Що таке любов?

Що таке любов?

Сучасним жінкам не подобається, що на сході дівчаток видають заміж в дитинстві. За тих, кого їм вибрали батьки. Але в цьому є раціональне зерно. Знаючи про те, що у неї є чоловік, дівчинка вже нікого не шукає. Індіанки кажуть «Ви виходите заміж за того, кого любите. А ми вчимося любити того, за кого виходимо заміж ». І це велика правда про любов. Коли ми вже зможемо, то нам потрібно навчитися любити того, хто поруч. У нас вже є величезна перевага – ми самі вибираємо собі в чоловіки тих, хто нам подобається. І залишається тільки почати любити. Стівен Кові у своїй книзі «7 навичок високоефективних сімей» наводить приклад. Коли після семінару до нього підійшов чоловік і сказав, що вже не любить свою дружину. «Що мені робити?» – Запитав він. «Любіть її» – відповів Стівен. «Ви, напевно, мене не зрозуміли – я вже не люблю її.» «Тим більше, вам потрібно почати любити її. Любити – це дієслово. Значить, це дії. Дбайте про неї, слухайте її, намагайтеся її зрозуміти. Вчіться любити її. »Саме цього не вистачає сучасним сім’ям.

Розуміння, що любов – це не просто хімія гормонів, яка випаровується через 18 місяців. Любов – це робота, це праця, це дії. «Любов довготерпить, любов милосердствує, не заздрить, любов не величається, не надимається, не поводиться нечемно, не шукає свого, не рветься до гніву, не думає лихого, не радіє з неправди, але тішиться правдою, все зносить, вірить у все, сподівається на все, усе терпить. Ніколи любов не припиняється … »( 1 Коринтян, 13).

Довготерпить – це означає, що вона здатна перемогти почуття образи і невдоволення, а також здатна пробачити образливі слова, претензії, непорозуміння, протилежну думку і світовідчуття.

Милосердствує – це про те, що любов здатна бути поблажливою до помилок, готова розуміти і зважати на становище, допомагати і підтримувати. Безкорисливо.

Не заздрить – тобто любов радіє тому, що є, і не порівнює своє щастя зі щастям сусіда. У мене є рівно стільки, скільки потрібно мені.

Не величається і не пишається – це означає, що любляча людина може легко відмовитися від того, щоб бути правим, перестати «якати» з будь-якого приводу, в будь-якій ситуації. І це також про відсутність презирства і зверхності.

Не бешкетує – це про те, що немає любові в істериках і скандалах, немає її і в крику і рукоприкладстві, не може бути її в будь-якій формі насильства і жорстокості. Адже іноді жорстокість може бути тихою – як, наприклад, бойкот.

Не шукає свого – тобто Любов здатна жертвувати своїм часом, увагою, заняттями, комфортом – заради щастя близької людини.

Не думає лихого – це про те, що любов далека від помсти і ідей справедливості – Око за око і подібних. Любові немає і в закидах, уколах, саркастичних жартах, підступах.

Не радіє з неправди, але тішиться правдою – тобто любляча людина завжди чесна і правдива. Хоча правда не завжди буває красивою і легкою. Така поведінка є основою довіри.

Все зносить, вірить – це про те, що Любов не слухає пліток і цілком довіряє. Всім серцем. Любов без довіри – це вже не любов.

На все сподівається – значить, що іноді можна триматися тільки за надію, і це врятує в скрутну хвилину. Навіть коли здається, що сподіватися нема на що, вона здатна врятувати.

Все переносить – тобто здатна прощати по-справжньому, всім серцем. Навіть якщо кохана людина чинить недобре, негарно, заподіює біль. Любов здатна прощати – але не з позиції зверхності, як шкодливе кошеня, а з позиції любові і прийняття.

Ніколи любов не зникає – це значить – ніколи. За жодних зовнішніх обставин. Як би не поводилася друга людина. Любов взагалі не залежить від того, як вона себе веде. Вона просто є. Завжди. Любов – це коли я можу пожертвувати своїм комфортом і правотою заради щастя іншої людини (головне в жертовності не переборщити, тому що жертвувати комфортом – це не те ж саме, що жертвувати всім). Це не схоже на ту картину вічного свята, яку ми часто малюєм в своєму розумі. Саме тому ми і не можемо будувати щасливі сім’ї – адже ми не розуміємо, що таке любов і не вміємо любити по-справжньому. Будьте благословенні!

Leave A Reply