Pixel ID: 756683718049006 Коли на це прийде свій час | Проповідь церкви у Львові
+38098 659 2109 lvivchurch@gmail.com

Говорити я хочу з одного місця яке охоплює завершальний процес в служінні Ісуса. Це Гефсиманія.

Луки 22.28-53

«Ви зосталися зі Мною в Моїх випробуваннях. І Я заповідаю вам Царство так само, як Мій Батько заповідав Його Мені. То ви сидітимете за Моїм столом у Царстві Небесному, будете їсти й пити зі Мною. Саме вам сидіти на престолах, щоб судити дванадцять племен ізраїльських». «Симоне, Симоне, послухай! Сатана просив дозволу перевірити вас, неначе селянин перевіряє пшеницю, відділяючи добре зерно від поганого. Та Я молився за тебе, щоб не втратив ти віру. То ж коли ти, Симоне, знов повернешся до Мене, укріпи віру братів своїх». Однак Симон, якого ще звали Петром, відповів: «Господи, я готовий іти з Тобою до в’язниці й навіть на смерть». Але Ісус промовив: «Кажу тобі, Петре: ще й півень не проспіває уранці, ти тричі зречешся Мене». І звернувся Ісус до Своїх учнів: «Коли Я посилав вас без гаманця, торби й сандалів, чи вам чогось бракувало?» Вони відповіли: «Нічого». Ісус продовжував: «Але зараз, якщо хто має гаманця, мусить взяти його. Так само, якщо хто має торбу, хай візьме торбу свою. І якщо хто не має меча, хай продасть свій плащ і придбає меч. Бо кажу вам, що сказане у Святому Писанні мусить збутися зі Мною: „І вважатимуть Його за злочинця”. Так, усе сказане про Мене наближається до здійснення». Учні кажуть: «Господи, подивись, ось тут два мечі». І Він відповів: «Цього достатньо». Потім, за звичаєм, Ісус вирушив на Оливну гору, та учні Його пішли за Ним. Прийшовши на місце, Ісус сказав їм: «Моліться, щоб не піддатися спокусам». Відійшовши від учнів на відстань приблизно в 50 кроків, Ісус став на коліна й почав молитися: «Отче, якщо на те воля Твоя, нехай обмине Мене ця чаша страждань. Але хай збудеться не те, чого Я хочу, а те, чого Ти бажаєш». І з’явився перед Ним Ангел з небес і зміцнив Його сили. Долаючи біль, Ісус молився ще більш ревно. І піт Його падав на землю, мов краплі крові. Закінчивши молитися, Ісус повернувся до Своїх учнів, та побачив, що вони сплять, виснажені горем. Ісус розбудив їх, кажучи: «Чому ви спите? Вставайте й моліться, щоб не піддатися спокусам». Поки Ісус це казав, з’явився натовп людей. Їх вів Юда, один з дванадцятьох апостолів. Він підійшов до Ісуса, щоб поцілувати Його. Але Ісус запитав його: «Юдо, ти зраджуєш Сина Людського дружнім поцілунком?» Зрозумівши, що має статися, учні, які стояли навколо, запитали: «Господи, чи хочеш, щоб ми вдарили своїми мечами?» Та один із учнів ударив мечем слугу первосвященика й відтяв йому праве вухо. Та у відповідь Ісус сказав: «Зупиніться! Досить уже цього!» Він доторкнувся до вуха слуги й зцілив його. Потім Ісус звернувся до головних священиків, начальників варти храму та старійшин, які прийшли заарештувати Його: «Ви прийшли проти Мене, ніби проти розбійника, з мечами та палицями. Я ж щодня був з вами у храмі, навчаючи людей, та ви не заарештували Мене. Але зараз ваша година — година владарювання мороку».»

‭‭Історія говорить про певний момент в Служінні Ісуса. Коли Ісус почав говорити про Своє Тіло і про Кров, багато з учнів відвернулись не розуміючи про що мова. І далі є ця розмова де Петро каже що він готовий іти на смерть за Ісусом. Бог дивиться на нас і розуміє що не завжди наші слова говорять правду про нас.

Люди часто видають себе за тих кими вони не є. Краще бути кимось, ніж виглядати кимось. Люди хочуть вражати своїм одягом, машинами чи поїздками. Але часто картинка відрізняється від реального життя.

