Pixel ID: 756683718049006 Тим хто люблять | Проповідь церкви у Львові
+38098 659 2109 lvivchurch@gmail.com

Римлян 8.28

«І ми знаємо, що Бог у всьому підтримує тих, хто любить Його, хто покликаний згідно з Його волею.»

‭‭Що Бог хоче сказати цим словом?

Є певні умови до кого звертається автор. До тих що люблять Бога і для тих, хто покликаний, все сприяє на добро.

Ті, хто люблять і ті, хто покликані.

Знати чи любити?

Знати про Бога і любити Бога це дві великі різниці.

Івана 14.21

«Хто приймає Мої заповіді й дотримується їх, той справді любить Мене, а хто любить Мене, того й Отець Мій полюбить, і Я любитиму того і явлюся йому».»

‭‭Часто люди говорячи про любов до Бога мають на увазі відчуття. Але Бог говорить що ті, хто зберігає заповіді і виконує, ті і люблять Мене. Не достатньо просто відвідувати служіння. Треба виконувати і зберігати заповіді.

Ісус полюбивши учнів полюбив до кінця а потім зняв верхній одяг і помив ноги учням. Це відома іторія після якої Ісус пішов на хрест.

Матвія 22.14

«Бо багато покликаних, але мало вибраних”»

‭‭Відома історія про гостей. Можна мати покликання але не слідувати за цим покликанням. Люди часто чекають чогось надприроднього у своєму житті і не роблять нічого. В нас є різні речі які Бог може використовувати у своєму житті. І це не тільки видіння чи щось таке. Ісус помив ноги учням і це не виглядало духовно. Ми покликані служити іншим.

Римлян 8.28

«І ми знаємо, що Бог у всьому підтримує тих, хто любить Його, хто покликаний згідно з Його волею.»

‭‭Чи я є в цій обітниці? Я люблю Бога чи просто роблю вигляд?

Люди нарікають на Бога звинувачуючи Його у різних своїх проблемах. Але чи насправді Бог був у твоєму житті чи ти рухався самостійно. Коли приходить проблема людині властиво звинувачувати когось але не себе. Але вислів що все спряє на добро має контекст.

Все сприяє на добро?

Щоб зрозуміти що Павло хоче сказати цим потрібно зрозуміти контекст.

Римлян 8.22-28

«Ми знаємо, що досі світ, створений Богом, стогнав і страждав від болю, ніби та жінка перед пологами. І не лише світ, але ми також чекали, відчуваючи біль. Ми, хто має Дух Святий, як перший зародок благословення Божого, поки що ми терпляче очікуємо повного усиновлення, коли Бог визволить наші тіла. Ми врятовані й маємо надію в серці. Та коли б ми могли бачити те, на що маємо надію, то вже не надія була б. Хто ж може сподіватися на те, що вже бачить? Оскільки ми сподіваємося на те, чого не бачимо, ми чекаємо його з терпінням. Так само й Дух приходить нам на допомогу, коли ми безсилі. Ми навіть не знаємо, за що маємо молитися, та Дух Сам заступається за нас перед Богом з таким зітханням, що словами й не вимовиш. Та Бог бачить, що є в серцях наших. Він розуміє Духа, бо з Божої волі заступається Дух за людей Божих. І ми знаємо, що Бог у всьому підтримує тих, хто любить Його, хто покликаний згідно з Його волею.»

‭‭Павло говорить що людство очікує викуплення свого тіла. Далі він говорить про надію якою спасаємось. А потім він каже що справжня надія як і віра це очікування того що ще не сталось.

Римлян 8.26

«Так само й Дух приходить нам на допомогу, коли ми безсилі. Ми навіть не знаємо, за що маємо молитися, та Дух Сам заступається за нас перед Богом з таким зітханням, що словами й не вимовиш.»

‭‭Ми навіть не знаємо як молитись. Тому Дух допомагає. Особливо коли приходять обставини і ти вже не знаєш що робити тоді Дух Святий промовляє на інших мовах. І вже Дух Святий молиться за нас.

Римлян 8.27

«Та Бог бачить, що є в серцях наших. Він розуміє Духа, бо з Божої волі заступається Дух за людей Божих.»

‭‭Бог присутній і Він нікуди не дівається. Він у присутності досліджує наші серця. Ці обставини є некомфортними, вони нас виштовхують з нашої стабільності. І може приходити стан ніби зі мною щось не так. Насправді все так просто Бог хоче дослідити моє серце. Є різні причини по яких приходять складні обставини, але Бог використовує це. І тут стверджується передбачення що все є на добро. Бог може все використати на добро. Навіть просто воздихати це вже молитва.

Це місце дає нам основу що як би там не “йшла земля з під ніг” є Той, Хто має достатньо благодаті розвернути все на добро.

Знову комфорт?

Але це місце не говорить про те, що якщо я буду проголошувати що в моєму житті все буде добре то так і буде далі. Люди використовують улюблені місця з Біблії щоб мати комфорт, бо Бог обіцяв. Але 28 вірш не закінчується є продовження.

Римлян 8.29-34

«Бог знав тих людей ще до створення світу. Тож Він призначив їх бути такими, як Син Його, щоб Син Божий міг стати старшим серед багатьох братів і сестер. Тож Бог покликав тих людей і ті, хто були покликані, були виправдані перед Богом. А ті, хто були виправдані, були прославлені. Що можна сказати на це? Якщо Бог за нас, то хто ж проти? Той, хто Сина Свого не пожалів і віддав Його на смерть за нас усіх, Той, звичайно, віддасть і все інше разом із Сином Своїм. Хто може звинуватити людей, яких Бог обрав? Бог їх виправдовує. То хто ж звинувачує? Ісус Христос помер і, що важливіше, воскрес із мертвих. Він сидить по праву руку від Бога і також заступається за нас.»

