Pixel ID: 756683718049006 Останні дні Чарльза Дарвіна автора теорії еволюції
+38098 659 2109 lvivchurch@gmail.com

ОСТАННІ ДНІ ДАРВІНА

Для тих, хто цікавиться теорією еволюції, ймовірно, буде цікаво дізнатися, що в кінці життя Чарльз Дарвін повернувся до віри в Бога. Найчастіше, коли людина опиняється перед обличчям вічності та таким чином волею-неволею стикається з реальністю існування Божественного, вона кається в своїх поглядах і вчинках. Те ж саме відбулося з Ч. Дарвіном.

Нижчевикладене розповіла леді Хоуп з Нордфілда, що провела багато часу біля ліжка Ч. Дарвіна в його передсмертні дні. Вона сама записала свої спогади.

Ось що вона пише:

“Це був один з тих дивних осінніх вечорів, які зрідка бувають у нас, в Англії. Мене попросили посидіти у відомого професора Чарльза Дарвіна. Останнім часом він уже майже не вставав з ліжка. Коли я бачила його в ті дні, мені щоразу приходила в голову думка, що весь його вигляд представляв прекрасну картину, гідну Королівської Академії. І ніколи це почуття не було таким сильним, як в той раз.

Дарвін напівлежав в ліжку. На ньому був м’який вишитий халат з багатої бордової тканини. Він сидів з закладеними за спину подушками і дивився у вікно – на просторі поля пшениці, обрамлені лісами. І все це занурювалось в чудовий багряний захід. Його високий лоб і тонкі риси обличчя освітилося радісною посмішкою, коли я увійшла.

Він показав рукою в бік вікна, щоб звернути мою увагу на чарівну картину за вікном. В іншій руці він тримав Біблію, за вивченням якої тепер він проводив весь свій час.

– Що ви читаєте? – запитала я, сідаючи на край ліжка.

– Послання до євреїв, – відповів він. – Все ще Послання до євреїв, царську книгу, як я її називаю.

Водячи пальцем по сторінках послання, він поділився зі мною деякими думками про прочитане.

Я коротко згадала про критичні погляди, висловлених деякими людьми з приводу його еволюційної теорії походження видів, про її значення, а також про їх розуміння початкових глав книги Буття.

Це привело його в неприховану зневіру. Пальці Дарвіна стискалися від хвилювання, а на обличчі виразилося відчуття глибокого страждання, коли він сказав:

– Я тоді був молодим чоловіком з нескладними поглядами. Я висловлював здогадки та припущення, постійно розмірковуючи над чимось, і, на мій подив, ці ідеї були підхоплені і поширені з швидкістю лісової пожежі. Люди перетворили ці мої незрілі ідеї в релігію.

Він замовк, щоб перепочити, потім додав ще кілька фраз про святість Бога і Його велич і, дивлячись на Біблію, яку він ніжно тримав в руках весь цей час, раптом сказав:

– У мене в саду є дачний будинок. Там вміститься приблизно 30 осіб. Он він, – показав він рукою на розчинене вікно. – Я дуже хотів би, щоб Ви зібрали там людей і сказали їм про Бога. Я знаю, що Ви читаєте Біблію в селах. Хотілося б, щоб завтра там зібралися тутешні слуги, а також люди, що живуть по сусідству. Чи можете Ви звернутися до них зі словом Божим?

– Про що мені сказати їм? – запитала я.

– Про Ісуса Христа! – відповів він. – І про порятунок, який Він дає нам. Чи це не найкраща тема? І крім того, я хочу, щоб Ви заспівали з ними кілька пісень.

Я ніколи не забуду той світ, який випромінювало його обличчя при цих словах. Потім Дарвін додав:

– Моє вікно буде відкрито, і якщо Ви почнете збори о 3 годині, я буду співати разом з вами.

DARVIN_CHarlz_Robert_7

Я не можу передати словами натхненність особи цієї благородної літньої людини в той пам’ятний день! ”

Важко уявити собі більш хвилюючу сцену. Тут перед нами саме єство всієї серйозності почуттів! Ми бачимо Чарлза Дарвіна, що ревнує за істину Божу, з особою, що випромінює радість віри, говорить про велич Біблії і з гіркотою усвідомлює все зло поширення теорії еволюції, що увійшла також в теологію, що стала згубною для церков, а також призвела до втрати віри багатьма людьми …

Як ми бачимо навіть автор найбільш сильної теорії атеїзму наприкінці свого життя усвідомив що Бог створив світ. Нажаль часто люди вже перед лицем смерті пізнають Бога, згадуючи яке безбожне життя вони прожили зі слізьми на очах.

Бог чекає на тебе саме зараз! Зроби до Нього крок і побачиш як життя почне змінюватись!

Запрошуємо тебе до нас на служіння в Християнську Церкву Явлення Христа м. Львів.