багато змін але вони не готові приймати рішення. Не всі рішення будуть легкими і впевненими. Але вони приносять вирішення.

Щоб була зміна в житті ми маємо бути в правильному оточенні де є мудрість Бога. Помазання це добре але якщо я е прийматиму рішень в житті нічого не зміниться. Нам потрібно під дією Божої мудрості приймати кращі ріщення ніж ті, які ми прийняли вчора.

Всі ці історії не просто для цікавого читання а щоб навчити чогось нас. Бог говорить про церкву, про людей на яких Він вилив Духа Святого. Але якщо люди не перебувають біля тих хто горить вони затухають. Дрова які лежать окремо не будуть тримати тепло і горіти. Переважно люди кажуть що зайняті. Нічого нового бо так само було з Ісусом. Люди були зайняті для служіння Йому. Якщо ти поклав руки на плуг то не забирай їх а тримай лінію. Щоб тримати лінію треба бути зфокусованим.

1 Самуїла 10.7          

7 І станеться, коли збудуться тобі ці ознаки, роби собі, що знайде рука твоя, бо Бог з тобою.

Дивлячись на церкву і ті рішення які намагається прийняти держава, ми бачимо що все робиться для того, щоб церква була розкидана по домах. Церква має бути разом в радості і єдності. Але влада хоче нас закрити вдома. Нам потрібно брати уроки з минулого.

Коли церкви почались збиратись знову разом, багато хто казали що нарешті я вдихну цієї духовної води. А були ті, хто казав що це класно але я зайнятий. Для деяких віруючих очі закриті і вони не бачать важливості перебування в домі Божому. Хтось платить високу ціну щоб прийти в церкву а хтось просто не має бажання. Якщо ти себе погано почуваєш то тим більше потрібно прийти до Бога.

Духовний ріст проявляється тоді коли я приймаючи виклик приймаю правильне рішення яке є краще ніж вчора. Старими шляхами і старими рішеннями неможливо прийти в нове. Для нас важливо бути тими, хто цінить присутність Божу. Треба бути там де Вона є.

1 Самуїла 10.8

8 І зійдеш ти передо мною до Ґілґалу, а я зійду до тебе, щоб принести цілопалення, щоб приносити мирні жертви. Сім день будеш чекати, аж поки прийду я до тебе, і завідомлю тебе, що будеш робити.

Немає змін в житті людини якщо вона не приймає рішення піти туди куди посилає Бог.

1 Самуїла 10.22-27

22 І питалися Господа ще: Чи прийде він ще сюди? А Господь відповів: Он він заховався між речами!

23 І вони побігли, і взяли його звідти. І він став серед народу, і був вищий від усього народу на цілу голову.

24 І сказав Самуїл до всього народу: Чи бачите, кого вибрав Господь? Бо нема такого, як він, серед усього народу. І ввесь народ ізняв крик та й сказав: Хай живе цар!

25 А Самуїл промовляв до народу про права царства, і записав те до книги, та й поклав перед Господнім лицем. І відпустив Самуїл увесь народ, кожного до дому свого.

26 І також Саул пішов до дому свого до Ґів’ї, а з ним пішли ті вояки, що Господь діткнувся їхніх сердець.

27 А негідні сини говорили: Що, нас спасе отакий? І гордували ним, і не принесли йому дара. Та він мовчав.

Завжди є люди в Господа яких Бог пошле щоб тебе підтримати.

Так само і будуть ті, хто буде критикувати і нехтувати тобою. Мені подобаються ці воїни. Нам важливо бути біля таких людей. Вчора ця людина була ніким. Цей хлопець просто хлопець, він пішов до батька. І ці воїни під впливом Духа Святого пішли з ним. Бог не кличе нас щоб ми були одинокі.

1 Самуїла 11.1-7

1 Івийшов аммонітянин Нахаш, і таборував при ґілеадському Явешу. І сказали всі явеські люди до Нахаша: Склади з нами умову, і ми будемо служити тобі!

2 І сказав до них аммонітянин Нахаш: Про це складу з вами умову, щоб кожному з вас вибрати праве око, і я вчиню це на ганьбу для всього Ізраїля.

3 І сказали до нього явеські старші: Зачекай нам сім день, і нехай ми пошлемо послів у всі Ізраїлеві краї. І якщо нема нам порятунку, то вийдемо до тебе.

4 І прийшли ті посли до Саулової Ґів’ї, і говорили ті слова до ушей народу. І ввесь народ підніс свій голос, та й заплакав.

5 Аж ось Саул іде худобою з поля. І сказав Саул: Що народові, що плачуть? І розповіли йому слова явеських людей.

6 І злинув Божий Дух на Саула, як слухав він ті слова, і дуже запалав його гнів!

7 І взяв він пару худобин, і порізав її, і порозсилав по всім Ізраїлевім Краї через послів, говорячи: Хто не вийде за Саулом та за Самуїлом, отак буде зроблено худобі його! І великий страх спав на людей, і вони повиходили, як один чоловік.

Ви бачите що робить помазання. Раніше він би не відреагував на це послання. Коли Бог вибирає, ти вже по іншому реагуєш на обставини. Бог каже що ти будеш почувати себе як інша людина і будеш діяти як інша людина. Той хто був вчора ніким зібрав цілу армію. Нам е треба зменшувати своє покликання. Може ти той помазаник воїн який йде поряд а може ти майбутній цар і збереш цілу армію. Прийди в олитовне спілкування і відчуй що таке Божа присутність і як вона ародукцє зміни в твоєму житті.

Дії 4.29-31

29 І тепер споглянь, Господи, на їхні погрози, і дай Своїм рабам із повною сміливістю слово Твоє повідати,

30 коли руку Свою простягатимеш Ти на вздоровлення, і щоб знамена та чуда чинились Ім’ям Твого Святого Отрока Ісуса.

31 Як вони ж помолились, затряслося те місце, де зібрались були, і переповнилися всі Святим Духом, і зачали говорити Слово Боже з сміливістю!

Якщо тобі бракує сміливості і дерзновіння то треба бути там де моляться і славлять Бога. Місце де тебе можуть переключити і витягнути з депресивного стану.