Pixel ID: 756683718049006 Не тільки спасти Свій народ, але і знищити ворога
+38098 659 2109 lvivchurch@gmail.com

Церква не може бути поза державою. Вона в центі як стовп. І це важливо розуміти. Весь світ сколихнуло рішення Папи Римського. Якщо правда мовчить то говорить зло і брехня. Ми не маємо боятись проголошувати Біблійні речі. Коли ми прийшли до Ісуса ми переживали певний вид гонінь. Коли невіруючі нерозуміючи твого рішення цитують Біблію яку не розуміють. Такі люди знають що повинен робити віруючий.

І зараз знову те саме відбувається. Люди вказують як віруючі мають жити.

Повертаючись у пустелю

Вихід 3.12

«І сказав Бог: «Я буду з тобою. Це буде знаком того, що Я посилаю тебе. Коли ти виведеш людей з Єгипту, то помолитеся Богу на цій горі».»

‭‭

Він буде зі Мною. Ми маємо мати цю впевненість і свідоцтво що Він завжди зі мною незалежно що мене чекає попереду. Пасха говорить про покликання. Коли прийшло рабство і повнота Божого часу тоді Бог сказав що Він почув їх молитви. Часто люди хочуть отримати відповідь зараз. Але в Бога свій час. І коли Він каже що відповідь прийде вчасно то це вчасно може бути не таким як я собі уявляю.

Моє смирення це коли я приймаю Його час відповіді. Ми маємо жити Його бажаннями. Досліджувати Бога через Писання і розуміти Його думки щоб знайти цей шлях.

Свідоцтво яке має бути в житті кожного це впевненість що Бог зі мною там де я є. Не минулим а теперішнім там де я зараз є. Ми маємо мати це відчуття щоб рухатись далі і розуміти який наступний крок має бути у моєму житті.

Коли Мойсей вбив єгиптянина він відчував своє покликання але не знав що з ним робити. І це Бог допустив щоб Мойсей перейшов свою власну пустелю. Щоб зрозуміти що життя крутиться не навколо мене а навколо Нього.

Якщо я вірю в Бога я маю усвідомити що моє життя це Його рішення. Я можу висловлювати свої бажання але я не можу вказувати що Йому робити і коли.

Ніхто не любить пустель. Це місце не дуже комфортне. Вдень 40 тепла, вночі мороз. Відсутність води і дискомфорт. Але це місце зустрічі з Богом.

Якщо ви зараз переживаєте дискомфорт це місце де можна насправді зустріти Бога. Ми можемо пізнати Його грані і сторони які ще досі ми не бачили.

Якщо Бог кличе тебе щось робити це не означає що всюди буде сміливість і не буде страху. Люди які досягли чогось можуть розказати які були страхи і сумніви. Але тому що вони не зупинились вони і досягнули.

Вихід 12.7-11

«Вони візьмуть трохи крові, намажуть обидва одвірка й балку над дверима в оселях, де їстимуть його. І їстимуть його м’ясо тієї ночі. Їсти його слід смаженим на вогні з прісним хлібом і гіркими травами. Не їжте з нього нічого сирого чи звареного у воді, а лише засмажене на вогні: голову, ноги й потрохи його. І нічого не лишайте до ранку. Що лишиться до ранку, спаліть на вогні. Ось як їстимете його: підперезавши крижі, з сандаліями на ногах та ціпками в руках, напоготові до великого переходу. І з’їдатиме його швидко, в ознаку того, як Всевишній Господь Ізраїлю хутко врятував народ Свій від єгипетської неволі. Бо це — Пасха Господня!»

‭‭Пасха це означає переступ. Коли ангел смерті переступив ті будинки на яких була кров ягняти.

Бог судив Єгипет не просто сам народ а їх богів.

Тверде серце фараона


Для чого Бог робив серце фараона твердим?

Не дуже в нашій логіці це вкладається в твердження любові Божої. Деякі хворіють на таку любов коли все добре. В Бога є мета любові яка призначена нас спасти.

Вихід 14.1-4

«Господь казав Мойсею: «Скажи дітям Ізраїля, нехай вони повернуть і стануть табором навпроти Пі-Гагірота між Миґдолом і Красним морем перед Ваал-Зафоном. І скаже фараон про Ізраїлевих дітей: „Вони заблукали в тій землі, пустеля їх замкнула”. Я зроблю фараонове серце черствим, і він їх переслідуватиме. І здолає тоді Всевишній фараонове військо, здобувши славу Собі, і єгиптяни знатимуть, що Я — Господь». Так вони й зробили.»

‭‭Якщо зло не буде покаране то єгипетський народ не визнає що Бог Великий. Там було два шляхи. Але Бог не шукав короткий шлях а той шлях який демонструє суд Божий над злом.

Буває коли ти молишся і віриш але приходить безвихід. І нічого не сталось а Він просто завів тебе в глухий кут щоб явити свою Славу.

Чи були в когось такі думки а чого Бог мене не попередив про війну щоб я виїхав? Чи то я глухий чи то Він мене зробив глухим щоб я тут залишився?

Він мене зробив глухим. Це був Його шлях. Бог не є Бог глухих кутів але Він Бог прориву. І якщо приходить це, то не означає що мені треба здаватись.

