Pixel ID: 756683718049006 Слави Своєї нікому не віддам | Проповідь церкви у Львові
+38098 659 2109 lvivchurch@gmail.com

Є повнота Слова Божого

Марка 11.22-24

«Ісус відповів на те: «Майте віру в Бога. Істинно кажу вам: якщо скажете цій горі: „Зруш з місця і впади в море!” І якщо матимете ви віру і не сумніватиметесь, то воно неодмінно збудеться. Ось чому Я й кажу вам: чого б не просили ви у молитві, вірте, що ви все це вже одержали, й тоді усе це стане вашим.»

‭‭В житті кожного з нас з’являється та чи інша гора яку ми хочемо посунути з допомоги Бога.

Ісус каже щоб ми мали ту віру, яка приходить від Нього. Тут це ключовий момент. Віра Божа це те ключове внутрішнє свідоцтво що Господь хоче це зробити і я йду воювати. І з іншої сторони буває коли в мене є гостре бажання щось зробити і я використовую цю обітницю щоб це зробити.

Кожен з нас за щось молився і це не ставалось. Диявол пробує використати ближнього щоб дорікнути що щось не сталоь бо ти мало молився чи мало постився.

Ключове слово тут мати віру Божу. Не просто вірити в Бога. А є таке слово як Рема. Це слово на якому я стою бо Бог мені сказав. Не емоційні переконання а чітке відкриття яке Бог мені дав.

Луки 18.1-8

«Ісус розповів їм притчу, щоб навчити їх, що треба постійно молитися й не втрачати надії. Він сказав: «В одному місті був собі суддя, який Бога не боявся та й людей не поважав. У той час була там собі вдова. Вона все ходила до судді й просила: „Захисти мене від мого супротивника!” І тривалий час він не хотів її захищати. Та якось сказав собі: „Навіть опріч те, що я не боюся Бога й не поважаю людей, все ж через те, що ця вдова набридає мені, я допоможу їй, щоб не ходила й не докучала більше”». І запитав тоді Господь: «Чули, що сказав той неправедний суддя? То чи ж не візьме Бог під захист цих обраних, що день і ніч кличуть Його? Чи ж баритиметься Він з допомогою їм? Повірте, Він швидко візьме їх під Свій захист. Однак, коли прийде Син Людський, то чи знайде Він віруючих в Господа на землі?»»

‭‭Є рівень віри коли ти молишся за свої виклики і є молитва коли ти молишся за Україну, за цілу націю. Є речі які Бог планує для нації. А є речі які особисто для нас. Бог є суверенний і Він зробить так як хоче. Ми поклоняємось такому суверенному Богу.

Нажаль деякі люди думають що Бог служить нам. І все буде робити для нас. Навіть коли я використовую обітниці з Біблії я маю пам’ятати що молюсь до Творця а не до офіціанта. Моя молитва має бути збалансована.

Є ще одна відома історія.

Вихід 5.1-3

«Потім Мойсей і Аарон й сказали фараону: «Так мовить Господь, Бог Ізраїлю: „Відпусти Мій народ, щоб він міг відсвяткувати на Мою честь у пустелі”». Але фараон відповів: «Хто такий Господь, що я маю слухати Його й відпустити Ізраїль? Я не знаю Господа й не відпущу народ цей». Вони тоді кажуть: «Бог євреїв зустрівся з нами. Дозволь нам піти у триденну путь у пустелю, щоб ми змогли принести жертву Господу, нашому Богові, щоб Він не вразив нас чумою чи мечем».»

‭‭Вихід Ізраїля залежав тільки від самого Бога

Вони не молились і не проголошували. Це була Його суверенна воля. Він захотів і Він зробив.

Коли вони прийшли до моря вони не молились. Вони нарікали на Мойсея. Ця історія не виключає молитви. Інша історія де Мойсей сперечається з Богом показує серце ходотая який думає не про себе а про народ.

Деякі речі Бог робить на рівні нації не по причині чи нація молиться чи ні а по причині що Бог так вирішив. Бог допустив війну тому що це Його план. Деякі кажуть що це прийшло, тому що церква слаба. Люди кладуть вину на церкву і на людей. Звичайно є відповідальність але такі глобальні речі можуть просто приходити.

Не треба судити когось чи виправдати. Потрібно мати баланс. Церква не має бути гуманітарним центром але вона може допомагати. І також лише проповідуванням не принесеш збалансованого християнства.

Дії 2 розділ показує як учні зібрались. Але не у всіх була така сильна віра. Був страх що у двері могли постукати. Господь хоче щоб ми вміли визнавати свою депресивність чи страх. Не роби з себе генерала віри. Бог покликав простих. Нам не потрібно надягати на себе маску великого віруючого. Коли приходить негативний стан Бог дає сили вийти з нього.

Деякі християни, яким говорять що вони сумні, кажуть не говори мені цього не руйнуй мою віру хоча в очах сум.

Має бути баланс. Чия слава в цьому що сталось. Чи сталось щось тому що Бог так зробив чи тому що я так молився. Але Бог каже що Слави своєї я не віддам нікому.

Ісая 42.8

«Так, Я — Ягве, Мене так називають. Я Свою славу не віддам нікому, не поступлюсь бовванам похвалою, яка співається Мені.»