Відтермінування задоволення

Це дорого купляти те, на що ще не прийшов час. Є таке поняття як відтермінування задоволення. Наприклад людина хоче машину зараз і бере кредит. Щоб виглядати краще перед іншими. Є і інші приклади але в Бога на все свій час.

В нашому житті є певні моменти коли ми бажаємо чогось зараз і вже, хоча Бог кличе поступово прийти до певної мети. Є речі які приходять в наше життя коли приходить справжня ціна. І це не тільки гроші, це час, зусилля і навіть страждання.

Петро казав що готовий але Ісус знав що він ще не готовий. Ісус знав що Петро тричі відречеться. Він показав Петру що той не готовий але Він молився за його віру. Бог знає що ми можемо досягнути але на все є свій час. Коли людина хоче прискорити цей час тоді виходить криза.

Гефсиманія це місце великої битви. Хрест це те, що вже звершилось що було поборене в Гефсиманії. Ісус постійно перемагав і досягав тої мети до якої він був посланий Богом на землю.

Слово “успіх” настільки спотвоене в цьому світі. Багато книжок і тренінгів говорять про успіх. У світі це слово має своє значення, для нас це інше значення. Світ міряє видимими речима. Бог міряє успіх здійсненими задумами в житті людини. І чи здійснюєш ти покликання на хорошій машині, для Бога не має значення.

Швидкий успіх

Речі які приходять швидко в життя людини залишаються не надовго. Це ми бачимо по наших дітях. Якщо їм все купляти, що вони захочуть то цінуватись таке не буде. Але якщо ти заплатив ціну то ти і будеш цінити і берегти це.

Люди які раптово виграють в лотерею переважно швидко все витрачають.

Люди готові платити велику ціну щоб не заходити в Гефсиманію. Але коли ми говоримо про жнива то Бог не дає людині поки вона не готова це прийняти. Часто буває коли люди моляться просять але без Гефсиманії. Ми не хочемо напрягатись ховаючи себе під покривало благодаті. І можна молитись постійно а потім розчаруватись.

Люди всю вину кладуть на Бога не враховуючи своєї відповідальності. Бог же нас кличе у партнерство. Є Бог який хоче благословити і є я який має щось зробити щоб отримати а не просто чекати. Є багато людей які в терпінні очікують. Але коли ти чекаєш без стратегії ти просто чекаєш.

Якщо ти хочеш отримати результат то до свого терпіння потрібно додати ще стратегію. Тоді прийде винагорода. Мають бути певні кроки. Молитися є дуже важливо але сама по собі вона не змінить те, що я би мав сам змінити.

Ісус молиться в Гефсиманії і ця молитва не забрала в Нього хрест. Молитва укріпила Ісуса. І так само нас молитва укріпляє в процесі нашого життєвого шляху. Але молитва не замінює процес.

Недостатньо просто молитись. Людина яка молиться за чоловіка чи дружину має для себе задуматись чи готовий я до такого рівня людини яку я очікую. Молитва це не виконання бажань. Бог мене укріпляє щоб я був сильним і тоді прийде успіх.

Коли Ісус увійшов в Сад учнів лишилось тільки 12. Навколо Нього було багато людей але залишилось мало. Можна було сказати що Він втратив їх.

Молитва зі стратегією

В нашому житті бувають моменти коли ти молишся за щось і Бог ніби тебе не чує. Насправді Він чує посто є час підготовки. Людина не може отримати хороший плід якщо спробує обійти Гефсиманію. Поспішність часто руйнує в житті людей Божі задуми.

Нам потрібно вміти чекати але чекати зі стратегією. Нам потрібно молитись але молитись зі стратегією. Ми маємо бути людьми які знають що чим більшу планку ми ставимо перед собою тим більша є відповідальність.

Це як альпіністи поступово піднімаються щоб звикати до клімату і тиску повітря. І цей процес дуже поступовий бо можна померти від різкої зміни атмосферного тиску.

Люди свою лінь виправдовують очікуванням чогось великого що Бог їм обіцяв.