‭‭Бог на твоєму боці. Він за нас. Якщо проти мене йдуть звинувачення Він Той, Хто виправдає.

Римлян 8.35

«Хто зможе відняти нас від любові Христової? Може, лихо якесь, злидні, переслідування, голод чи голизна, небезпека яка чи смерть від меча?»

‭‭Недостатньо просто вибирати обітниці і проголошувати їх. Потрібно розуміти глибину Слова Божого. Треба розуміти для кого це говориться і у яких обставинах.

Римлян 8.36-39

«Як сказано у Святому Писанні: «За Тебе нас щодня вбивають, нас вважають вівцями, придатними лише на заколення». Ні, у всьому цьому ми здобуваємо найбільшу перемогу завдяки Тому, Хто полюбив нас. Бо я переконаний, що ні смерть, ні життя, ні Ангели, ні вищі духи, ні те що тепер, ні те що в майбутньому, ані яка духовна влада, ніщо над нами, ані під нами, ні будь-яке інше створіння — ніщо не зможе відлучити нас від Божої любові, яка знаходиться в Христі Ісусі, нашому Господі.»

‭‭Життя на Небесах


Наше життя на небесах. Часто ми про це забуваємо. Люди так тримаються за земне що ніби не вірять у небесне. Немає значення що прийде на моє земне життя, головне що Бог за нас. Навіть якщо людина втратить своє життя це не означає що це був програш. Ісус встав на троні щоб принести честь.

Є різні виклики. Віруючі проходять різні обставини.

Римлян 8.38-39

«Бо я переконаний, що ні смерть, ні життя, ні Ангели, ні вищі духи, ні те що тепер, ні те що в майбутньому, ані яка духовна влада, ніщо над нами, ані під нами, ні будь-яке інше створіння — ніщо не зможе відлучити нас від Божої любові, яка знаходиться в Христі Ісусі, нашому Господі.»

‭‭Ніщо не може віддалити нас від Божої Любові. Ми маємо бути збалансовані Євангелією. Не жити тільки словами віри. Бог хоче дослідити наші серця. Ці речі як були актуальні тоді так і залишаються актуальними зараз.

Яків 1.12

«Щаслива та людина, яка стоїть перед спокусами і залишається непохитною, бо як подолає їх, то дістане вінець життя вічного, якого Бог обіцяв тим, хто любить Його.»

‭‭Ключове слово хто любить Його. Хто дійде до кінця, хто витерпить, хто подолає.

Біблійні приклади

Згадаємо про Давида. Юнака, якого помазали на царя, але йому треба було вирости до царя. Він пройшов великий шлях гонінь і перешкод поки Бог в ньому не сформував царя і лише тоді він став царем.

Йосип. Любив Бога і йому снились сни. Над ним насміхались. Його продали в рабство. А все закінчилось тим що все сприяє на добро. І ось ми бачимо зрілого мужа Йосипа. І він їм каже що це Бог допустив. Щоб Йосип міг спасти родину вже будучи на висоті.

Даниїл. Любив Бога був покликаний але пішов у рабство. Він прожив усе життя на чужині. Але хіба це не відображає Слави Божої. Люди не могли його скинути хіба тільки придумати новий закон. І є певна аналогія з сьогоденням. Приймаються закони держави щоб ми підкорювались і порушували закон Бога. І його кинули в рів з левами які були голодні. І що сталось? Левам Бог недозволив підходити до Даниїла.

Бог досліджує серця людей. Три брата які мали показати любов Богу аж до смерті. Їх мали спалити у вогні. І вони все рівно вірили і свідчили про Бога. Вони прежили надзвичайне чудо і навіть Цар схилився і визнав що Є Бог Ізраїля.

Чудеса не приходять в зоні комфорту, а в зоні випробувань. Коли ти потребуєш віри, надії і вже нічого не працює на що ти міг розраховувати.

Римлян 8.28

«І ми знаємо, що Бог у всьому підтримує тих, хто любить Його, хто покликаний згідно з Його волею.»

‭‭Ми маємо багато таких прикладів у Слові. Всі хто говорив про останні дні підкреслювали що ці останні дні не будуть комфортними. Все вже не буде як було але! Римлян 8.28.

Нам потрібно молитись не про комфорт а про те, що Бог хоче від нас у цей час. Навіть якщо обставини не зміняться Бог проведе так щоб явити Свою Славу.

Нам так хочеться щоб було тепло і комфортно. Але християнство не буде тепличним. Перша церква пішла з Єрусалиму і прийшло пробудження.

В цей час різних поділів і сперечань нам не потрібно дозволяти втягувати себе в ті битви і конфронтації. Нам потрібно розуміти що Бог хоче від нас. Якщо помножується зло то і благодать помножується. Про це нам потрібно думати і про це молитись.

Амінь

Summary
Тим хто люблять | Проповідь церкви у Львові
Article Name
Тим хто люблять | Проповідь церкви у Львові
Description
Проповідь на тему відносин з Богом. Чи все сприяє на добро? Як ми розуміємо ці слова і який контекст несе в собі 8 розділ Послання до Римлян.
Author
Publisher Name
Церква у Львові Явлення Христа
Publisher Logo