Бог не гуманний!

Бог є справедливий Бог. Він не хворіє гуманізмом. Бог є суддя і Він ревнитель своєї Слави. І це не відмінилось зі Старого Заповіту. Бог не гуманний він Бог справедливості.

Вихід 14.4

«Я зроблю фараонове серце черствим, і він їх переслідуватиме. І здолає тоді Всевишній фараонове військо, здобувши славу Собі, і єгиптяни знатимуть, що Я — Господь». Так вони й зробили.»

‭‭Тут є образи. Моїх гріхів з якими я маю розібратись. І також на нашій землі є ворог. І тут вони або заберуться з нашої землі або вони загинуть. І тут також є Божа любов. Кров Агнця взиває про справедливий суд. Пролита невинна кров і Бог зробить Суд Свій. Це потрібно просто прийняти.

Часто я бачу як віруючі перевертають поняття про Бога роблячи Його гуманним. Він не хоче щоб грішник загинув але якщо грішник хоче загинути то він загине. Кров пролилась за спасіння і як цей символ завіту з Богом. Без покаяння немає завіту. Завжди в завіті мала бути жертва. Але це тільки на умовах Бога а не на людських.

Концепція покаяння перед прощенням нікуди не ділась. Людина сама вибирає. Як ті гості які мали самі прийняти рішення прийти на весілля. І це не означає що Бог не любить тих хто не прийшли просто вони самі так вибрали жити.

Вихід 14.13-14

«І сказав Мойсей народу: «Не бійтеся. Стійте й побачите спасіння від Господа, яке Він здійснить для вас сьогодні. Бо як бачили ви єгиптян сьогодні, не побачите вже ніколи. Господь боротиметься за вас. Ви ж зберігайте спокій».»

‭‭Перемога прийде від Господа. Збройні сили мають бути озброєні але Бог дає перемогу. Приходять страхи і ворог пускає ракети. Показуючи що немає захищеного місця. Щоб люди боялись і переживали.

Вихід 14.11-12

«Вони сказали Мойсею: «Може, не було в Єгипті могил, що ти нас привів сюди в пустелю помирати? І що ж ти наробив, привівши нас сюди з Єгипту? Ми казали тобі в Єгипті: „Полиш нас, дай нам служити єгиптянам!” Для нас ліпше служити в Єгипті, ніж померти в пустелі».»

‭‭Можна вивести людину з Єгипту але Єгипет вивести з людини важко. Те саме з союзом СРСР який і досі в головах багатьох людей. Я українець зі своєю історією і своєю землею.

І Ізраїль хотів повернутись назад аби не гірше. Бог хотів дати їм справжню свободу.

Вихід 14.13-14

«І сказав Мойсей народу: «Не бійтеся. Стійте й побачите спасіння від Господа, яке Він здійснить для вас сьогодні. Бо як бачили ви єгиптян сьогодні, не побачите вже ніколи. Господь боротиметься за вас. Ви ж зберігайте спокій».»

‭‭Ми маємо молитись від духа свободи а не від духа рабства

Вихід 14.15-16

«Господь мовив до Мойсея: «Навіщо ти гукаєш до Мене? Скажи Ізраїлевим дітям, щоб ішли далі. А зараз підніми свій ціпок, простягни руку над морем і розділи його навпіл, щоб народ ізраїльський пройшов через нього по суші.»

‭‭Я маю залишатись в мирі але разом з тим я маю знати що мені робити. Якщо треба взяти зброю то візьми. Якщо треба молитись то молись.

Вихід 14.17

«Я зроблю серця єгиптян черствими, щоб вони пішли за ними. І прославиться Господь над фараоном і його військом, його колісницями та кіннотою.»

‭‭Тверезий розум мав би не дозволити єгиптянам піти за Ізраїлем в море. Але Бог зробив їх серця черствими. І Бог прославиться одержавши перемогу над Фараоном і знищивши військо. І ті єгиптяни які залишились дізнаються що Він є Бог.

Слава Божа прийшла не тільки на Єгипет але по всьому світу. І люди тремтіли бо знали що їх Бог помножив на нуль цілу армію.

Бог дивиться на речі набагато глобальніше. Люди часто дивляться дуже приземлено аби мене не рухали. Бог хоче прославитись в цій війні.

Вороги будуть знищені

Филипян 1.28

«Не лякайтеся тих, хто проти вас. Ваша мужність є доказом від Бога, що всі вороги ваші будуть знищені, а ви — врятовані.»

‭‭Павло пише що вороги не будуть покаяні а загинуть! Обітниця з Нового Заповіту. Люди часто малюють Бога Нового Заповіту гуманним.

Свято Пасхи для мене є не тільки перемога над гріхом а перемоги Світла над темрявою.

Христос Воскрес.

Амінь.

Summary
Не тільки спасти Свій народ, але і знищити ворога
Article Name
Не тільки спасти Свій народ, але і знищити ворога
Description
Проповідь про війну в Україні. Чому вороги не будуть спасені а будуть знищені? Чи Бог є гуманним? Чому Бог допускає безвихідні ситуації? Пасхальна проповідь.
Author
Publisher Name
Церква у Львові Явлення Христа
Publisher Logo