Pixel ID: 756683718049006 Якщо поставили цілі та не досягли, то що далі
+38098 659 2109 lvivchurch@gmail.com

Планування – один із секретів успішних людей. Але, навіть найуспішніші люди не завжди справляються з усіма пунктами свого плану. Можливо, ви хочете більше заробляти, поправити здоров’я, налагодити стосунки в родині, читати Біблію кожен день і ще багато-багато всього. Кожна з цих цілей важлива, але є ймовірність, що щось зі списку так і залишиться в планах на майбутнє. Не так важливо, скільки галочок ви поставили, скількох цілей досягли. Важливо, що ви будете робити, коли щось не вийде.

Чому іноді корисно не досягати цілей?

Озираючись назад, всі ми  розуміємо ,що в нашому списку майже завжди є кілька пунктів, які ми не виконали. Можливо, це через те, що ми переоцінли свої можливості або цілі були нереалістичними. Більшість людей тому і не ставлять цілі, що бояться не впоратися. Але якщо ви хочете до чого-небудь прийти, ви повинні бути готові до розчарувань. Люди з низькими прагненнями не літатимуть високо. Але навіть якщо ви прагнете до чогось і терпите поразку, ви все одно стали сильніші, ніж були раніше. Ось три поради, як реагувати на невдачі.

  1. Визначте, що ви НЕ можете контролювати.

Причини, через які ми не досягаємо конкретних цілей, можна розділити на 2 категорії: 1) ті, які ми можемо контролювати; 2) ті, які ми змінити не в змозі. 

Часто ми ставимо перед собою завдання, успіх яких мало залежить від нас. Це не означає, що ми не повинні до чогось прагнути. Просто потрібно визнати, бувають випадки, коли результат не залежить від наших бажань. Ми робимо те, що в наших силах, а далі дивимося, що буде.

  1. Оцініть, що ви можете контролювати.

Бувають також випадки, коли ми не досягаємо цілей, але могли вплинути на результат. Просто в якийсь момент вирішили сидіти осторонь і спостерігати. Наприклад, фінанси. Ми багато в чому можемо контролювати свій дохід. І ми на 100% можемо регулювати витрати.

Коли ми промахується через власні помилки – це відмінний привід сісти і оцінити, що можна було зробити краще. Як вчить Джон Максвелл, сам по собі досвід не кращий учитель. Набагато більшого можна навчитися, аналізуючи власний досвід, а потім застосовуючи це в життя.

  1. Ставте більше цілей.

Незалежно від факторів, плануйте і плануйте побільше. Якщо ви досягли одну мету – відмінно! Спіткнулися на наступній? Не біда, рухайтеся далі за списком, або спробуйте ще раз.

Що б ви не вибрали, основоположний принцип – продовжуйте. Не зупиняйтеся на досягнутому. Ставте цілі на рік, на місяць, на тиждень, на день. Плануючи, ми допомагаємо собі побачити, чого хочемо досягти і в якому напрямку варто рухатися. Це налаштовує нас на досягнення нових висот і перемог в майбутньому. Не всі цілі будуть виконані і це нормально. У якийсь момент вам доведеться пропустити галочку. Найголовніше, що ви будете робити, коли щось не вийде.