Візьми відповідальність за стосунки

Проповідь на тему: “Візьми відповідальність”.
Повнота радості приходить від Господа.
Івана 15:4
4 Перебувайте в Мені, а Я в вас! Як та вітка не може вродити плоду сама з себе, коли не позостанеться на виноградині, так і ви, як в Мені перебувати не будете.
Перебувати в Ньому це взяти відповідальність за стосунки з Богом. Не будь тим хто чує Слово Боже а потім відходить від Нього. Біблія – це інструкція для нашого життя. Але вона не змінить наше життя, якщо ми не будемо практикувати Її у своєму житті. Бог дає ключі як це має відбуватись.
Коли ти робиш те, що народжується у співпраці з Богом, тоді воно залишається у вічності. Ця співпраця з Богом може бути невидима для людей, але Бог згадає це перед своїм престолом. Бог цінить вірність у своїх очах.
Не важливо в якому періоді ти перебуваєш, Слово Боже завжди буде актуальним і потрібним! Що має бути зроблено щоб мої стосунки з Богом покращились?
Івана 15:14
14 Ви друзі Мої, якщо чините все, що Я вам заповідую.
Дружба це не є те, що проявляється автоматично. Якщо ми ходимо з Богом, Він нам дає несподівані зустрічі з людьми. Коли ви зустріли людину і вам з нею комфортно спілкуватись, ви неодмінно обміняєтесь контактними данними, щоб мати можливість будувати стосунки з цією людиною. Ви берете відповідальність за цю людину і починається дружба. З часом дружба буде перевірятися, конфронтаціями або навіть конфліктами. І якщо дружба справжня ви будете готові відкласти своє власне я, і піти на примирення, щоб врятувати стосунки. Любов проявляється в ділах.
Івана 15:4
4 Перебувайте в Мені, а Я в вас! Як та вітка не може вродити плоду сама з себе, коли не позостанеться на виноградині, так і ви, як в Мені перебувати не будете.
Це є двохсторонній процесс! Коли я відкриваюсь щоб щось дати людині і вона в свою чергу відкривається щоб я бачив в чому є потреба. Якщо є внутрішні перешкоди які заважають мати щирість у дружбі, потрібно прийти до Бога і просити допомогти зламати це, адже щирість це головне у дружбі. Така дружба, щира, переходить на інший рівень, де ви говорите не просто про погоду а про те, що стосується особисто вас. Коли це приходить, тоді й приходить випробування вірності. Що ти з робиш з такою приватною інформацією? Підеш і розкажеш іншим? Чи побіжиш до Бога щоб мати можливість допомогти.
Закон сіяння і жатви тут проявляється також. Якщо ти зайнятий для допомоги комусь, то потім, коли тобі потрібна буде допомога, твій друг буде зайнятий. Що посієш те й пожнеш.
Так само і з Ісусом. Коли проблеми, ми біжимо до Бога. Але своїм життям хочемо керувати самі. Ніби я потребую Бога тоді, коли в мене проблеми, але так я сам буду керувати своїм життям. Насправді ми потребуємо Бога і в радості і в сльозах, в багатстві і в бідності. Молитва Павла щоб бажання і дії Бога перебували в мені. Не залежно від того в якій фазі життя я перебуваю я хочу бути ведений Духом Святим. Коли ти бачиш стіну це можливість підняти очі і перейти на нову сходинку. Але якщо вона вище мого зросту, мені потрібна допомога Бога.
Давид прийшов до своїх друзів і побачив що всі стоять в страху перед Голіафом. Одягнув обладунки і відчув що йому не комфортно. Нам важливо використовувати свої дари а не чужі. Давид хотів бути в своєму одязі. Логіка тут не працювала, він мав досвід стосунків з Богом, коли пас овець. Він вже мав перемоги з Богом і розуміючи що Господь йому там допоміг то тут тим більше він впорається.
Християнство це не філософія, це стиль життя. Бог прийшов в моє життя щоб я розвивався. Він зацікавлений в тому, щоб я мав успіх, щоб я мав ту радість. Але є умова! Візьми відповідальність за відносини з Богом! І перебувай в Ньому!
Є і друга сторона, дозволити Богу перебувати в мені. Як це пояснити практично? Бути слухняним перед Господом. В контексті дружби це означає прислухатися до друзів якщо в мені щось є, що заважає бути благословінням для інших. Прийняти правду і зробити зміни. Коли я з цим буду розбиратися я залишу більше місця для Бога, і таким чином я дозволю Йому перебувати в мені. Питання в тому наскільки Бога в мені?
Бога має бути в нас настільки, щоб ми навіть без слів могли притягувати до себе людей. Тоді наше життя здійсниться. Ті плани які Бог має нам на добро будуть здійснюватись.

Leave A Reply