Pixel ID: 756683718049006 Фільм "Соціальна мережа", який розкрив правду про фейсбук
+38098 659 2109 lvivchurch@gmail.com

Соціальна мережа (Social network)

“Неможливо знайти 500 мільйонів друзів не наживши декількох ворогів”

Фільм Соціальна мережа – це щось чудове. По-перше, режисер Девід Фінчер. Багато критиків його називають легендарним. Ну і це не дивно адже легендарна «Гра» твір Фінчера. З перших кадрів Соціальної мережі я відчув почерк режисера. Це і рух камер і гра акторів і навіть світло. Музика як завжди занурює в світ різних думок і невеликого драматизму.

Створення соціальної мережі

У центрі фільму студент Гарвардського університету Марк Цукерберг. Це звичайний хлопець зі своїми мухами в голові. Ну, може і не зовсім звичайний. Він програміст і людина ідеї. Все почалося з того що його кидає дівчина. У гніві він йде додому і пише всякі гидоти на своєму блозі на адресу вже колишньої дівчини. А потім у нього виникає план помсти всім дівчатам університетів. Він зламує різними способами галереї фотографій студенток, а потім створює сайт facemash.com. На цьому сайті по парам розміщені фотографії дівчат, де користувачі вибирають з двох одну, яка красивіше. Потім він дає адресу сайту деяким хакерам, і вони його просувають. За 2 години роботи facemash.com сайт відвідали 2000 користувачів, в результаті чого мережа Гарвардського університету впала. Ясна річ, що автора сайту виявила адміністрація, і йому дають півроку умовного покарання. Такий «подвиг» привертає увагу двох братів старшокурсників Кемерона і Тайлера Вінклвоссів. Вони пропонують Марку працювати у них програмістом над створенням соціальної мережі Harvardconnections. Але Марк разом зі своїм другом Едуардо починають створювати свою власну мережу Thefacebook.

В нашої церкви у Львові є своя сторінка у Фейсбук Церква У Львові Явлення Христа

Загалом, весь фільм це спогади на судовому розгляді. Брати Кемерон і Тайлер подають на Марка в суд, за крадіжку інтелектуальної власності, нібито він вкрав їхню ідею створення соціальної мережі. І його друг Едуардо теж подав до суду, але про це пізніше.

мережа фейсбук

Кадр з фільму Соціальна мережа

І так Thefacebook розвивається. Едуардо вкладає в проект свої гроші, і стає фінансовим директором Фейсбук. Все виглядає непогано, але між друзями виникає непорозуміння. Едуардо впевнений, що треба шукати рекламістів і почати заробляти на сайті, але Марк впевнений, що це може відлякати відвідувачів.

Сама ідея створення Фейсбук була геніальною

 Цукерберг подумав, що людям не вистачає власного простору в мережі. Було б здорово мати власну сторінку на сайті, де була б розміщена особиста інформація та фотографії. Де б користувачі соціальних мереж могли переписуватися і оцінювати фотографії один одного. Але найбільший поштовх фейсбуку дав статус. Коли відвідувач сайту може опублікувати у себе на сторінці статус своїх особистих відносин, щоб інші користувачі зацікавилися. Таким чином, це дало перевагу закомплексованим людям в пошуку партнера. Я вважаю що саме статус відносин, точніше сама ідея цього дала такий сильний ефект розвитку Thefacebook. Найголовніше, що такого сервісу раніше не було. Марк Цукерберг зробив революцію в інтернет спілкуванні.

Стан речей змінюється, коли Марк і Едуардо знайомляться з Шоном Паркером. Шон раніше створював сайт з можливістю безкоштовного скачування музики, і мав хороші ідеї для Фейсбук. Його творіння сайт napster.com, дозволяв користувачам обмінюватися музичними файлами, використовуючи технологію peer-to-peer мереж. Причиною закриття сайту став судовий позов від групи Металіка, коли на napster.com з’явилася нова пісня групи за кілька днів до офіційного релізу. Цікавим є той факт, що судовий позов був ініційований барабанщиком Металіки Ларсом Ульріхом.

