Pixel ID: 756683718049006 Очищена нація, єдність у вірі | Проповідь про Україну
+38098 659 2109 lvivchurch@gmail.com

Духовний поділ


Між заходом і сходом України завжди була певна різниця, і були свої виклики. Бог не стер мою національність коли я прийшов до Бога. Є речі які навіть всередині церкви ділили нас на одних і інших. Це одна з причин духовного поділу.

путін сказав що росія закінчується там де закінчується російська мова.

Люди бояться вживати слово нація і патріотизм. Нація це народ, спільнота.

Ми деколи читаємо Біблію як красиву історію з минулого. Але коли ти переходиш те саме що було написане в Біблії ти береш набагато більше ніж від простого читання.

Деколи віруюча людина зациклює себе виключно в релігійних сферах. Коли ти читаєш книгу ти маєш розуміти який автор написав цю нигу. Якщо автор невіруючий потрібно включати фільтри.

Невіруючі можуть звинувачувати церкву. Світ здатний перекручувати все. І навіть путін цитуючи Євангеліє від Івана на параді перемоги використав Біблію у власних цілях.

Вихід 32.22-24

«Аарон відповів: «Не гнівайся, володарю мій. Ти знаєш людей, які вони грішні. Вони сказали мені: „Зроби богів для нас, що йтимуть попереду нас, бо ми не знаємо, що сталося з цим чоловіком, Мойсеєм, що вивів нас із Єгипетської землі”. Тож я й сказав їм: „Усі, хто має золото, познімайте його з себе й віддайте мені”. Тоді я кинув його в вогонь і вийшов оцей тілець».»

‭‭Людям властиво шукати виправдань

Вихід 32.25-29

«Мойсей побачив, що народ розбещений, оскільки Аарон дозволив йому таку розгнузданість, що вони стали посміховищем перед ворогами. Тоді Мойсей став на вході до табору й сказав: «Усі, хто на боці Господа, йдіть до мене!» І всі Левієві сини зібралися навколо нього. І він сказав їм: «Так каже Господь, Бог Ізраїлю: „Підпережіться кожен мечем своїм. Пройдіть табором туди й назад, від одного входу до іншого, і кожен з вас нехай покарає грішників, навіть якщо прийдеться вбити свого брата, друга, сусіда”». І Левієві сини зробили, як Мойсей наказав. Близько трьох тисяч чоловік із народу загинуло того дня. Мойсей мовив: «Сьогодні освятіться перед Господом, щоб Він вас благословив синів й братів ваших».»

‭‭Це не є прості вірші з Бібліі. Бог ревнує за єдність, за чистоту своєї нації і народу. Там не було достатньо покаяння там потрібен був бути меч і смерть.

Якщо Бог допустив війну на нашій землі то нехай Він і зробить що запланував.

В Харкові дві третини вулиць названі в честь російських людей. І зараз вони хочуть стерти все що хоч якось асоціюється з рашистами.

Щоб очитстити себе від пропаганди потрібно захотіти. Я колись не любив історію але зараз я все вивчаю і аналізую.

Ми часто на практичні питання дивимось занадто духовно. Багато людей навіть коли прийшла війна не змінюються. І тут я подумав про це місце де люди не могли змінитись і Мойсей сказав взяти мечі.

Бог використовує диявола, Він Той, хто керує. Тільки те, що Бог допустить сатана може зробити. І зараз проливається кров і по причині що люди просто не хочуть змінюватись.

Для нас усіх важке питання Донбасу який зараз під окупацією. І от коли ми відвоюємо ці землі що ми будемо робити з цими людьми? Там багато людей які ненавидять Україну.

Хто що сіє то і пожинає. Не всі патріотичні заклики є мудрими. Аналізуючи це місце з Писання я розумію вже інакше цю всю ситуацію.

Вихід 32.31-35

«Мойсей повернувся назад до Господа і сказав: «На жаль ці люди вчинили великий гріх, зробивши для себе богів із золота, але прости їхній гріх. Якщо ж ні, то викресли мене з книги, яку Ти написав». Господь мовив Мойсеєві: «Того, хто згрішив проти Мене, Я викреслю зі Своїх скрижалів. А зараз іди й веди народ туди, куди Я тобі сказав. Мій Ангел ітиме поперед тебе, але коли настане час, скараю їх за всі гріхи». І покарав тоді Господь народ смертельною хворобою за те, що вони поклонялися тельцю, якого зробив Аарон.»