Буває коли людина не заплатила ціну а просто купила щось. І успіх приходить короткочасний. А є люди які роками вкладали в свій характер і потім у свій час отримали велике служіння. В першому випадку приходить сум і розчарування. На кожну річ і на кожен успіх має прийти Божий час.

Деколи ми бачимо довкола як Бог благословляє інших і ти не розумієш а чому не мене. Але з часом я зрозумів що будуючи будинок він будував мене. І я отримав те, про що я молився. Свій будинок. Але це не було просто легко я пройшов цю Гефсиманію.

Є Воля Божа але разом з тим потрібно щось робити щоб та мрія яку тобі Бог обіцяв була досягнута. За все є своя ціна. Людині властиво просто отримати картинку яка красиво зроблена.

Робота з характером

Якщо в тебе в житті є сфера де є страждання тобто Гефсиманія то не просто молись а посій у своє життя знання. Працюй зі своїм характером. Зараз багато є мудрих книжок. Але їх потрібно не просто читати а вкладати в себе.

Основний страх це те що в мене не получиться. Один успішний бізнесмен сказав на це а що тоді? Що ти втратив якщо ти спробував і не получилось? Насправді ти нічого не втрачаєш.

Якщо боятись що в мене не получиться то можна так нічого і не робити все життя. Можуть бути втрати чи програші тимчасові. Але якщо я йду до великого успіху то ці втрати будуть ніщо.

Коли жінка народжує це дуже боляче але коли дитина вже народилась то ця радість перекриває весь той біль. Нам потрібно перестати боятись щось зробити. Найбільша помилка це слухати свій страх і зупинитись.

Ной 120 років будував свій проект. Це був проект який дав йому Бог. І спробуй докажи це людям які ніколи не бачили дощу. Але все вирішив дощ. Як тільки небо відкрилось Ной був готовий зайти а інші ні.

Часто ти працюєш над чимось і немає результату. Потрібно перевірити чи я вперто не стукаюсь у закриті двері. Може треба щось змінити.

Йона мав привести ціле місто до Бога. Але він був не готовий. Прийшлось йому пройти свою Гефсиманію. Він кілька днів був у череві риби. І потім прийшов плід, все місто навернулось до Бога. Справжній успіх приходить тоді, коли ти готовий його прийняти.

Ісус перейшов через всі речі. Навіть той, хто був близько біля Нього його зрадив. Потрібно було мати зрілість не злитись на Юду а дати йому зробити своє діло.

Луки 22.50

«Та один із учнів ударив мечем слугу первосвященика й відтяв йому праве вухо.»

‭‭До того часу поки людина ще готова  чути поради в неї є шанс. Якщо вона закривається у своєму “не хочу” тоді вже це кінець.

Після наркозу переважно питаються “ти мене чуєш?”. Те саме і з Богом. Коли людина ще готова чути настанови від Бога і від ближнього тоді в цієї людини є шанс.

Ефесян 4.11

«Він Сам дарував одним бути апостолами, другим — пророками, третім — проповідниками Доброї Звістки, а четвертим — пастирями й учителями.»

‭‭Є люди які вважають мене пастором тільки коли я говорю приємні речі. Люди хочуть чути те, що вони хочуть.

Ми маємо бути готові пройти свої Гефсиманії і вийти з них.

Гефсиманія це одне з найстратегічніших полів бою. Ісус там воював за тебе і мене. Він не здався, Він заплатив свою ціну. І якщо тобі важко у битві в тебе є церква і є Дух Святий. Ісус мав біля Себе групу підтримки але вони спали. І спали вони у смутку. Ми живемо серед духовного світу який є невидимий. І часто приходить смуток.

Деколи люди приходять розбиті на служіння і під час служіння коли людина молиться і служить Богу вона отримує прорив.

Нам не треба боятись Гефсиманії. Не помирати там а виходити з перемогою.

Амінь.

Summary
Коли на це прийде свій час | Проповідь церкви у Львові
Article Name
Коли на це прийде свій час | Проповідь церкви у Львові
Description
Проповідь на тему випробувань Ісуса у Гефсиманському саду. Що значить для нас Гефсиманія? Як пройти цей період у житті? І що таке молитва зі стратегією?
Author
Publisher Name
Церква у Львові Явлення Христа
Publisher Logo