Шон впевнено переконує Марка, що мета Фейсбук мільярд доларів без допомоги рекламодавців. Це приносить перший розкол в дружні стосунки Марка і Едуардо. І поки Едуардо залишається в Нью-Йорку шукати рекламодавців, Марк, разом зі штабом Фейсбук, переїжджає в «Силіконову долину». Це місце в штаті Каліфорнія, де розташована велика кількість компаній які виробляють комп’ютерні технології і програмне забезпечення. Там знову з’являється Шон Паркер, і Марк запрошує його жити в штабі Фейсбук. Марк Цукерберг потрапляє під вплив Шона і дає йому частину акцій компанії. Шон знаходить нового інвестора Пітера Тіля, який вкладає в фейсбук півмільйона доларів. Едуардо підписує документи про розподіл часток у компанії. Але з часом його запрошують на святкування мільйонного користувача Фейсбук. Це виявилося пасткою для нього. Коли Едуардо приїжджає йому дають підписати нові папери, де його частка в компанії знизилася з 34% до менше ніж 1%. Це було останньою краплею у відносинах двох друзів. Едуардо готується до суду.

Шона затримує поліція, коли на одній зі своїх вечірок копи знаходять роздягнених дівчат і сліди кокаїну.

І ось закінчується закрите слухання суду, де з Марком Цукербергом судиться Едуардо за свою частку в компанії і брати-веслярі Кемерон і Тайлер, за крадіжку їх ідеї. Коли всі вийшли вже із залу Марк залишається один з ноутбуком. Він згадує свою колишню дівчину Еріку Олбрайт, з якої все й почалося. Він знаходить її сторінку в фейсбуці і відправляє запит на додавання в друзі.

Останні хвилини фільму говорять більше ніж деякі фільми в цілому

Кадр з фільму Соціальна мережа


За це я і захоплююся Фінчером. Сидить творець найбільшої соціальної мережі в світі і оновлює сторінку, в надії побачити, що його колишня дівчина додасть його в друзі на фейсбуці. Це його спроба налагодити минуле «реальне» життя. І не дивлячись на те, що він в 23 роки став наймолодшим мільярдером в світі його обличчя наповнене тугою і смутком. Я вважаю, що Фінчер в цьому останньому моменті фільму Соціальна Мережа, піднімає одну з найскладніших проблем сучасної молоді. Можна мати мільйони друзів у віртуальному світі, бути багатим і відомим, але при цьому не мати нормального особистого життя і справжнього задоволення.

Фейсбук міжнародна соціальна мережа

На сьогоднішній день Facebook має понад 1,2 мільярда користувачів, це приблизно кожен шостий житель планети. І багато хто з цього віртуального світу по істині нещасні. Це нас ще раз переконує в тому, що інтернет і спілкування в соціальних мережах не можуть замінити реального життя.

Сам Девід Фінчер не стверджує, що в соціальних мережах є якесь зло. Він говорить про те, що людство любить зловживати різними аспектами життя, витрачати час даремно, на що завгодно аби не на нормальне життя.

Майбутнє нас, як користувачів соціальних мереж може стати для нас вироком на нещасне життя, але якщо ми не будемо переносити все наше життя в інтернет, а жити в першу чергу реальним середовищем, то у нас з’явиться шанс не бути залежними.

Краще мати певний баланс, використовуючи соціальні мережі для пошуку знайомих і досягнення нових знань, але не захоплюватися як інтернет наркомани. Мова соціальних мереж закликає людей перенести всі свої справи і життя на свою сторінку, але не варто міняти життя на цю сторінку.

Раджу вам подивитися фільм «Соціальна мережа», цей фільм змушує переглянути своє ставлення до інтернету і спілкування.

Summary
Фільм соціальна мережа, вся правда про Фейсбук
Article Name
Фільм соціальна мережа, вся правда про Фейсбук
Description
Історія про те, як Марк Цукерберг створив найбільшу соціальну мережу в світі, і чому це не принесло йому щастя. Соціальні мережі і їх вплив на життя людей.
Author