‭‭Числа 14.5-19

«Мойсей та Аарон упали долілиць перед усім зібранням народу Ізраїлю. Ісус, син Навина, та Калев, син Єфунне, з тих, хто розвідував землю, розідрали на собі одяг (від суму). Вони сказали всій громаді народу ізраїльського: «Земля, якою ми мандрували та яку розвідували, то дуже добра земля. Якщо Господь задоволений нами, Він приведе нас до цієї землі й дасть нам її, ту землю, що тече молоком і медом. Тож не бунтуйте проти Всевишнього Бога й не лякайтеся народу цієї землі, вони нам не зможуть протистояти. Вони беззахисні, а з нами Господь. Не бійтеся їх». Уся громада погрожувала побити їх камінням. Тоді всьому народу Ізраїлю явилася слава Господня в наметі зібрання. І сказав Господь Мойсею: «Доки ці люди відвертатимуться від Мене? Доки не довірятимуть Мені, не зважаючи на всі чудеса, що Я явив серед них? Я вражу їх моровицею, вигублю їх, але зроблю з вас народ більший і дужчий за вас». Тоді Мойсей сказав Господу: «Тоді єгиптяни почують про це, бо Ти силою Своєю вивів народ цей з-поміж них. І скажуть вони про те мешканцям цієї країни. Вони чули, о Господи, що Ти з народом Своїм. Бо бачили Тебе віч-на-віч, і хмара Твоя перебуває над ними, і йдеш Ти поперед них у хмарному стовпі вдень і у стовпі вогню вночі. Якщо Ти вигубиш народ цей, тоді інші народи, почувши про це, скажуть: „Оскільки Господь був не спроможний привести народ Свій у землю, що Він їм пообіцяв, тож вигубив їх у пустелі”. Тож тепер нехай сила Володаря буде величезною, як Ти й обіцяв. Господь нескорий на гнів, велике милосердя Його. Він прощає гріх і переступ, але прощаючи, не вибачає. Він карає дітей, онуків і правнуків за гріхи батьків їхніх. Тож, будь ласка, прости гріх народу цього з великого милосердя Свого, як Ти прощав народ цей, відколи вийшли вони з Єгипту і досі».»

‭Наслідок після прощення

Є прощення гріха і є наслідок. Часто віруюча людина хоче щоб прийшло прощення без ніслідку.

Числа 14.20-23

«І промовив Господь: «Гаразд, Я прощаю за словом твоїм. Але як Я живу і як уся земля сповниться славою Господньою, так усі ті, хто бачив славу Мою і Мої дива, що Я їх явив у Єгипті й пустелі, всі, хто випробовували Мене десять разів і не слухалися наказів Моїх, не побачать землі, що Я її пообіцяв батькам їхнім. Тим, хто зневажав Мене, не ввійти туди.»

‭‭З одного боку Він пробачив але з іншого є наслідки. Те саме з Давидом який згрішив. Бог пробачив його але дитя не буде жити.

Коли Бог прощає ми не завжди бачимо що всі наслідки зникли. Наприклад людина по причині минулого гріха може мати проблеми зі здоров’ям. Наслідок просто так не зітреш.

Числа 14.24

«Та оскільки слуга мій Калев мислить інакше і слідує віддано за Мною, Я приведу його до землі, куди він ходив, і нащадки його володітимуть нею.»

Соціальна позиція

Коли ти вірний немає значення через який час ти переходиш Бог проведе тебе і реалізує Свій задум. Вірні які мають інше мислення через них Бог будує свою церкву.

Ми маємо бути людьми віри. Не просто сидіти в церкві а займати певну соціальну позицію.

Матвія 12.25

«Знаючи їхні думки, Ісус мовив: «Кожне царство, поділене міжусобною ворожнечею, гине; ніякі місто чи родина, де немає миру й злагоди, не виживуть.»

‭‭Він говорить про принцип єдності. І це не має бути тільки одна доктрина християнства це також і має бути інша єдність. Людина зло має називати злом. Інакше не буде єдності.

В цей час війни я розуміння єдності розширив набагато більше. Бог відроджує нас як націю і об’єднує нас в один єдиний народ. Не Схід і Захід а один народ. Щоб ми не думали тільки про свою землю або область а про весь народ.

Нажаль є люди які не змінюються і не хочуть. Єдине що можна зробити це забрати їх.

Римлян 5.1-3

«Оскільки ми виправдалися перед Богом завдяки нашій вірі, то маємо мир з Ним через Господа нашого Ісуса Христа. Через нашу віру, Христос дав нам можливість зазнати благодать Божу, яку тепер маємо. Ми радіємо з надії прилучитися до слави Господньої. І більше того, ми радіємо з наших страждань, бо знаємо, що страждання породжують терпіння.»

‭‭Його радість у процесі страждань полягає у розумінні вічності. Він знав що його дім на небесах. Хлопцям які зараз на війні набагато легше якщо вони знають Бога. Потрібно триматись не за своє життя а за Бога.

Римлян 5.4-5

«Терпіння породжує стійкість, а стійкість, своєю чергою, приносить надію. Надія ж нас ніколи не розчарує, бо любов Божа влилася в наші серця через Святого Духа, який був даний нам.»

Надія
‭‭Слово надія набирає для мене іншого змісту. Невіруючі використовують слово надія як 50 на 50 щоб все було добре. Але ця надія в Біблії народжується при розумінні хто я, що переходжу і з Ким. Ця надія вже проявляється як плід а не просто слова.

Нам потрібно поглибити цей зміст надії. Ми переходимо випробування і виклики але є люди які хочуть повернутись в рабство.

Обставини тільки роблять нас сильнішими. Народжується така віра яка не просто як емоція а вже як плід який виріс і став зрілим.

Якщо ми виростимо в собі таку надію вона нас не розчарує.

Ми переходимо зараз глибоке очищення народу. Були молитви і пости але прийшов час і ми бачимо що цього було недостатньо. Мусила початись війна щоб народ прокинувся і усвідомив що ми єдині.

Нехай Бог збереже нас і нехай зцілить нашу землю. Бог добрий цілитель і Він це зробить.

Амінь.

Summary
Очищена нація, єдність у вірі | Проповідь про Україну
Article Name
Очищена нація, єдність у вірі | Проповідь про Україну
Description
Проповідь на тему України, війни і української нації. Чому Бог допустив війну? Як Бог хоче очистити Україну і що таке справжня єдність з точки зору Біблії?
Author
Publisher Name
Церква у Львові Явлення Христа
Publisher Logo