‭‭Деколи люди починають приписувати собі Його славу. Я так помолився тому Бог зробив. І замість того щоб тебе підтримувати у важку хвилину люди починають судити що ти не домолився.

Бог хоче щоб ми молились

Вихід 17.8-11

«Аж ось прийшли амаликійці й почали битися з Ізраїлем в Рефідимі. Мойсей сказав Ісусові: «Підбери людей і виходь битися з амаликійцями. Я ж стану завтра на вершині пагорба, й ціпок Божий буде в моїй руці». Ісус зробив так, як наказав йому Мойсей. Він бився з амаликійцями, а Мойсей, Аарон та Гур зійшли на пагорб. Щоразу, як Мойсей піднімав руку, Ізраїль переважав, та коли він опускав руку, переважали амаликійці.»

‭‭Принцип ходотайства і духовної війни важливий. Є наша відповідальність в тому що Він хоче зробити але є і Його суверенна воля. Ніде в книзі Вихід не сказано що воїни Ізраїля гинули. В той час був тільки ближній бій. І втрати завжди будуть з двох сторін.

Деколи приходить розчарування що я молився за воїна ЗСУ але він загинув. Приходить ворог і каже ти мало молився. Але в Бога є свої плани на кожне життя.

Наша найбільша перемога яка вже здійснилась це те, що наші імена записані в Книзі Життя. І якщо я там у списку це не значить що я не загину. Ми переходимо через море страждань. Багато воїнів загинули. Є свідоцтва де віруючих Бог зберігає а є такі де віруючий гине. Бог не дає гарантій що на війні всі хто моляться виживуть.

Багато віруючих відходили від Бога і церкви бо не сталось так як людина очікувала. Нам не треба жити в ілюзії. Поки людина живе на цій землі нам потрібно молитись. Воювати за життя людей. Але є Його суверенна Воля. Це треба розуміти і враховувати.

Бог врятував Ізраіль не тому що вони молились а тому що це був Його план.

Молитва в Гефсиманії

Лука 22.42-46

««Отче, якщо на те воля Твоя, нехай обмине Мене ця чаша страждань. Але хай збудеться не те, чого Я хочу, а те, чого Ти бажаєш». І з’явився перед Ним Ангел з небес і зміцнив Його сили. Долаючи біль, Ісус молився ще більш ревно. І піт Його падав на землю, мов краплі крові. Закінчивши молитися, Ісус повернувся до Своїх учнів, та побачив, що вони сплять, виснажені горем. Ісус розбудив їх, кажучи: «Чому ви спите? Вставайте й моліться, щоб не піддатися спокусам».»

‭‭За що Ісус тут молиться? Він визвався коли Бог питав Кого мені послати? Ісус прийшов на землю народженням у хліві. І у 12 років люди дивувались звідки Він таке знає.

Ісус знав для чого Він прийшов і чим це мало закінчитись.

Луки 22.42

««Отче, якщо на те воля Твоя, нехай обмине Мене ця чаша страждань. Але хай збудеться не те, чого Я хочу, а те, чого Ти бажаєш».»

‭‭Ісус знав все. То чому Він каже якщо Твоя воля. Він на сто вдсотків людина і на сто відсотків Бог. Він мав такі самі спокуси. Він бореться сам із собою. Він бореться за Своє покликання але Його тіло і душа бажає іншого.

Деколи християнин хоче щоб в його житті був шлях без страждань. Легший і простіший. Але легший не означає Божий.

В нашому житті приходять виклики. Ми живемо по синусоїді. То підйом то спад. Коли ти переходиш через такі моменти то згадується ця молитва Ісуса. Бог не проти твоїх слабостей, Він хоче щоб ти з ними справлявся.

Хочеш бути переможцем роби щось для цього. А не хочеш то нічого не роби і програш прийде сам.

Страждання на Україну прийшли не по причині нашої гріховності а по причині нашого покликання.

Вявилось ми були джерелом зерна і хліба для бгатоьох народів. Дияволу це не подобається. В росії 70 відстотків пасторів це українці. Наш потенціал просто шалений. Ворогу це не потрібно. Тому сталось те що сталось. Не шукай винних в собі чи церкві.

Нам треба шукати Його шляху. Як би це не звучало але прийшов вогонь очищення. москва стільки років знищувала все українське.

Обітниці це добре і молитва потрібна але Бог суверенний. Ми зараз у процесі Гефсиманіі.

Коли Ісус погодився з Волею Божою прийшов ангел і укріпив Його.

Нам потрібно бути сильними. Але кожен має право на слабість. Потрібно вміти приходити в цю Гефсиманію розбитими щоб укріпляти свою віру.

Амінь.

Повна версія проповіді на нашому каналі Youtube нижче. Будемо вдячні за коментарі та відгуки.

Summary
Слави Своєї нікому не віддам | Проповідь церкви у Львові
Article Name
Слави Своєї нікому не віддам | Проповідь церкви у Львові
Description
Проповідь на тему як нам молитись сьогодні і які небезпеки можуть бути у неправильному відношнні до молитви і обставин.
Author
Publisher Name
Церква у Львові Явлення Христа
Publisher Logo