Pixel ID: 756683718049006 Сумніви Івана Хрестителя | Проповідь церкви у Львові
+38098 659 2109 lvivchurch@gmail.com

Питання до Ісуса

Коли людина приходить в пустелю вона по іншому починає бачити Бога і Біблію, не тому що вони змінились, а тому що людина змінюється.

Матвія 11.1-11

«Після того, як коли Ісус закінчив навчати дванадцятьох учнів Своїх, то подався проповідувати Боже Вчення по інших містах Ґалилеї. Іоан Хреститель, який знаходився на той час у в’язниці, почувши про діяння Христа, послав своїх учнів запитати в Нього: «Ти і є Той, Хто мав прийти, чи ми мусимо чекати на когось іншого?» І мовив їм Ісус у відповідь: «Ідіть і перекажіть Іоанові все те, що ви почули й побачили: сліпі прозрівають, каліки починають ходити, прокажені зціляються, до глухих повертається слух, мертві воскресають, а вбогим проповідується Добра Звістка. Блаженний той, хто може щиро прийняти Мене». Коли Іоанові посланці пішли, Ісус почав говорити присутнім про Іоана: «На що ви ходили дивитися в пустелі? На очерет, що вітер гойдає? Насправді, кого ви очікували побачити? Чоловіка у вишуканому вбранні? Звичайно ж ні! Ті, хто носять пишні шати, знаходяться у царських палацах. Ну, то ж кого ви хотіли побачити? Пророка? Істинно кажу вам: Іоан — значно більше, ніж пророк! Це саме про Нього сказано у Святому Писанні: „Послухай! Я виряджаю посланця Мого поперед Тебе. Він приготує Тобі дорогу”. Істинно кажу вам: серед усіх людей, народжених на світі, не було ще ніколи більшого за Іоана Хрестителя, але найменший у Царстві Божому — все ж більший за нього.»

‭‭Історія де приходять учні Івана і задають дивне питання до Христа. Легко говорити про віру і успіх коли в тебе все добре. Але коли над головою свистять ракети “калібр” ситуація може змінитись. Віруюча людина має бути готова до випробувань.

Щоб іти проти течії потрібно мати сили. Бо можна залишитись на місці або ще гірше тебе знесе течія.

Іван це глибока віруюча людина, праведник. Його одежа їжа і життя відрізнялись від інших людей.

Ми малюємо свій образ Бога. Ми малюємо як Він має прийти в ці обставини і що Він має зробити. Нажаль не так стається як я хочу або проголошую. Я молюсь і приношу Богу свої бажання. Але так виходить що я можу викладати волю. Тобто вказувати Йому як по формулі вирішити свої проблеми.

Образи вирішення проблем які я собі малюю вони будуть ламатись але це не дозволяє мені втратити віру в Бога. Він яким був таким і залишився.

Коли людина сидить у в’язниці в неї починаються думки. Можна тільки собі уявити. Іван знає Хто Такий Христос, і що він очікує від Нього? Він міг чекати поки Ісус прийде і звільнить його. Бо він знає що Месія прийшов поставити все на свої місця.

Луки 3.17

«Він очистить Свій тік і збере пшеницю до комори, а полову спалить у незгасному вогні».»

‭‭Іван це пророк на преломі Старого і Нового Заповіту. Це останній пророк Старого і одночасно він перший Нового. Він міг чекати Месію який все там змете і визволить. Тому він посилає своїх учнів перевірити чи Ісус саме Той Месія, чи їм чекати іншого.

Ісус ні слова негативного не сказав про Івана. Ісус навпаки почав хвалити його і показувати наскільки Іван важливий служитесь. Ісус не судить тебе за твої сумніви. Бо сумніви приходять до всіх.

Особливо зараз в Україні ми бачимо страшні речі де люди в полоні або гинуть під снарядами.

Ця історія показує певні речі для нас. Бо нам так само притаманно будувати свої уявлення про Бога. Ми б хотіли завершити війну за 3 дні. Але у Бога є свій час і є свої плани. В Нього є набагато більші плани ніж просто перемога. Він хоче підняти націю очищену і сильну.

Золото очищається у вогні

Ми б хотіли пошліфувати його і щоб все блискало. Але є певний процес очищення. Можливо ми чекали пробудження на служіннях і надзвичайної присутності Бога. Але чомусь в нас так це не відбувається. Я думаю Бог не відміняє пробудження а готує нас до нього.

Пустеля або війна показує хто є хто насправді. Вона проявляє хто де.

Сумніви це природня річ і нам не потрібно судити себе якщо ми сумніваємось.

Моє улюблене місце з Біблії Євреї 11 розділ. Але я не любив другу половину розділу де одних кидали левам інших розрізали. Я просто не хотів таке приймати. Але там написано що вони з вірою прийняли свій виклик і достойно зустріли смерть.

Ми маємо вірити в повноту а не вибирати що нам більше подобається.

Цей час для нас щоб пізнати Бога ближче. Не аналізувати тільки новини а молитись. Бог тоді відкриє нам певні свої нові грані. Імена Бога відкривались людям в пустелі. Коли були серйозні виклики у житті і Бог показував свої нові якості як Особистості.

Якщо прийшли сумніви їх не треба боятись або боротись з ними. Просто прийди з цим до Ісуса і поділись. Він чує молитви і реагує на них.

Нам потрібно прийняти такий факт! Є питання на які я не отримаю відповіді. І є речі які Бог мені відкриє.

Ми можемо будувати теорії але Бог допускає тому що допускає.

Першим учнем якого каменували був Степан. Але він помер. Виникає питання чому? Я раджу відпускати це і лишити такі розмови для небес.

Зараз краще питати в Бога кому я маю принести підбадьорення і радість. Потрібно шукати як ми можемо благословити інших через нас.

Боже життя може текти через мене не тільки коли я молюсь а коли я прийду і посміхнусь, коли я принесу життя там де його немає.

Біль в Україні

Зараз в Україні дуже багато болю. Чоловіки прощаються з жінками і йдуть воювати.

Бог допускає певні речі і біль. Нам не треба шукати справедливості. Нам потрібно шукати шляхи як я можу допомогти іншим.

Хочу сьогодні підбадьорити кожного з нас що це не час судити Бога або церкву. Це час пізнавати Його, служити іншим і це час духовного росту.

Амінь.

Summary
Сумніви Івана Хрестителя | Проповідь церкви у Львові
Article Name
Сумніви Івана Хрестителя | Проповідь церкви у Львові
Description
Проповідь на тему сумнівів в контексті сучасної війни на Украіні. Біблійний погляд на війну і що від нас очікує Бог в цих обставинах. Чому Бог допускає це?
Author
Publisher Name
Церква у Львові Явлення Христа
Publisher Logo